Piligrimystė: kas tai ir kur keliauja piligrimai

  • Teksto dydis:

Kaip tapti piligrimu?

D. Liutikas teigė, kad dažnai sulaukiama klausimo kaip įstoti į Lietuvos piligrimų bendriją, nes norima keliauti į vieną ar kitą vietą. Tuomet atsakoma, kad norint būti piligrimu svarbiausia yra vidinis noras ir dvasinės atgaivos siekis. Norint keliauti tereikia pasirinkti kelionės tikslą, bendraminčių grupę (žinoma galima keliauti ir vienam) ir tu jau esi piligrimas.

Lietuvos piligrimų bendrija piligrimams stengiasi pagelbėti susirasti grupes, susidaryti kelionės maršrutą ar suteikti informacijos apie nakvynės vietas. Praeitais metais Lietuvos piligrimų bendrija lietuvių ir anglų kalba išleido piligrimams skirtą žemėlapių rinkinį „Piligrimų keliai Lietuvoje”, kuriame pristatomi septyni piligrimų maršrutai po Lietuvą.

Piligrimystė ir tikėjimas

Ar reikia tikėti Dievu, kad būtum piligrimas? Pasak Dariaus Liutiko, kuris 2009 m. išleido monografiją „Piligrimystė. Vertybių ir tapatumo išraiškos kelionėse”, šiandieninė piligrimystės samprata perlipo religinio pasaulio ribas. Pavyzdžiui, daugiau kaip pusė į Santjago de Kompostelą pėsčiomis keliaujančių piligrimų ten keliauja ne dėl religinių ar tikėjimo motyvų.

Šiandien kalbame apie vertybinius keliautojus, kurie siekdami išreikšti savo vertybes ir tapatumą keliaują į įvairias vietas ar renginius. Šiuolaikiniai piligrimai yra muzikos ir sporto aistruoliai, žmonės ieškantys savo protėvių, grįžtantys į vaikystės vietas ar keliaujantys dėl patriotinių motyvų, kaip pavyzdžiui, „Misija Sibiras” dalyviai. Kiekvienas iš mūsų nors kartą gyvenime tampame piligrimu, nes keliaujame dėl to, kas mums yra svarbu ir prasminga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių