Seimo komisija sprendžianti dėl "tvarkiečio" Petro Gražulio neliečiamybės nori gauti parlamentaro sulaikymo prieš mažumų eitynes vaizdo įrašą.
Taip pat ketvirtadienį pirmajame tvarkomajame komisijos posėdyje sutarta prašyti parlamentarą sulaikusių policijos pareigūnų radijo pokalbių įrašo.
Į savo posėdį kitą savaitę antradienį komisija kviečiasi ne tik prokuratūros atstovą, bet ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Kęstutį Lančinską.
Kitame posėdyje bus išklausytas ir pats parlamentaras, jis komisijai pranešė, kad jam atstovaus advokatas Rimas Andrikis.
Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą prašydamas leisti suvaržyti minėto Seimo nario "tvarkiečio" P. Gražulio laisvę administracinių teisės pažeidimų byloje. Seimo komisija iki spalio 7 dienos turi pateikti Seimui rezoliucijos projektą, ar siūlyti tenkinti šį prašymą.
D.Valio kreiptis į Seimą dėl P.Gražulio teisinio imuniteto panaikinimo paprašė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Policija nori patraukti P. Gražulį administracinėn atsakomybėn dėl jo elgesio per gėjų eitynes Vilniuje.
Policija P.Gražuliui pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio antrą dalį yra surašiusi teisės pažeidimų protokolą. Jame nurodyta, kad parlamentaras šių metų liepos 27 dieną apie 12.45 valandą Vilniuje, Gedimino prospekte, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, neiti į renginį "Baltic Pride 2013" bei neperžengti specialios policijos juostos "Stop policija", bei aktyviais veiksmai naudodamas jėgą, stumdamas policijos pareigūnus bandė prasiveržti į renginį ir sulaikymo metu bandė ištrūkti.
Už šį pažeidimą numatoma bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštu nuo 15 iki 30 parų.
Tačiau Konstitucijoje nurodyta, kad be Seimo sutikimo Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Nepanaikinus parlamentaro teisinės neliečiamybės nebus galimybės jo administracinės bylos nagrinėti teisme.
Kaip numato Seimo statutas, po generalinio prokuroro kreipimosi sudaroma komisija, kuri parlamentui teikia siūlymą, ar tenkinti jo prašymą. Jei siūloma naikinti Seimo nario imunitetą, tokiai rezoliucijai priimti reikia daugiau kaip pusės, t.y. 71 iš 141, Seimo narių balsų.
Prieš trejus metus Seimas yra atsisakęs panaikinti P. Gražulio teisinį imunitetą panašioje byloje. Tuomet per pirmąsias gėjų eitynes jis irgi nepaisė pareigūnų nurodymų, perlipo barjerą. Parlamentui nepanaikinus Seimo nario neliečiamybės, P. Gražuliui skirta bauda tik dėl vieno pažeidimo, už kurį areštas neskiriamas, kiti pažeidimai liko nenagrinėti.
Naujausi komentarai