Siūloma leisti dvigubą pilietybę tik emigravusiems į ES ir NATO šalis

Grupė konservatorių siūlo referendume klausiant dėl dvigubos pilietybės ją leisti tik emigravusiems į Europos Sąjungos ir NATO valstybes.

Konservatoriai siūlo referendume teikti tokią Konstitucijos pataisos formuluotę: „Niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis, išskyrus Lietuvos pilietį nuo gimimo, emigravusį į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę ir įgijusį jos pilietybę, taip pat kitais įstatymo numatytus atskirais atvejais“.

Pasak konservatorių, tokia formuluotė užkirstų kelią galimoms grėsmėms, nes „masinis dvigubos pilietybės įteisinimas Lietuvoje pagal tarptautinę teisę sukeltų laisvo nuo kitų valstybių įtakos valstybinės  valdžios formavimo ir nacionalinio saugumo problemų“.

„Kadangi tautos sprendimu Lietuva yra įstojusi ir integravusis į NATO ir ES, o bet kieno ir bet kokiu būdu integraciją į posovietinę erdvę draudžia Lietuvos Konstitucinis įstatymas, šiuo pasiūlymu siekiama nustatyti išimtinę kiekvieno Lietuvos piliečio nuo gimimo, emigravusio į bet kuriai iš šių organizacijų priklausančią valstybę narę ir įgyjančio tos valstybės pilietybę privilegiją išsaugoti Lietuvos pilietybę“, - siūlymą paaiškina konservatoriai.

Jie pažymi, kad antroji formuluotės dalis „kitais įstatymo numatytais atskirais atvejais“ skirta užsieniečiams, kuriems pilietybė  suteikiama išimties būdu, atitinka tai, kas dabar galioja, tik Lietuvai nusipelnę asmenys (pvz., menininkai, sportininkai) galėtų išsaugoti savo valstybės pilietybę.

Seimas po pritarimo yra pritaręs nutarimo projektui dėl pasiūlymo kartu su prezidento rinkimais 2014 metais rengti referendumą dvigubos pilietybės klausimu. Referendumui dėl Konstitucijos keitimo siūloma formuluotė: „Pritariu, kad Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis  būtų išdėstyta šitaip:  “Lietuvos Respublikos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu". Tokį siūlymą kai kurie politikai sukritikavo kaip pernelyg platų.

Šiuo metu Konstitucija numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Šis straipsnis įrašytas Konstitucijos pirmajame skirsnyje, kurio nuostatos gali būti keičiamos tik referendumu. Konstitucijos nuostatą dėl pilietybės galima pakeisti, jeigu referendume tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Prezidentė Dalią Grybauskaitė šių metų pradžioje kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydama išaiškinti, ar galima nekeičiant Konstitucijos tik įstatymu nustatyti, kad po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną išvykę ir kitos šalies pilietybę įgavę asmenys išsaugotų ir Lietuvos pilietybę.

Konstitucinis Teismas atsakė neigiamai, atsižvelgdamas į ankstenę doktriną, jog dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys.

Pagal dabartinį Pilietybės įstatymą, dviguba pilietybė leidžiama tiems, kurie iš Lietuvos pasitraukė iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, taip pat tiems, kurie pilietybę įgijo automatiškai - gimdami arba per santuoką. Tačiau dvigubą pilietybę turintieji nuo gimimo, sulaukę pilnametystės, per trejus metus turi apsispręsti, kurią pilietybę pasirinkti.NAUJAUSI KOMENTARAI

As.

As. portretas
Nepritariu dvigubai pilietybei .Jeigu zmogus isvyko savo valia ir nori munipuliuoti dviguba pilietybe ,savintis visas lengvatas .,tai esu pries.

Sūduvis

Sūduvis portretas
Jo lyskim be muilo į subinę ES ir NATO. O kas iš ten ištrauks??????

viktor

viktor portretas
mes ce visokius mokescius mokam . kenciam idiotu koncervatoriu valdzias,laikom kad visai ta lietuvele nesubyretu o jie ten NEGRAM SUBINES VALO ISVAZEVE IR NORI TOKIU PAT TEISIU KAIP IR MES... NAFIK... jokiu pilietybiu... tokie pat atejunai kaip ir hitleris su stalinu... SUMOKEKIT MOKESCIUS UZ TUOS METUS IR TIK TADA.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių