Šakalienė: JAV šarvuočio traukimo operacija baigta (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

Šakalienė: JAV šarvuočio traukimo operacija baigta (papildyta)

2025-03-31 07:17

Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako, kad Pabradėje nuskendęs JAV šarvuotis buvo ištrauktas.

„Apie 22 valandą buvo apčiuopta antro lyno prikabinimo vieta ir maždaug truputį po 23 valandos vakaro buvo antras lynas pritvirtintas. Ir be 15 (minučių – BNS) trys nakties buvo pradėta ištraukimo operacija“, – LRT radijui pirmadienį sakė D. Šakalienė.

„Keturios valandos 30 minučių traukimo operacija yra baigta. Buvo panaudoti du šarvuočiai M88 ir papildomai, taip pat du buldozeriai inkaravimui, nes to nepakako“, – teigė ji.

Ministrės teigimu, traukiamas šarvuotis sveria beveik 70 tonų ir buvo įstrigęs dumble, o tai keliskart padidina jo santykinį svorį traukimo metu dėl dumblo pasipriešinimo svorio.

Anot D. Šakalienės, įvykio vietoje šiuo metu dirba Lietuvos Karo policija ir JAV tyrėjai.

„Šiuo metu įvykio vietoje dirba Lietuvos Karo policija ir JAV tyrėjai. Prašau kantrybės ir susikaupimo, kol jie galės pateikti mums daugiau informacijos apie situaciją“, – feisbuke pirmadienį ryte rašė ji.

 

 

Krašto apsaugos ministrė kol kas nepateikė daugiau informacijos apie dingusius JAV karius.

Kol tyrėjai turės žinių, reikia ramybės ir susitelkimo — supraskime situacijos subtilumą ir jautrumą karių šeimoms.

„Jūs tiek laiko kantriai pasitikėjote gelbėtojais, bet dabar to pasitikėjimo reikia dar labiau. Kol tyrėjai turės žinių, reikia ramybės ir susitelkimo — supraskime situacijos subtilumą ir jautrumą karių šeimoms“, – rašė ministrė.

„Jei šarvuočio ištraukimas neduos visų atsakymų, darbai turės vykti toliau“, – pridūrė ji.

D. Šakalienei antrino kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras.

„Šarvuotis ištrauktas, – feisbuke pirmadienį rašė jis. – Prašau visų pagarbos ir solidarumo laukiant papildomos informacijos iš JAV kolegų.“

 

 

Kaip D. Šakalienė teigė LRT radijui, galioja „labai griežtas susitarimas“, jog informaciją apie dingusius amerikiečių karius pirmoji paskelbs JAV.

BNS rašė, kad vikšrinė gelbėjimo mašina M88 „Hercules“ su keturiais amerikiečių kariais per pratybas Pabradės poligone Švenčionių rajone dingo antradienį.

Minėta technika trečiadienį aptikta maždaug penkių metrų gylyje pelkėtoje vietovėje. Kol kas neaišku, ar joje yra dingę kariai.

Didelio masto gelbėjimo operacijoje dalyvauja Lietuvos ir JAV kariuomenė, šalies institucijos. Į pagalbą atvyko ir keliasdešimt Lenkijos karių su įranga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
to KACAPINE LERVA

prisimenu kaip 2000m juoketes is PUTINO is ruskiu kai ju neturintis analogu povandeninis laivas KURSK dejoj i dugna...108m gylis 16,400T kiek dziaugsmo tada buvo ir kaip varet ant ruskiu kad je per 3 dienas negalejo dangcio atidaryt ir nepajege iskelt suspraogusio laivo....kaip jus dziugavot kai jie gavo kviestis pagalba is uzjuriu....todel nieko asmenisko tiesiog cia KARMA atligis jum garbetroskom uz jusu troskima ir issipyzinejimus... 3 dienas negalejot traktoriaus rast....a paskui dar savaite mizciodami skambinejot DEDE SEMAI atleisk ir padek...tavo berniokus i beda ivarem...
1
-1
Kęstas

Treniruojamės branduoliniam karui, kurio nebuvo, nėra ir būti negali? O gal dirbti pradėkim, vietoje to, kad jaunus vyrus užmušinėti tokiose bereikalingose treniruotėse? Gal Lietuva gali tapti normalia šalimi, o ne pereinamojo kiemo ir pelkės kombinacija? ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
3
-1
kaimietis...

veilokine lerva,aš jau klausiau,ką reiškia tas tavo ,,vatnykas,,...
2
0
Visi komentarai (85)

Daugiau naujienų