Kita iniciatyva per socialinius tinklus rado geradarius, kurie sudėjo bedarbei moteriai naujus dantis, o ji po to rado darbą ir jame dabar gali šypsotis.
Nepaisant šių įkvepiančių pavyzdžių, Lietuva 2015-ais metais pasauliniame aukojimo indekse užėmė 142 vietą iš 145 tyrime dalyvavusių valstybių. Šiandien, rugsėjo 5-ąją minima Pasaulinė labdaros diena, kuri primena paklausti – ar pakankamai padedame šalia esantiems skurstantiesiems? Ar galime save laikyti atsakinga ir aukojančia tauta?
„Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, bene visada turi didelį krūvį, tačiau jos inicijuoja naujus labdaros renginius, ieško šiuolaikiškų, patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti. Tai rodo, kad yra reikalingas aktyvesnis piliečių įsitraukimas“, – dalijasi patirtimi VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.
Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia I. Langaitė.
Anksčiau minėti labdaros atvejai – vos keli iš tūkstančių Aukok tinklo, suteikiančio galimybę kiekvienam aukoti jam patogiu būdu, gerųjų pavyzdžių. Tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (pagalbadaiktais.lt) ar skirti savo laiką (pagalbadarbais.lt).
Naujausi komentarai