Prezidentūra pradeda lipdyti metinį pranešimą

Pirmasis Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas, kurį ji skaitys kovą arba balandį, bus labiau skirtas Lietuvos vystymosi perspektyvoms, o ne praėjusių metų įvykiams ar padėčiai konstatuoti.

Dalijasi idėjomis

Nors iki metinio pranešimo skaitymo dienos liko dar mažiausiai keli mėnesiai, prezidentūroje jau pradėta galvoti, koks jis galėtų būti.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys tikino, kad kol kas nėra "dėliojamos frazės ar tezės", kurios bus įtrauktos į būsimą D.Grybauskaitės metinį pranešimą. "Tačiau prezidentūroje jau esame šiek tiek kalbėję, apsitarę, pasidaliję viena kita idėja, koks jis maždaug galėtų būti", – sakė jis.

Konkretus metinio pranešimo formulavimo darbas prasidės artėjant jo skaitymo dienai, tai yra ne anksčiau kaip vasarį. "Dar net data nesuderinta. Šiais laikais viskas keičiasi kasdien, todėl naudingiau būtų konkretų pasiūlymų paketą, kuris bus išdėstytas metiniame pranešime, pradėti aptarinėti kuo mažiau likus iki paties pranešimo skaitymo Seime dienos. Bet tai netrukdo kol kas skirti dėmesio bendrai įsivaizduoti, koks tas metinis pranešimas turėtų būti", – teigė L.Balsys.

Pasak jo, Prezidentė yra leidusi suprasti, kad savo pirmajame metiniame pranešime norės kuo daugiau dėmesio skirti ne padėčiai konstatuoti ar praėjusių metų įvykiams išvardyti ir analizei, bet šalies vystymosi perspektyvoms, pasiūlymams, ką derėtų nuveikti per artimiausius kelerius metus. "Žinoma, padėties analizės neįmanoma išvengti, tačiau planuojama, kad didžioji dalis metinio pranešimo bus skirta perspektyviems pasiūlymams", – sakė atstovas spaudai.

Derins konkrečią datą

Neatmetama, kad konkrečiai kalbėti mėgstančios D.Grybauskaitės metinis pranešimas bus kiek trumpesnis, nei jos pirmtakų prezidento poste. Paprastai metinius pranešimus Seime valstybės vadovai skaitydavo nuo 45 minučių iki pusantros valandos.

Tikimasi, kad konkreti metinio pranešimo skaitymo data paaiškės vasarį, galbūt kovo pradžioje. Seimo pavasario sesija, per kurią bus išklausytas valstybės vadovės metinis pranešimas, prasidės kovo 10 d.

Iki šiol prezidentai metinius pranešimus skaitydavo Seimo plenariniuose posėdžiuose kovo pabaigoje arba balandį. Buvęs parlamento vadovas Česlovas Juršėnas norėjo pasiūlyti įstatymu įtvirtinti, kad šis pranešimas turi būti Seime perskaitytas ne vėliau kaip pirmą metų ketvirtį, tai yra iki kovo pabaigos. Tačiau iki šiol toks įstatyminis apribojimas nepriimtas, todėl konkreti metinio pranešimo skaitymo data priklauso nuo Seimo atstovų ir prezidentūros.

Metinis pranešimas paprastai skaitomas senojoje Seimo posėdžių salėje, pavadintoje Kovo 11-osios Akto vardu.

Konstitucinė pareiga

Konstitucijoje nurodoma, kad prezidentas "Seime daro metinius pranešimus apie padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką". Nuo pat 1993-iųjų tokie pranešimai buvo skaitomi iš pradžių prezidento Algirdo Brazausko, vėliau – Valdo Adamkaus.

Tik 2004 m. ši valstybės vadovo konstitucinė pareiga nebuvo įvykdyta. Į apkaltos proceso sūkurį patekęs tuometis prezidentas Rolandas Paksas taip ir neperskaitė metinio pranešimo.

Prezidentas V.Adamkus savo paskutinį metinį pranešimą perskaitė pernai balandį. Jame valstybės vadovas konstatavo moralios politikos ir pilietinės visuomenės stoką.

D.Grybauskaitė prisiekė ir prezidento pareigas pradėjo eiti pernai liepos 12 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kestas

Kestas portretas
Gelbėkitės, kas galit Paradoksas, kad Lietuvoje tokie maži atlyginimai, pasigailėtinos pensijos, tačiau visokios baudos yra didžiulės. Va jau ir gelbėjant žmones, įlūžusius ant ledo, ruošiamasi juos teisti (didžiulės papildomos pajamos advokatams) ir priversti kompensuoti už gelbėjimą, jei advokatams nepavyktų įrodyti, kad nebuvo piktybinio neatsargumo. Taip būtų verčiama sumokėti dar kartą už tai, už ką mes vieną sykį jau sumokėjome grobikiškų mokesčių pavidalu. Lyginant su atlyginimais ir pesijomis mokesčiai už aukštąjį mokslą ir baudos už jo nebaigimą yra didžiausios pasaulyje. Tas pats pasakytina ir apie kelių policininkų baudas. Vaistai yra brangesni, negu prabangiausiai gyvenančiose Vakarų šalyse. Atrodytų, visiška mistika. Bet prisimenant, kad daugelis turi giminių užsieny, lengva suprasti. Vyksta legalus reketas. Naudodamiesi užstatais, likusiais Lietuvoje, bei anstolių sistemos pagalba, mūsų valstybinė mafija atima iš užsienio lietuvių sunkiai uždirbtus pinigus. Praktinė išvada: nė vieno iš saviškių nepalikite išvažiuodami, ypač vaikų. Tik tada valdžios atstovai Lietuvoje nesugebės atimti jūsų vakarietišką uždarbį.

vardenis

vardenis portretas
o kodėl savo noru lendančius ant ledo reikia gelbėti už mūsų visų pinigus? Yra skelbiama, kad ant ledo vaikščioti, tuo labaiu visokius triukus išdarinėti, yra pavojinga, bet ne, reikia savo drąsą rodyti. Taigi parodei drąsą, įkliuvai, tai ir užsimokėk. Už eismo nelaimes atsako jas sukėlęs asmuo. Čia lygiai tas pats. Kam nepatinka, čiuožkit ant Mičigano ežero. Dabar visiems sunku, kas nori, išvažiuoja, kas ne - pasilieka Lietuvoje ir pragyvena, sulauksim pagerėjimo, neabejoju, bet kažkodėl niekas neloja ant socdemų, pagilinusių krizę iki begalybės, o kaltų ieško dabartinėje valdžioje.Taip gyventi lengviau, loti ant valdžios ir vaidinti ubagus.

stasiuke

stasiuke portretas
vel mano bendravarde buria!!!galima sakyti,kad DIENA-burtininku ir visokiu pranasu ziniu skleidiklis:-)
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių