Penki patarimai gyventojams ruošiantis pavasarinei talkai

  • Teksto dydis:

Skaičiuojama, kad pavasarinės talkos metu vieno daugiabučio gyventojai gali išmesti iki 50 kubinių metrų atliekų, kas sudaro 5 statybinius konteinerius. Būsto administravimo bendroves Lietuvoje valdančios įmonių grupės „Civinity“ atstovas Kęstutis Vanagas dalinasi 5 patarimais, į ką gyventojams reikėtų atkreipti dėmesį tvarkantis daugiabučiuose.

„Atėjus pavasariui gyventojams natūraliai kyla noras apsitvarkyti namus ir aplinką. Gyventojams ir būsto administratoriui valant daugiabučių palėpes ir rūsius, vidutiniškai gali susidaryti net iki 5 statybinių konteinerių po 50 m³ atliekų. Toks didelis nenaudojamų daiktų ir kitų atliekų kiekis sumažina bendrųjų patalpų erdves, neretai trukdo gyventojų praėjimui rūsių ir laiptinių koridoriuose, ne tik gadina bendrą vaizdą, bet joms esant tam tikrose daugiabučio patalpose, gali pakenkti netgi pastato konstrukcijoms bei sukelti pavojų gyventojams”, – teigia K.Vanagas.

1. Tinkamai pasirūpinkite nebereikalingais didelių matmenų daiktais

Nebereikalingi baldai, langai, durys, kilimai, radiatoriai, naudotos padangos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos privalo būti išvežtos į specialias surinkimo aikšteles, kurių sąrašą galima rasti miesto savivaldybės internetiniame tinklapyje. Palikus šiuos daiktus prie buities atliekų konteinerių, namo gyventojams gali būti taikomos baudos iki 579 eurų.

„Civinity“ specialistas primena, kad vienas gyventojas per metus gali nemokamai į didelių matmenų daiktų atliekų surinkimo aikšteles atiduoti ne daugiau kaip 4 naudotas automobilio padangas, iki 250 kg mišrių statybinių atliekų ir kitų nereikalingų daiktų, kurių kiekis neturi viršyti į vieną lengvąjį automobilį ir/ar jo priekabą telpančių daiktų kiekio.

2. Atsakingai genėkite šalia daugiabučio esančią augmeniją

Senamiestyje gyvenantys gyventojai turėtų vengti savo nuožiūra genėti augmenijos ar kirsti medžių, nes tam yra būtinas savivaldybės leidimas. Prieš atliekant aplinkos gražinimo darbus rekomenduojama pasitarti su daugiabutį prižiūrinčiu administratoriumi, kuris suteiks gyventojams visą informaciją arba nukreips į tinkamas institucijas dėl leidimų augmenijos genėjimui išdavimo.

3. Atlaisvinkite palėpes ir balkonus

Neretai buityje nebenaudojamus daiktus gyventojai yra linkę kaupti palėpėse ir balkonuose, tačiau per didelis atliekų kiekis gali kenkti perdangoms, laikančioms namo konstrukcijas. Būtina patikrinti ar palėpėse ir butui priklausančiuose balkonuose esantys daiktai neužkerta įėjimo į patalpas, taip pat įsitikinti ar ten nėra šiukšlių. Šios sąlygos yra būtinos užtikrinti priešgaisrinės saugos reikalavimams ir gali turėti įtakos daugiabučiui bei jo gyventojų saugumui atsitikus nelaimei.

4. Nepamirškite sandėliukų

Kaip ir palėpes, taip ir sandėliukus, siekiant atitikti priešgaisrinės saugos reikalavimus, būtina reguliariai išvalyti bei įsitikinti, kad į juos patekti nelaimės atveju bus paprasta. Būsto administratorius ne visuomet savo nuožiūra gali apžiūrėti ir įvertinti sandėliukus, kadangi neretai jie būna rakinami, todėl gyventojams vertėtų atkreipti dėmesį į juose esančių daiktų reikalingumą, jų sutvarkymą arba išmetimą. Gaisro atveju ugniagesiams gali reikėti patekti ne tik į bedrąsias patalpas, bet ir į sandėliuko vidų, kuris yra privati gyventojo nuosavybė, todėl lengva prieiga čia yra gyvybiškai svarbi.

5. Esant poreikiui, nepamirškite kreiptis pagalbos į savo būsto administratorių

Atliekant didesnius tvarkymo darbus, daugiabutį administruojantis vadybininkas gali padėti sušaukti namo susirinkimą arba pagelbėti iniciatyviam gyventojui iškabinti skelbimus apie planuojamus atlikti tvarkymosi darbus ar užsakyti techniką, padėti apsirūpinant specialiais šiukšlių surinkimo maišais ar pirštinėmis. Net jei gyventojas nori išsivalyti savo buto langus, bet dėl didelio užimtumo negali to padaryti pats, visuomet gali kreiptis pagalbos į pastato administratorių, kuris suorganizuos profesionalią valymo įmonę reikiamiems darbams atlikti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nepaminėjo

nepaminėjo portretas
kad paslaugos mokamos.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių