Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį paprašė Seimo sutikimo panaikinti parlamentaro Evaldo Lementausko teisinę neliečiamybę baudžiamojoje byloje.
E.Lementauskas tik praėjusį ketvirtadienį tapo Seimo nariu vietoje Raseinių rajono naujuoju meru išrinkto Remigijaus Ačo.
Tą pačią dieną, kai E.Lementauskas prisiekė Seime ir taip įgijo teisinį imunitetą, jo bylą dėl kyšininkavimo nagrinėjantis Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas kreipėsi į generalinį prokurorą, kad šis kreiptųsi į parlamentarus dėl naujai iškepto Seimo nario neliečiamybės panaikinimo.
Kreipdamasis į Seimą D.Valys priminė, kad buvęs sostinės vicemeras E.Lementauskas kaltinamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui konservatoriui Vidui Urbonavičiui siūlęs beveik 300 tūkstančių litų už tai, kad šis nepalaikytų interpeliacijos tuometiniam merui Juozui Imbrasui ir pačiam E.Lementauskui bei balsuotų už tuometinei koalicijai naudingus sprendimus.
E.Lementauskas savo kaltę neigia.
Jo byla teisme nagrinėjama jau dvejus metus. Norint tęsti šį teismo procesą, būtina panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę.
Pagal Konstituciją, be Seimo sutikimo jo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė. Kreiptis į parlamentarus dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo turi teisę tik generalinis prokuroras.
Seime atkreiptas dėmesys, kad generalinis prokuroras, pateikdamas prašymą panaikinti E.Lementausko neliečiamybę, į šį dokumentą net dvejose vietose įrašė šio parlamentaro asmens kodą. Pasakyta pastaba D.Valiui, kad jis ateityje vengtų platinti bet kokius asmens duomenis.
Išklausęs D.Valio informaciją Seimas antradienį sudarė specialią komisiją, kuri turės nuspręsti ir pateikti parlamentui išvadą, ar sutikti su generalinio prokuroro teikimu. Komisijai vadovaus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.
Komisijos išvados tikimasi jau šį ketvirtadienį, nors pagal nutarimą, kuriuo sudaryta komisija, jai leidžiama dirbti net iki balandžio 28 dienos. Sprendimą, ar patenkinti prašymą panaikinti Seimo nario neliečiamybę, parlamentarai turės priimti slaptu balsavimu.
Dabartinės kadencijos Seime tai jau aštuntas kartas, kai kreipiamasi dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo. Tris kartus tokiam teikimui nebuvo pritarta, dar porąsyk sutikimas buvo duotas, tačiau ne iš pirmo karto.
Pats E.Lementauskas pareiškė raginąs Seimą priimti teigiamą sprendimą dėl teismo ir generalinio prokuroro prašymo.
Naujausi komentarai