Prieš 25–erius metus per kruvinus Sausio 13–osios įvykius būtent Lietuvos žmonių vienybė padėjo iškovoti laisvę, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kviesdama šią vienybę išlaikyti visados.
„Net ir praėjus 25–eriems metams po Sausio įvykių būkime vieningi savo kasdienybėje. Kad ir kur gyventume – mieste, miestelyje ar kaime, kad ir kas būtume – gyvosios istorijos liudytojai ar Nepriklausomybės vaikai, atsigręžkime vienas į kitą su pasitikėjimu. Išgirskime vienas kitą be žodžių, kaip tai buvo anuomet. Surėmę pečius įveikime visus sunkumus, visus iššūkius ir kartu toliau kurkime Lietuvą“, – trečiadienį iškilmingoje valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje sakė L.Graužinienė.
Seime anksčiau vykusiame Laisvės gynėjų dienos minėjime kalbėjęs Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas teigė, kad jo karta negali prisiminti tragiškos Sausio 13–osios kovos už laisvę, bet yra pasiryžusi laisvę ginti dabar.
„Žemai lenkiuosi ir tariu „ačiū“ iškovojusiesiems mums laivę, ir pažadu, jog mes būsime ta studentijos karta, kuri nedvejodama laisvę gins. Kuri kasdienėje veiklos ir savo poelgiuose laisvę brangins. Karta, kuri šia laisve dalysis ir skleis visam pasauliui žinią apie laisvą Lietuvą, neįkainojamą laisvės vertę ir nenuginčijamą laisvės galią“, – sakė studentų atstovas.
Sausio 13–oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.
Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus. Vėliau, vasario ir balandžio mėnesiais, nuo sužeidimų mirė Vytautas Koncevičius ir Stasys Mačiulskas.
Nors kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pastato.
Naujausi komentarai