- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Keli kilogramai narkotikų ar žinomų prekės ženklų batų padirbiniai – tokie radiniai kasdienybė muitinės pašto poste. Plačiau apie tai komentavo Muitinės pašto posto Vyr. inspektorius Valdas Bartaška.
– Rentgeno kontrolės aparatu tikriname siuntas. Kai nenorime atidaryti, galima tiesiog patikrinti, kas jose yra ir matyti vaizdą. Tai palengvina tikrinimą dėl to, kad galime neatplėšdami siuntos pasižiūrėti, kas yra siuntoje.
– Kaip nusprendžiate, kurią siuntą tikrinti? Ar visas siuntas tikrinate, ar turite kažkokius kriterijus pagal ką atsirenkate?
– Muitinė tikrai neturi tikslo viską patikrinti, sulaikyti prekių, užlaikyti pristatymą. Tikrinimas dalijamas į du etapus. Yra rizikos valdymo skyrius, kuris formuoja tikrinimo profilius. Pagal juos sutariami tikrinimo būdai ir atrenkamos siuntos, kurios bus tikrinamos. Gauname sąrašą siuntų, kurios paskirtos mums tikrinti.
Jeigu norime tikrinti intelektinės teisės nuosavybes, formuojasi rizikos profilis, parenkama šalis, kur didžiausia tikimybė, kad bus pažeistos intelektinės teisės. Dažniausiai tai – Kinija. Automatiškai profilis taip ir formuojamas, tarkime, siuntos iš Kinijos. Dažniausiai tai – batai. Automatiškai krenta į tikrinimą. Tuo momentu, kai yra deklaruojama siunta, ji nukrenta pas mus į tikrinimą. Tai – vienas iš tų būdų, ką mums parenka.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Lygiai taip pat parenkamos narkotinės medžiagos. Reikia patikrinti vaistų kiekį, nes vaistų kiekio ribojimas, maisto papildai – deklaruojami. Tai – centrinis rizikos valdymas.
Yra dar ir lokalus rizikos valdymas, kur tikrinimą pasirenkame patys. Sugalvojame kokią nors vieną šalį pasitikrinti, atsirenkame siuntas, pasitikriname pagal kažkokį kriterijų, kas tam momentui būna aktualus. Dar yra šeštas jausmas, kartais eini pro lentyną ir pagalvoji: „Kodėl man šios siuntos nepatikrinus?“ Kartais pasitikrini ir taip.
Jeigu prekė padirbta, ji – sunaikinama. Jeigu originali, ji bus pristatyta siuntos gavėjui.
– Tai nepavyks taip lengvai atsisiųsti padirbinių ir jų nešioti, reikės išsiaiškinti, ar jie originalūs?
– Taip, padirbinių turime labai daug. Per praeitus metus turėjome beveik 1000 surašytų protokolų. 1000 siuntų, kurios yra sulaikytos būtent dėl intelektinės teisės nuosavybės pažeidimo.
– O ką jūs dar randate? Kokių įdomių radinių? Ar randate narkotinių medžiagų?
– Narkotinės medžiagos – viena iš didelių bėdų. Daug randama narkotinių medžiagų, paskutiniu metu populiaru siųstis kanapes, vadinamą „žolę“. Daugiausia keliauja iš JAV. Paskutiniu metu buvome suradę didelius kiekius, kur siuntose būna po kelis kilogramus „žolės“. Siunčiasi daug ką, pavyzdžiui, amfetaminą. Tai – tikrai didelė bėda, su kuria dažnai susiduriame.
– Galima sakyti, kad narkotikai – didelė problema, dažnai net po porą kilogramų siunčiasi, ar ne?
– Siunčiasi. Vėlgi, pavyzdžiui, kanapės. Kanapių ir kiekis, ir poveikis kitoks. Jeigu paimtume amfetaminus, miltelius, dar kažką, jų kiekiai – maži, bet stiprumas – didelis. Tad mažais pakeliais gali atsisiųsti, ko nori. Muitinės prioritetas – tikrinti iš trečiųjų šalių. Mes netikriname europinių siuntų. Jas dažniausiai kontroliuojame.
Kas aktualu dėl narkotikų, narkotinės medžiagos dažnai atvyksta iš Europos taip pat, pavyzdžiui, Olandijos, Ispanijos. Man regis, paskutinį kartą netgi buvo iš Prancūzijos. Ką noriu pasakyti, atsirado tokie guminukai meškiukai, lygiai tokios pačios formos, kaip saldainiai. Guminukai – minkšti saldainiai su kanapėmis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gintaras Grušas: viltis padės išgyventi bet kokias negandas1
Šalies tikinčiuosius ir ne tik juos su svarbiausia metų švente sveikina arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jis linki nepamiršti vilties, kuri padės išgyventi bet kokias negandas. ...
-
Baltos Kūčios aplankė dalį Lietuvos: šie regionai gali džiaugtis labiausiai2
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad Kūčių rytą rytiniuose šalies pakraščiuose buvo susidariusi sniego danga. ...
-
Kęstutis Kėvalas: visi esame sesės ir broliai12
Kiekvienais metais Caritas valgykla pakviečia sunkiai gyvenančius kauniečius Kūčių pusryčiams. ...
-
Kauno meras atlygino beveik 16 tūkst. eurų žalą už sunaikintas Kačiūniškės dvaro vertybes21
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis atlygino 15 tūkst. 886 eurų žalą, kurią jam priteisė teismas Kačiūniškės dvaro byloje. ...
-
Tikisi, kad per šventes pasienyje bus ramu: pareigūnai pasiruošę bet kokiam scenarijui1
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad švenčių dienomis sieną norinčių kirsti migrantų srautai neturėtų išaugti. Visgi, pasak jo, pareigūnai ir toliau dirba sustiprintu režimu ir yra pasirengę ...
-
Per pusantrų metų pakeista daugiau kaip pusšimtis sovietinių gatvių pavadinimų9
Vykdant Desovietizacijos įstatymą, Lietuvoje jau pakeista daugiau kaip pusšimtis sovietinių gatvių pavadinimų. ...
-
Gruodžio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Gruodžio 24-oji, antradienis, 52 savaitė. ...
-
Ministerija didina finansavimą Lietuvos šaulių sąjungai7
Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) pirmadienį pasirašė biudžeto lėšų naudojimo sutartį, kuri numato beveik 7 mln. eurų didesnį finansavimą – 20,7 mln. eurų. ...
-
Eglutės žaisliukai – gyvenimo atspindys: kokias istorijas jie pasakoja?
Žiemos sode pastatyta Kalėdų eglutė antrus metus gaivina primirštą, bet prieš šimtmetį gyvavusią tradiciją. Mat grafai Tiškevičiai savo Kretingos rezidencijos Kalėdų eglę visuomet puošdavo Žiemos sode. Po ja dova...
-
Radviliškietis aštuonerius metus neapsiperka parduotuvėse8
Dabar daugelis žmonių tarsi išprotėję bėga į prekybos centrus, ruošiasi Kalėdoms, sudarinėja didelius pirkinių sąrašus – ką padės ant Kalėdų stalo, kokius patiekalus gamins. O radviliškietis Sandrius Ungurys prop...