Privati mokykla atvėrė duris likimo nuskriaustiems vaikams

  • Teksto dydis:

Šiais metais trim SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos vaikams laikas į pirmą klasę. Kiekvieno vaiko istorija savita, jos taip lengvai neištrinsi ir neužglaistysi. Nors iki šiol SOS vaikų kaimų globotiniai lankė tik valstybines mokyklas, šių metų rugsėjo 1-ąją vienas jų pradės savo pirmuosius mokymosi metus modernioje privačioje pagrindinėje mokykloje „Pažinimo medis“.

„Pažinimo medžio“ direktorė bei steigėja Audronė Kancė teigia, jog norėtų, kad ateityje ne vienas globojamas vaikas galėtų mokytis šioje mokykloje. „Pirmiausia, tai rūpestis vaiku ir suvokimas, kad mūsų mokyklos vertybės, vaikų bei tėvų nuostatos tikrai kurs vaikui saugią aplinką, kurioje jis nebus išskirtas, susilauks reikiamos paramos ir palaikymo. Tikimės, kad mes padėsime tokiems vaikams augti laisviems, kūrybiškiems, doriems ir taip ilgainiui išgydysime jų vaikystės traumas,“ – kalbėjo A. Kancė.

Būreliai nuo piešimo iki robotikos ir žurnalistikos

„Ieškojome mokyklos, kuri padėtų vaikui atsiskleisti, pamatytų jo poreikius, išgirstų nerimą, ieškotų būdų, kaip parodyti, jog jis yra saugus ir bus priimtas, kur bus džiaugiamasi jo išskirtinumu ir kur aplinkiniai jautriai reaguos, suprasdami, jog vaikas ilgą laiką augo nesaugioje aplinkoje. Šiandien jaučiamės pralaužę ledus – privati mokykla ne tik atvėrė mums duris, bet ir ėmėsi iniciatyvos, padėdama surinkti trūkstamas lėšas vaiko mokslams,“ – sakė SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos nacionalinė direktorė Liudovika Pakalkaitė.

Mokykla visiškai pasirūpins globojamo mokinio krepšeliu: vadovėliais, mokslui reikalingomis priemonėmis. Kiekvienas mokinys gaus daug inidividualaus mokytojo, spec. pedagogo, mokyklos psichologo dėmesio.

Pirmos klasės mokytojos padėjėja, profesionali psichologė, pamokų metu padės vaikams bendrąją programą pritaikydama prie individualių jų poreikių ir gebėjimų. Popamokinėje grupėje vaikas kartu su kitais mokiniais galės lankyti jo interesus atitinkančius būrelius: pieš, gros, šoks ar vaidins, lankys gerų darbų klubą, mokysis įdomiosios istorijos, žurnalistikos ar net robotikos.

Ugdysis toleranciją

„Šalia savęs matydami kitokio likimo vaikus, privačios mokyklos pradinukai ugdysis toleranciją, mokysis priimti šalia esantį „kitokį“ vaiką. Tai puiki patirtis ugdant vaikų empatiją – socialinius, emocinius įgūdžius – ir diegiant humanistines vertybes. Tai šioje mokykloje ypač svarbu. Mokyklos tėvai ir paramos fondas „Meškerė“pasisiūlė dalinai kompensuoti naujo mokinio mokslo išlaidas. Kiekvienam tokiam vaikui tai galimybė patekti ne į sisteminę mokyklą, tai galimybė gauti daug individualaus, jam taip reikalingo dėmesio palankioje aplinkoje,“ – kalbėjo trijų mokyklos mokinių mama Benita Augustauskienė.

SOS vaikų kaime gyvena 100 vaikų, likusių be savo tėvų globos. Dalis jų buvo patyrę badą, dalis – smurtą ir nepriežiūrą. SOS šeimose jie gyvena lyg tikruose namuose – turi SOS mamą ir auga kartu su kitais vaikais, kaip su tikrais broliais bei seserimis. Vienoje SOS šeimoje auga 5–6 vaikai. SOS vaikų kaimas globoja berniukus ir mergaites tol, kol jie pasiruošia gyventi savarankiškai – baigia mokslus, susiranda darbą, geba planuoti savo ateitį ir yra finansiškai stabilūs. „Mes esame tam, kad vienišiems vaikams suteiktume šeimą, rūpestį, meilę bei padėtume įgyti tinkamą išsilavinimą,“ – sakė L. Pakalkaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių