Seimas taps šeimų židiniu Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas taps šeimų židiniu

2008-10-15 09:00
Seimas taps šeimų židiniu
Seimas taps šeimų židiniu / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Vakar Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) paskelbus, kaip rinkėjai reitingavo kandidatus į Seimą, paaiškėjo, kas jau pateko į parlamentą.

Antausis premjerui

Socialdemokratų rinkėjai daugiausia pirmumo balsų skyrė socialinės apsaugos ir darbo ministrei Vilijai Blinkevičiūtei – ji iš trečios vietos pakilo į pirmą. Antroje, kaip ir buvo, liko Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.

Premjeras, socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas iš pirmos vietos krito į trečią.
Į Seimą dar pateko Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Vytenis Andriukaitis, Justinas Karosas, Algimantas Salamakinas, Milda Petrauskienė, Birutė Vėsaitė, Algirdas Sysas ir Irena Šiaulienė.

Laimėtojams – 18 mandatų

VRK pranešė, kad daugiamandatėje apygardoje daugiausia balsų surinkusiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atiteks ne septyniolika, kaip skelbta anksčiau, bet aštuoniolika mandatų.

Darbą Seime pratęs dabartiniai parlamentarai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, Irena Degutienė, Jurgis Razma, Valentinas Stundys, Audronis Ažubalis, Rimantas Jonas Dagys, Kęstutis Masiulis, Vilija Aleknaitė-Abramkienė, Emanuelis Zingeris, Antanas Matulas, Saulius Pečeliūnas. Naujajame Seime taip pat dirbs Arvydas Vidžiūnas, Paulius Saudargas, Stasys Šedbaras, Arvydas Anušauskas ir Kazys Starkevičius.

Rinkėjai nebuvo linkę perrikiuoti pirmo krikdemų ir konservatorių sąrašo penketuko: A.Kubilius išlaikė pirmą poziciją, kiti politikai tik susikeitė vietomis: iš trečios į antrą pakilo R.Juknevičienė, iš penktos į trečią – I.Degutienė, ketvirtas liko Jurgis Razma, į penktą iš antros nukrito krikščionių demokratų lyderis V.Stundys.

Didžiausią šuolį padarė K.Uoka: iš 40 vietos pakilo į 18-ą ir pateko į Seimą.

Žvaigždės grįžo

Tautos prisikėlimo partijos sąrašo pirmoje vietoje išsilaikė Arūnas Valinskas. Seime jam dirbti padės žmona Inga Valinskienė, rinkėjų valia pakylėta iš 23-ios vietos į ketvirtą.
Pagal šį sąrašą į parlamentą pateko dar viena pramogų verslo pora: Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir Dainius Budrys. Likę devyni šios partijos laimėti mandatai teko Astai Baukutei, Rokui Žilinskui, Laimontui Diniui, Vytautui Kurpuvesui, Vincui Babiliui, Linui Karaliui, Donaldai Meiželytei, Sauliui Stomai, Ligitui Kernagiui.

J.Veselka – R.Pakso pamaina?

Vienuolika mandatų laimėjusios partijos Tvarka ir teisingumas, kurios lyderis Rolandas Paksas rinkimuose dalyvauti negali, sąraše pirmas buvo įrašytas Valentinas Mazuronis, tačiau rinkėjai jį pastūmė į antrą poziciją. Į pirmą vietą iš dešimtos pakilo Julius Veselka.
Į Seimą taip pat pateko dabartinis Vilniaus meras Juozas Imbrasas, Remigijus Ačas, Petras Gražulis, Egidijus Klumbys, Ona Valiukevičiūtė, Rimas Antanas Ručys, Kęstas Komskis, Rimantas Smetona ir Vytautas Galvonas.

Iš dešimtuko rinkėjai išstūmė Evaldą Lementauską ir Dailį Alfonsą Barakauską.

Matyti veidai

Darbo partijos gretose ir partijos narių, ir rinkėjų valia pirma vieta atiteko Viktorui Uspaskichui.

Darbo partijos nariai Seime kol kas turi septynis mandatus, jie atiteks Loretai Graužinienei, Vytautui Gapšiui, Virginijai Baltraitienei, Kęstučiui Daukšiui, Dangutei Mikutienei, Valentinui Bukauskui ir Vydui Gedvilui.

Penkis mandatus laimėjęs Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašas, suskaičiavus pirmumo balsus, pasikeitė nedaug. Pirmas liko Eligijus Masiulis, antras – Gintaras Steponavičius, trečias – Petras Auštrevičius. Iš šeštos į ketvirtą poziciją pakilo Kęstutis Glaveckas. Ketvirta partijos sąraše buvusi Dalia Teišerskytė smuktelėjo į penktą vietą.
Liberalų ir centro sąjungos, laimėjusios taip pat penkis mandatus, lyderių penketukas nepakito. Pirmas liko partijos lyderis Artūras Zuokas, antras – Algis Čaplikas. Iš ketvirtos vietos į trečią pakilo Raimondas Šukys, iš trečios į ketvirtą smuktelėjo Vytautas Bogušis, penktas liko Žilvinas Šilgalis. Į Seimą dar gali patekti A.Zuoko žmona Agnė Zuokienė, iš 141 vietos palikusi net į aštuntą. Tačiau tam reikia, kad liberalcentristai vienmandatėse apygardose laimėtų bent tris mandatus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų