Pabradėje – tarptautinės karių pratybos

 • Teksto dydis:

Lietuvoje sekmadienį vyko pirmoji didelė tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2019-II“ operacija, praneša Lietuvos kariuomenė ir Krašto apsaugo ministerija.

Mokymuose naudojamas metodas „pajėgos prieš pajėgas“ yra daugelyje NATO šalių taikoma praktika, kuomet pratybose dalyvaujantys kariniai daliniai „kovoja“ vieni prieš kitus.

Be Lietuvos kariuomenės Sausumos ir kitų pajėgų padalinių, pratybose dalyvauja dar 11 užsienio šalių karių, tarp jų – NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujantys Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Norvegijos, Nyderlandų kariai, taip pat į mokymus atvykę ir Lietuvos kariuomenės dalinius sustiprinę Lenkijos kariuomenės tankų kuopa, pėstininkų kuopos iš Estijos ir Jungtinės Karalystės, Oro atakos valdymo grupės JAV, Portugalijos kariuomenės žvalgybos būrys, ugnies paramos specialistai iš Kanados.

Mokymuose dalyvauja ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos 155 mm savaeigės lauko artilerijos haubicos „PzH 2000“.

Jomis artilerijos paramą mokymų dalyviams užtikrina Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, kuris operacijos metu treniruojasi tik ugnies iškvietimo procedūras, o realūs koviniai šūviai šiais pabūklais bus atliekami tik pratybų pabaigoje vyksiančių kovinių šaudymų metu.

Pratybose taip pat nuolat veikia antro lygmens karo lauko ligoninė, kurią išskleidė Lietuvos kariuomenės Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyba. Šioje ligoninėje Lietuvos karo medikai treniruojasi teikti antro lygio medicinos priežiūros paslaugas imituojamiems sužeistiesiems ir taip kuo greičiau grąžinti juos į rikiuotę.

Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ rengiami mokymai „Geležinis Vilkas 2019-II“ skirti įvertinti Rukloje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pasirengimą planuoti bei atlikti gynybos operacijas tinkamai sąveikaujant su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabu.

Taip pat siekiama įvertinti Didžiosios kunigaikštienės Birutės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pasirengimą planuoti ir vykdyti gynybą bei sąveiką vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

Mokymuose dalyvauja beveik 4 tūkst. karių, naudojama beveik 1 tūkst.  karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Pagrindinė pratybų dalis vyksta lapkričio 4-18 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir jo apylinkėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne kitas tankistas

Ne kitas tankistas portretas
Tai va, amerikiečiai Tai va, amerikiečiai dalyvauja oro atakose. Tai kam atsivežė tiek technikos į Lietuvą. Arba žurnalistai neišduoda pratybų paslapčių

Ne tankistas

Ne tankistas portretas
Nuotraukoje bent jau tankai maskuojančios spalvos. Ne tie amerikiečių šviesiai rusvos spalvos. Kažkaip nepastebėjau, kad amerikiečiai dalyvaut pratybose, turbūt uzmiršo paminėti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių