Rinkimai į Europos Parlamentą vilioja 17 partijų

Birželio 7 dieną Lietuvoje įvyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose ketina dalyvauti 17 partijų. Tiek jų iki penktadienio Teisingumo ministerijai pateikė savo narių sąrašus. Ar šie sąrašai atitinka įstatymo reikalavimus ir partijos galės dalyvauti rinkimuose, ministerija įvertins per 15 dienų.
 
Politinių partijų įstatyme numatyta, kad visos rinkimuose ketinančios dalyvauti politinės partijos ne vėliau kaip prieš 65 dienas iki vyksiančių rinkimų privalo pateikti Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus. To nepadariusios partijos negalės dalyvauti rinkimuose.
 
Iki nustatyto termino ministerijai savo narių sąrašus pateikė Tvarka ir teisingumas, Žemaičių partija, Darbo partija, Liberalų ir centro sąjunga, Lenkų rinkimo akcija, Centro partija, Socialdemokratų partija, Liberalų sąjūdis, Socialdemokratų sąjunga, Fronto partija, Valstiečių liaudininkų sąjunga, Pilietinės demokratijos partija, Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga, Leiboristų partija, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, Tautinė partija Lietuvos kelias, Tautos prisikėlimo partija.
 
Apie ketinimus Lietuvoje kelti kandidatus į EP pareiškusi paneuropinė „Libertas“ partija pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus negali to daryti savarankiškai. „Libertas“, kuri į europarlamentarus nori kelti ir buvusį prezidento patarėją Laurą Bielinį, gali kandidatus iškelti tik kurios nors oficialiai Lietuvoje registruotos partijos sąraše. „Libertas“ tvirtina dėl to besideranti su Tautos prisikėlimo partija.
 
Partijos sąrašus ministerijai pradeda teikti likus 4 mėnesiams iki rinkimų. Sąraše, kuris sudaromas tais metais vyksiantiems rinkimams, turi būti nurodoma konkreti sudarymo data, kiekvieno politinės partijos nario vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas. Šie duomenys privalėjo būti patvirtinti politinės partijos vadovo parašu ir kompiuterinėje laikmenoje pateikti Teisingumo ministerijai.
 
Ministerija per 15 darbo dienų nuo sąrašo gavimo dienos patikrins ar jis parengtas pagal nustatytus reikalavimus. Taip pat bus peržiūrima ar politinės partijos narių skaičius atitinka įstatymo nuostatas, tai yra ar partija turi ne mažiau kaip tūkstantį narių, pilnamečių Lietuvos Respublikos piliečių.
 
Patikrinusi pateiktą sąrašą ir nustačiusi, kad jis atitinka taisyklių ir įstatymo reikalavimus, Teisingumo ministerija kitą darbo dieną apie tai informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).
 
Penktadienį VRK jau pradėjo priiminėti partijų, keliančių savo kandidatus į EP, pareiškinius dokumentus. Tai galima daryti visą ateinantį mėnesį, iki gegužės 4 dienos.
 
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė, kad paprastai dokumentus apie savo keliamus kandidatus partijos atneša ne pirmosiomis, bet paskutinėmis registracijos dienomis.
 
2004 metais pirmąkart Lietuvoje įvykusiuose EP rinkimuose iš viso dalyvavo 12 partijų iškelti kandidatai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių