- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prokurorų profesija – prestižinė, tačiau ir jiems tenka kovoti dėl atlyginimų, praneša LNK.
„Mes kalbame apie valdžios formuojamą diskriminacinę politiką prokurorų profesijos atžvilgiu“, – tikino prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys.
Vilniaus apygardos ir Generalinės prokuratūros prokurorai kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Jie piktinasi, kad, skirtingai nei teisėjams, jų algos nuo liepos 1-osios nebuvo pakeltos.
„Teismas gavo aštuonių prokurorų skundą dėl žalos atlyginimo. Kaip atsakovai, nurodyti Lietuvos valstybė, atstovaujama Finansų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Vyriausybės“, – detalizavo Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė Sigita Gamulėnienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Vyriausybės inicijuotoje valstybės tarnybos reformos pirmajame etape prokurorai neatsidūrė, priešingai nei merai ir teisėjai.
„Teisingas atlyginimas suprantamas, kad už panašaus pobūdžio darbą kiekvienas turi gauti panašaus dydžio atlyginimą“, – aiškino prokuroras Egidijus Motiejūnas.
„Mes nekeliame klausimo dėl teisėjų atlyginimo, mes keliame klausimą dėl disproporcijos“, – kalbėjo J. Rėksnys.
Anor prokurorų, profesijos – giminingos, tačiau nuo liepos skirtumai tarp teisėjų ir prokurorų darbo užmokesčio tapo neproporcingai dideli.
„Nuo liepos 1-osios prokurorų atlyginimas 50 proc. arba dvigubai mažesnis nei teisėjų“, – detalizavo E. Motiejūnas.
„Pateikiu pavyzdį: šiuo metu generalinis prokuroras uždirba 32 proc. mažiau nei Apylinkės teismo teisėjas“, – aiškino J. Rėksnys.
Nacionalinė teismų administracija pateikia duomenis, kaip atrodo teisėjų darbo užmokestis neatskaičius mokesčių nuo šių metų liepos. Anot profsąjungos pirmininko, visoje Lietuvoje į teismus dėl galimai diskriminacinės užmokesčio tvarkos kreipėsi virš 50 prokurorų. Skaičius gali augti ir pasiekti kelis šimtus.
Teigiama, kad per pusmetį vienam prokurorui galima būtų paskaičiuoti apie 12 tūkst. eurų siekiančią žalą.
„Dėl žalos atlyginimo yra kreiptasi į teismą. Tačiau vienas prokuroras iš Vilniaus apygardos prokuratūros parašė atsisveikinimo laišką, kad jis, atitarnavęs 16 metų, išeina iš prokuratūros sistemos“, – kalbėjo prokuroras Gintaras Jasaitis.
Vieni keičia profesiją, kiti išeina į pensiją. O naujų prokurorų į sistemą ateina vis mažiau. Prokurorai norėtų, kad būtų apmokama ir už papildomą darbą, kai, pavyzdžiui, tenka perimti krūvius, kai kolegos atostogauja.
Šiuo metu generalinis prokuroras uždirba 32 proc. mažiau nei Apylinkės teismo teisėjas.
„Prokurorų darbo apmokėjimo klausimas yra aptariamas Vyriausybės rengiamoje išvadoje Seimui. Kitą savaitę planuojama šią Vyriausybės išvadą svarstyti tarpinstituciniame pasitarime ir Vyriausybės posėdyje“, – tokį atsakymą pateikė Vyriausybė.
Galbūt prokurorus išvysime taip pat išėjusius į gatves, kaip pastaruoju metu tenka matyti ir kitų profesijų atstovus.
„Prokurorai gal ir norėtų išeiti, bet įstatymas jiems tai draudžia. Lieka tik teisinis kelias, kuriuo mes ir naudojamės“, – sakė E. Motiejūnas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva palaiko Lenkijos idėją vykdyti Baltijos jūros policijos misiją: būtume pajėgūs
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas palaiko Lenkijos siūlymą steigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti bei sako, jog Šiaurės, Baltijos šalių bei NATO karinis laivynas būtų pajėgus tokią misij...
-
NKSC plečia tarptautinį bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių paieškos srityje
Nacionalinio kibernetinio saugumo centras (NKSC) stiprins bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių analizės srityje, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Vilniaus rotušėje apdovanoti inovatyviausi šalies mokytojai
Sostinės rotušėje trečiadienio vakarą apdovanoti inovatyviausi šių metų Lietuvos mokytojai, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. ...
-
Tiriant kabelių Baltijos jūroje pažeidimus sudaryta trijų valstybių pareigūnų tyrimo grupė
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę. ...
-
Iš Lietuvos deportuojamos verslininkės: mus siunčia namo, bet mes neturime namų2
Prieš penkerius metus Šiauliuose verslą įkūrusios vietnamietės Migracijos departamento sprendimu deportuojamos iš Lietuvos, nes neįdarbino lietuvių. Pusseserės pasakoja, kad turėjo verslą ir Šiauliuose, ir Vilniuje, tačiau...
-
G. Nausėda paskyrė D. Vedricką antrajai VPT vadovo kadencijai
Prezidentas Gitanas Nausėda Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus Darių Vedricką paskyrė dar vienai penkerių metų kadencijai. ...
-
Kalėdiniai Kauno siurprizai: ir šventinis miestelis, ir susitikimai bei pramogos
Šventinė nuotaika Kaune jau skleidžiasi, Vienybės aikštėje papuošta kalėdinė miesto eglė kviečia susitikti, pabendrauti. Šalia įsikūrė ir smaližius viliojantys kupolai. Čia bus galima susitikti ir su Seneliu Kalėda. Se...
-
Sostinės vaikų darželiuose nuo 2025 metų rugsėjo branginamas maitinimas2
Sostinės vaikų darželiuose nuo kitų metų rugsėjo 1-osios branginamas maitinimas. ...
-
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. Vilniuje esančių medžių1
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. medžių, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. ...
-
Vilniaus taryba nutarė skverui suteikti Mažosios Lietuvos vardą, aikštei – J. K. Glaubico
Vilniaus miesto taryba trečiadienį nutarė bevardžiam skverui sostinėje suteikti Mažosios Lietuvos pavadinimą, o aikštei – architekto Jono Kristupo Glaubico vardą. ...