Šalies vadovas sukėlė gailestį Pereiti į pagrindinį turinį

Šalies vadovas sukėlė gailestį

2004-03-29 00:00

Česlovas Juršėnas įsitikinęs, kad Prezidentūros skandalas yra mažiau svarbus nei valstybės eurointegraciniai interesai

Česlovas Juršėnas įsitikinęs, kad Prezidentūros skandalas yra mažiau svarbus nei valstybės eurointegraciniai interesai  

Seimo pirmasis vicepirmininkas Česlovas Juršėnas įsitikinęs, kad politinis skandalas Lietuvoje jau krypsta pabaigos link. Užvakar vykusioje spaudos konferencijoje Kaune jis detalizavo penktadieninį pokalbį su Prezidentu.  

Rengiasi rinkimams su koalicijos partneriais  

Č.Juršėnas teigia, kad kovoje dėl Seimo narių mandatų šį rudenį vyksiančiuose rinkimuose, socialdemokratai nebus vieniši. Užvakar Kaune vykusioje Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus konferencijoje jis tvirtino, jog ėjimas į rinkimus kartu su A.Paulausko vadovaujama Naująja sąjunga socialdemokratams bus naudingas.

“Koalicijos partneriai sutiko nekelti savo kandidatų tose vienmandatėse apygardose, kuriose per praėjusius Seimo rinkimus laimėjo socialdemokratai, o mes nekelsime savo kandidatų jų apygardose”, - teigė Č.Juršėnas.

2000-ųjų metų rinkimuose LSDP kandidatai pergalę šventė 26 apygardose, o Naujoji sąjunga - tik devyniose.

Konferencijoje taip pat buvo patvirtintas pirminis kandidatų į Seimą sąrašas nuo Kauno socialdemokratų. Jame atsidūrė 17 pavardžių. Šį sąrašą dar turės patvirtinti partijos vadovybė. Europarlamentaro kėdės sieks šeši socialdemokratai iš Kauno.  

Atsistatydinti gali iki apkaltos  

Po renginio vykusioje spaudos konferencijoje Č.Juršėnas daug kalbėjo apie Prezidentą. Jis sakė, kad praėjusios savaitės įvykiai daug ką išblaivė ir sudėjo taškus ant “i”.

Seimo pirmasis vicepirmininkas priminė, jog, vadovaujantis Seimo statutu, apkaltoje dalyvaujantis asmuo gali atsistatydinti iki balsavimo Seime. “Jeigu gaunamas atsistatydinimo pareiškimas, Seimas jį privalo patenkinti”, - sakė Č.Juršėnas.

Paklaustas, ar atsistatydinimo atveju Rolandas Paksas išsaugotų visas jam, kaip Prezidentui suteikiamas socialines garantijas ir privilegijas, Č.Juršėnas tiksliai negalėjo pasakyti.

“Deja, įstatymą galima traktuoti įvairiai, - tęsė Č.Juršėnas. - Garantijos tartum ir išlieka, ar kadencija baigėsi, ar ji tiesiog nutrūko. Todėl Seimas rengiasi priimti pataisas”.  

Situacija Seime pasikeitė Prezidento nenaudai  

Penktadienį Č.Juršėnas Prezidentui išdėstė premjero Algirdo Brazausko poziciją ir dar kartą pasiūlė atsistatydinti. “Tačiau Prezidento rankos nedrebėjo, o akys nebėgiojo į šalis”, - sakė Č.Juršėnas.

“Kauno dienai” jis prisipažino, kad su R.Paksu kurį laiką kalbėjosi akis į akį. Tik vėliau prie jų prisijungė šalies vadovo atstovė spaudai Jūratė Overlingienė.

“Prezidentas man pasirodė prislėgtas ir suprantantis, kad jo situacija, švelniai tariant, yra delikati, - prisiminė Č.Juršėnas. - Prezidentas man du kartus, pokalbio pradžioje ir jo pabaigoje, pareiškė pageidavimą, kad po Konstitucinio Teismo išvadų apkaltos procesas Seime vyktų kaip įmanoma sparčiau, nes Prezidentas nori, kad viskas kuo greičiau baigtųsi”.

Č.Juršėnas prisipažino, kad per pokalbį jam Prezidentas sukėlė gailestį. Anot Č.Juršėno, kai kurie buvę Prezidento šalininkai po paskutinių šalies vadovo veiksmų dabar jaučiasi nepatogiai.

“Net Seime padėtis pasikeitė ne Prezidento naudai”, - sakė jis.  

Nevetavo nė vieno įstatymo  

Nepaisant apkaltos R.Paksui, Seimo pirmasis vicepirmininkas pabrėžė, jog Prezidentas yra funkcionalus. “Vizito pas šalies vadovą metu taip pat turėjau pasitikslinti poziciją dėl kelių svarbių eurointegracinių įstatymų ir susitarimų, kuriuos būtina priimti iki gegužės 1 dienos, - apsilankymą Prezidentūroje detalizavo Č.Juršėnas. - Suprasdamas jų svarbą, Prezidentas mano paminėtus įstatymus pasirašė”. Tačiau Č.Juršėnas pridūrė, jog su Prezidentu kalbėta ir dėl galimo jo veto Advokatūros ir Politinių partijų ir organizacijų įstatymų atžvilgiu. Dėl šių įstatymų Prezidentūra turi tam tikrų abejonių.

“Tačiau nuo skandalo pradžios iki dabar Prezidentas nevetavo nė vieno Seimo priimto dokumento”, - pabrėžė Č.Juršėnas.

Kartu su šalies vadovu Č.Juršėnas buvo vieningos nuomonės, kad, nepaisant skandalingų įvykių šalyje, valstybinės institucijos turi išsaugoti savo funkcionalumą, o tai žmonėms reikėtų pabrėžti tiek asmeniniais, tiek kolektyviniais viešais pareiškimais.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų