- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pernai pagalbos į namus ir socialinės globos paslaugas namuose gavo 21,9 tūkst. asmenų, tai yra 7,8 proc. daugiau nei 2019 metais, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Jo duomenimis, 74,4 proc. socialinių paslaugų gavėjų buvo pensininkai, 21,3 proc. – darbingi žmonės su negalia, 4,3 proc. – vaikai su negalia.
Socialines paslaugas namuose gavusių pensininkų pernai buvo 5,5 proc. daugiau nei 2019 metais, vaikų su negalia – daugiau nei du kartus.
Pernai taip pat 239 pensininkai ir (ar) su negalia asmenys gavo pagalbos pinigus ir patys pasirūpino socialinių paslaugų teikimu namuose. Šios išmokos gavėjų, palyginti su užpernai, padaugėjo beveik du kartus.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, pernai tėvų globos neteko 897 vaikai, arba 33,7 proc. mažiau nei 2019 metais. Beveik pusė (45 proc.) šių vaikų buvo perduoti šeimų (asmenų) globai, kiti apgyvendinti šeimynose ir vaikų globos įstaigose.
2020 metų pabaigoje kūdikių ir vaikų globos namuose gyveno 1 tūkst. tėvų globos netekusių vaikų (iš jų 95 vaikai buvo 18 metų ir vyresni), tai – penktadaliu mažiau nei užpernai.
Naujo tipo įstaigose – bendruomeniniuose vaikų globos namuose – pernai gyveno 799 vaikai, arba 9,6 proc. daugiau nei 2019 metų pabaigoje.
Šeimynų, globojančių vaikus iki 18 metų amžiaus, skaičius 2020 metais, palyginti su užpernai, padidėjo 8,3 proc., globotinių jose – 1,5 proc. Iš viso 2020 metų pabaigoje 52 šeimynose gyveno 343 vaikai (iš jų 20 buvo 18 metų ir vyresni).
2020 metais veikė šešeri savarankiško gyvenimo namai vaikams ir jaunimui (po institucinės vaiko socialinės globos), juose buvo 48 gyventojai.
Pernai pabaigoje keturiuose socialinės globos namuose vaikams su negalia gyveno 73 vaikai, tai – beveik 18 proc. mažiau nei 2019 metų pabaigoje.
Pastaraisiais metais daugėja globos įstaigų (ypač nedidelių, 15-40 vietų) pagyvenusiems žmonėms. Per 2020 metus jų skaičius išaugo 8,7 proc. 2020 metų pabaigoje šalyje veikė 39 globos įstaigos suaugusiems asmenims su negalia ir 138 globos įstaigos pagyvenusiems žmonėms, jose gyveno atitinkamai 6 ir 6,3 tūkst. asmenų (2019 metų pabaigoje – 6,3 ir 6,4 tūkst. žmonių). 33 naujo tipo įstaigose – grupinio gyvenimo namuose – gyveno 373 suaugę asmenys su negalia arba 8,7 proc. daugiau asmenų nei 2019 metais.
Savarankiško gyvenimo namuose pagyvenusiems žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia (2020 metų pabaigoje šalyje buvo 35 tokios įstaigos) gyveno 601 gyventojas arba 6,4 proc. daugiau nei 2019 metais.
2020 metais pabaigoje veikė 31 nakvynės namai su 1,4 tūkst. vietų. Nakvynės namuose per metus gyveno 1,5 tūkst. asmenų (2019 metais – 1,9 tūkst.), 63 proc. jų gyveno ilgiau nei 6 mėnesius.
Pernai krizių centruose ir laikinojo apgyvendinimo įstaigose motinoms ir vaikams buvo apgyvendinta 2,6 tūkst. asmenų, tai penktadaliu daugiau nei 2019 metais
2020 metais savarankiško gyvenimo namuose socialinę riziką patiriančioms šeimoms (asmenims) buvo apgyvendintas 281 asmuo – 16,6 proc. daugiau nei 2019 metais.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi1
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...
-
Nuo kitų metų startuos nauja Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa
Nuo sausio mėnesio startuos penkmetį truksianti naujoji Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT). Programos, kuria siekiama vystyti lituanistinius tyrimus, finansavimui numatyta maždaug 22 mln. eurų. ...
-
Švedija prisijungė prie danų, po kabelių pažeidimo stebinčių kinų laivą Baltijos jūroje6
Švedijos pakrančių apsauga šeštadienį pranešė prisijungusi prie Danijos, stebinčios sąsiauryje tarp Danijos ir pietvakarinių Švedijos krantų sustojusį Kinijos krovininį laivą, kelioms šalims pradėjus tyrimu...
-
Kuri Kauno eglutė gražesnė: šių ar praėjusių metų?32
Nauja puošimo komanda Kaune šiandien paskleidė meduolių kvapą – Vienybės aikštėje įžiebta miesto eglė. Praeitais metais Kalėdos Kaune susitelkė ties lengvumo tema. Tada eglę puošė menininkė Jolanta Šmi...