„Senamiesčio valdos“ bankroto neišvengs Pereiti į pagrindinį turinį

„Senamiesčio valdos“ bankroto neišvengs

2004-07-02 09:00

Konfliktas

„Senamiesčio valdos“ bankroto neišvengs

Miesto centro ir senamiesčio gyvenamuosius namus administruojanti bendrovė „Senamiesčio valdos“ vargu ar išvengs bankroto: jos skolos įvairiems paslaugų teikėjams viršija šimtus tūkstančių litų. Gyvenamųjų namų šilumos centrus aptarnaujanti bendrovė „Sobo sistemos“ atsisako taisyti įvairius gedimus, kai kurių namų gyventojai jau dabar neturi karšto vandens ir su nerimu laukia žiemos. Nors Apeliacinis teismas panaikino bankroto bylą „Klaipėdos senamiesčio valdoms“, tačiau dabar bendrovės kreditoriai ėmėsi kitos taktikos: teismo keliu pradeda išieškoti skolas už neapmokėtas paslaugas.

Užversta skundais

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija užversta gyventojų skundais ir bendrovės „Sobo sistemos“ perspėjimais apie sudėtingą gyvenamųjų namų šilumos centrų būklę. Labiausiai pagarsėjo Pilies g. 5 namas, kurio gyventojus „Sobo sistemos“ ir „Senamiesčio valdos“ siuntinėjo vieni pas kitus, bet niekas netvarkė trūkusio karšto vandens vamzdžio.

„Sobo sistemos“ perspėjo, kad prasta karšto vandens ruošimo įrenginių būklė yra net 28 namuose, šilumos punktai Rumpiškės g. 3, Tilžės g. 32a ir 37 bei Mokyklos g. 17 nuolat užpilti nuotekomis, nerimastinga padėtis šilumos punktuose keliuose Galinio Pylimo ir Tiltų gatvių namuose.

Bendrovė nesiima tvarkyti šių šilumos punktų, nes „Senamiesčio valdos“ neatsiskaito už atliktus darbus. “Sobo sistemos” inicijavo “Senamiesčio valdų” bankroto bylą, nes namų administratorius prieš mėnesį buvo skolingas apie 180 tūkst. litų. Klaipėdos apygardos teismas gegužę “Senamiesčio valdoms” iškėlė bankroto bylą, tačiau Apeliacinis teismas šią nutartį neseniai panaikino.

Rinksis administratorius

„Senamiesčio valdų“ valdybos narės, savivaldybės administracijos darbuotojos Danguolė Netikšienė ir Birutė Paulaitienė teigė, kad gyventojai, atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje, patys ieško išeities. Jų teigimu, „Senamiesčio valdų“ administruojamų namų gyventojai vis dažniau tariasi, ar nepasirinkus kito namų administratoriaus. Šiais ir panašiais klausimais gyventojai kreipiasi į savivaldybę.

D.Netikšienė paaiškino, kad kiekvieno namo gyventojai turi teisę savarankiškai pasirinkti bet kokį namo administratorių. Priimant sprendimą būtina, kad už jį balsuotų 50 proc. plius vienas daugiabučio namo buto savininkas. Šiuo metu uostamiestyje gyvenamųjų namų administravimo paslaugas teikia daugiau nei dešimt bendrovių.

Pagal galiojančius įstatymus savivaldybė savarankiškai negali keisti gyvenamojo namo administratoriaus, tačiau „Senamiesčio valdų“ bankroto atveju sprendimai būtų paprastesni.

Bankrotas neišvengiamas

„Klaipėdos senamiesčio valdų“ pagrindinė akcininkė yra miesto savivaldybės taryba. Matydama susidariusią padėtį, savivaldybė planuoja liepos mėnesį šaukti visuotinį akcininkų susirinkimą ir dar kartą skelbti bankrotą jos valdomai bendrovei.

B.Paulaitienė teigė, kad tuo atveju nesutinkantiems su pagrindinio akcininko sprendimu bus sunkiau jį skųsti teisme. Tik bankrotas padėtų išspręsti neįveikiamų prieštaravimų mazgą, mažiau kentėtų „Senamiesčio valdų“ administruojamų namų gyventojai, pakaktų laiko pasiruošti žiemos sezonui.

Jau anksčiau buvo žinoma, kad „Senamiesčio valdų“ bankrotas nenaudingas kitai savivaldybės valdomai įmonei – „Klaipėdos vanduo“. Jai „Senamiesčio valdos“ skolingos daugiau nei pusantro milijono litų. Pagal pasirašytą taikos sutartį ir nustatytą pinigų grąžinimo grafiką „Klaipėdos vanduo“ dabar kiekvieną mėnesį gauna pinigus.

Bankroto paskelbimo atveju atsiskaičius su darbuotojais ir sumokėjus valstybės mokesčius, likęs „Senamiesčio valdų“ turtas ir lėšos būtų dalijamos proporcingai visiems kreditoriams. Tokiu atveju pusantro milijono litų „Klaipėdos vanduo“ jau neatgautų.

Ieško pinigų

Savivaldybės administracijos žiniomis, kreditoriai, sužinoję apie Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą naikinti bankroto bylą „Senamiesčio valdoms“, skolas iš bendrovės pradėjo ieškoti teismo keliu.

Vakarų skirstomieji tinklai nurodė, kad šių metų kovo 31 dieną „Senamiesčio valdos“ buvo skolingos apie 400 tūkst. litų. Atliekas išvežančiai bendrovei „Švaros diena“ „Senamiesčio valdų“ skola siekia apie 55 tūkst. litų, kitai atliekas vežančiai bendrovei „Švaros projektai“ – 125 tūkst. litų, „Sobo sistemoms“ – apie 180 tūkst. litų.

Pagal sutartį su bendrove „Klaipėdos vanduo“ beveik visos „Senamiesčio valdų“ pajamos naudojamos skolai grąžinti, kitiems kreditoriams teks laukti neaišku kiek laiko.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų