Siūlo vaikams, grįžusiems iš Kinijos ar Italijos, leisti mokytis namuose

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei savivaldybių sudaryti sąlygas, kad mokiniai ir darželinukai, grįžę iš koronaviruso apimtų Kinijos ar Italijos, galėtų mokytis nuotoliniu būdu.

Taip pat siūloma leisti iš namų dirbti mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose.

„Situacija keičiasi ne dienom, o valandom. (...) Jei vakar dar dieną tokiu pačiu metu buvo 157 koronaviruso atvejai Italijoje nustatyti, tai šiandien jų turime 270. Yra parengtos rekomendacijos, kaip elgtis su iš šio regiono grįžusiais žmonėmis. Paprašyta ir mokyklų, ir tėvelių atsakingai pasižiūrėti į šią problemą“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, grįžusiems mokiniams, darželinukams prašoma leisti nuotoliniu būdu mokytis dvi savaites.

Taip pat SAM kreipsis į mobiliojo ryšio operatorius ir prašys, kad šie išplatintų trumpąsias žinutes tiek dabar Italijoje esantiems lietuviams, tiek šioje šalyje besilankiusiems per pastarąsias dvi savaites.

Keliautojų bus prašoma pateikti kontaktinius duomenis, informaciją apie aplankytas vietas, skrydžių vietas ir laiką.

Trūksta savanorių

Kaip teigia, R. Lingienė, Lietuvoje šiuo metu stebima 790 Kinijoje ir Italijoje besilankiusių žmonių. Jiems kasdien skambinama ir domimasi jų savijauta. Per ateinančias kelias savaites jų skaičius gali išaugti dešimt kartų.

„Į Lietuvą iš paveiktų regionų yra apie 16 skrydžių, jei juos stebėsime, tai gausis per dvi savaites 6000 skambučių per dieną. Todėl siūlome atsisakyti nebūtinų kelionių“, – sakė R. Lingienė.

Rolanda Lingienė, P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

Pasak jos, vien įstaigos pajėgumų pasitikti ir palaikyti ryšį su grįžusiaisiais – nepakanka.

„Mums tikrai reikia savanorių. Mes juos aprūpintume apsaugos priemonėmis, apmokytume juos. Vienos įstaigos pajėgumų nepakanka. Dabar jų reikės ypač daug,“ – kalbėjo NVSC Vilniaus departamento direktorė.

Kaip teigia R. Lingienė, šiuo metu reikėtų apie 50 papildomų savanorių.

Mums tikrai reikia savanorių. Mes juos aprūpintume apsaugos priemonėmis, apmokytume juos. Vienos įstaigos pajėgumų nepakanka. Dabar jų reikės ypač daug.

Nuo praėjusios savaitės Kinijoje apsilankiusiems žmonėms sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja bent dvi savaites neiti į darbą, o nesant galimybei – kreiptis į NVSC, kad šis organizuotų nedarbingumą. Nuo pirmadienio šia galimybe gali pasinaudoti ir šiaurinėje Italijos dalyje viešėję lietuviai.

Pasak ministerijos, laikino nedarbingumo paprašė 88 asmenys.

Visuomenės sveikatos specialistai nebūtinas keliones į Kiniją ir šiaurinius Italijos regionus rekomenduojama atidėti.

„Tie, kurie dabar grįžta, jie negalėjo numatyti, bet jei dabar turi kelionę ir keliausi, o po to grįžęs iš valstybės dar nori 14 dienų atostogų, tai nėra atsakingas požiūris. Tokius protrūkius galime užkardyti kartu – jei žmogus nesisaugos, tai joks medikas neapsaugos“, – sakė R. Lingienė.

NVSC skaičiuoja, kad įstaigos interneto svetainėje šiuo metu informaciją apie apsilankymą paveiktose zonose pranešė apie puspenkto šimto žmonių, kurie į Lietuvą sugrįžo ne lėktuvais.

„Jie grįžo automobiliais, autobusais, traukiniais. (...) Iš tų žmonių daliai taip pat reikės nedarbingumo, mūsų specialistai su jais susisieks, – kalbėjo R. Lingienė.

Pasak jos, anketą taip pat turėtų užpildyti ir tie žmonės, kurie iš Italijos grįžo savaitgalį, tačiau šių keleivių oro uostuose tikrinti dar nebuvo nuspręsta, todėl iš jų nesurinkta kontaktinė informacija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomone.

Nuomone. portretas
Tik siulo. Manau ne siulyti reikia ,o paruostas tam turejo buti isakymas ir parvykusius specialiu transportu i karantina.Kodel musu ministrai ir atsakingi uz tai neuztikrina saugumo Lietuvoj? Ar jiem negres atsakomybe pasirodzius tai ,,karunai..Lietuvoj ?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių