Pigesni vaistai - ligonio rūpestis Pereiti į pagrindinį turinį

Pigesni vaistai - ligonio rūpestis

2005-03-31 09:00

Dienos rūpestis

Pigesni vaistai - ligonio rūpestis

Skirtingose vaistinėse tų pačių kompensuojamųjų vaistų kaina gali skirtis. Nors yra nustatyta valstybės tvarka, kiek turi mokėti klientas, perkant kompensuojamus vaistus, vaistinėse priemokos nevienodos. Mat, norėdamos privilioti pirkėjų, vaistinės taiko įvairias nuolaidas. Jos priklauso nuo to, ar vaistinei sekasi komercinė veikla.

Klaipėdietė pensininkė vienoje vaistinėje už 55 Lt 85 ct pirko kompensuojamuosius vaistus, kurių mažmeninė kaina yra 139 Lt 62 centai. Tai maksimali valstybės nustatyta šiai pensininkei reikalingo vaisto kaina. Tačiau vėliau, paskambinusi į kitas vaistines, moteris išsiaiškino, kad ten tie patys vaistai kainuoja pigiau - vienoje - 103 Lt 34 ct, kitoje - tik 85 Lt 33 ct. Moteris mano, jog iš anksto nepasidomėjusi, kad jos vaistai kitoje vaistinėje gali būti pigesni, o kompensacijos priemokos skirtumas - mažesnis, ji finansiškai nukentėjo. Ji piktinosi, kodėl niekas nepataria, kurioje vaistinėje konkretus vaistas parduodamas pigiausiai.

„Salvijos“ vaistinės filialo Taikos pr. 28 vedėja Diana Alseikienė paaiškino, kad informaciją apie tai, kur įsigyti pigesnių vaistų, turi išsiaiškinti pats klientas.

Kartais vaistai klientams parduodami pigiau, nei juos iš didmenininkų perka pati vaistinė.

Pensininkei reikalingo vaisto suma vienoje vaistinėje palyginti su kitomis buvo didžiausia todėl, kad čia jis rečiau perkamas. Jei vaistas perkamas retai, vaistinė nepardavinėja jo už mažesnę kainą, nei pati įsigijo.

Kai gydytojo išrašytas vaistas kompensuojamas, klientas primoka skirtumą tarp mažmeninės kainos ir kompensuojamos sumos. Vaistinės konkuruoja, todėl dauguma vaistinių stengiasi, kad žmonėms reikėtų primokėti kuo mažiau. Centralizuotai tai nereguliuojama. Dažniausiai, jei receptas ir išrašytas šimtaprocentinei kompensacijai, ligoniui tenka mokėti tam tikrą sumą - skirtumą tarp mažmeninės ir bazinės kainos. Norėdama išlaikyti klientus, kiekviena vaistinė pagal galimybes stengiasi mažinti šį skirtumą savo lėšų sąskaita.

Klaipėdos pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Vladimiras Popovas patvirtino, kad receptą išrašantis gydytojas negali teikti informacijos, kokioje vaistinėje vaistus geriau pirkti. Esą todėl, kad gydytojai nebūtų įtariami turint savanaudiškų ryšių su konkrečia vaistine.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų