Neringos merui – bėdos dėl garsiosios našlės

Anapilin išėjusio prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė – ypatinga moteris. Prieš šią damą iki šiol klumpa žinomi socialdemokratai, pasiryžę valstybės sąskaita palengvinti našlės gyvenimą. Paaiškėjo, jog Neringos savivaldybė devintus metus nuomoja valstybinį garažą šiai turtingai moteriai, o Neringos meras Darius Jasaitis nedrįsta nutraukti turto nuomos sutarties su prieš dešimtmetį mirusiu A.Brazausku.

Garažas – prie pat buto

Vietiniai neringiškiai puikiai atsimena laikus, kai Nidoje dažnokai matydavo linksmai poilsiaujantį A.Brazauską su šeima.

Nidos jachtų uoste daug kas galėjo grožėtis ir medine A.Brazausko jachta "Tina", taip pavadinta mylimos žmonos Kristinos garbei.

"Oi, įspūdinga pora buvo. Visi pamena, kaip A.Brazauskas, išėjęs į pensiją, tiesiog švytėjo atostogaudamas Nidoje. Jie iš pradžių gyveno viename bute, po to persikraustė į Taikos gatvę. Kai A.Brazauskas nusipirko tojotą, matyt, prireikė ir garažiuko mašinai laikyti. Va, ir davė savivaldybė vieną savo garažų. Valdiškų garažų kompleksas buvo už pašto, tad Algirdui ir Kristinai – čia pat, labai netoli nuo jų buto", – prisiminimais dalijosi vietinė nidiškė, prašiusi jokiais būdais neskelbti jos pavardės, nes esą bijanti vietinės valdžios pykčio.

Iš tiesų pasitraukęs iš politikos A.Brazauskas buvo įsigijęs mėlynos spalvos "Toyota Camry". 1998 m. pagamintu automobiliu pora sukinėjosi ir kurorto gatvėmis.

Prezidentui mirus paaiškėjo, jog automobiliu spėta nuvažiuoti vos 70 tūkst. kilometrų.

Mašiną paveldėjo A.Brazausko dukra Laima Mertinienė, kuri nusprendė ją parduoti, o gautus pinigus investuoti į knygos apie tėvą leidybą.

Patalpos – miesto centre

Neringos savivaldybė Taikos gatvėje turi kelis garažus.

Taikos g. 13-uoju numeriu pažymėtame pastate, vidiniame kiemelyje, galima suskaičiuoti nemažai jų vartų.

Iš karto matyti, jog dvi patalpos skiriasi nuo visų kitų. Šalia garažo įrengtos durys į atskirą kambarėlį.

"Ten – mero ir vicemero garažai", – ranka mostelėjo garbaus amžiaus pašnekovė, iškart supratusi, ko klausiama.

Esą tokiais su poilsio kambarėliu, kuriame būtų televizorius ir vieta pailsėti, garažais siekta tenkinti privilegijuotų valdininkų poreikius.

"Kambariukas – vairuotojui, kad jis galėtų pailsėti laukdamas, kada teks merą vežti. Valdžia. Jai reikia visko", – skėstelėjo rankomis moteris.

Šalia savivaldybės vadovams priskirtų garažų matyti dar ketveri vartai.

Prie vienų jų vietiniai tikino anksčiau matę ir pačią K.Brazauskienę, nešančią buities rakandus į garažą.

Į kompaniją – tarybos narys

Šiuo metu K.Brazauskienės nematyti viešumoje, kalbama, kad moteris persikėlė gyventi į JAV, o Lietuvoje ji vieši tik retkarčiais.

Tikėtina, jog būtent dėl to dienraščio žurnalistams nepavyko susisiekti su žinoma ponia ir sužinoti, reikia jai ar nebereikia valstybinio garažiuko.

Neringiškiai liudija, jog pastaraisiais metais šios žinomos šviesiaplaukės kurorte nebemato.

Tačiau tuo metu, kai K.Brazauskienė dar vykdavo atostogauti į Nidą, savivaldybės darbuotojai prisimena ją, vis užsukančią kavutės į meriją.

O 2011-ųjų vasaros sezono atidarymo metu visą vakarą našle tapusiai K.Brazauskienei kompaniją palaikė tarybos narys Narūnas Lendraitis, dabar einantis vicemero pareigas.

Anuomet savivaldybės darbuotojai žurnalistams atviravo, esą tam, kad K.Brazauskienė nesijaustų vieniša kurortiniame šurmulyje, vietinė valdžia N.Lendraičiui davė nurodymą visą vakarą palaikyti kompaniją garsiajai našlei.

Tą patį vakarą žurnalistai K.Brazauskienę stebėjo ir vietinės nomenklatūros palapinėje, kur prie vaišių stalo sėdėjo ir dabartinis Neringos savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Vyšniauskas.

Prie gėrimais nukrauto stalo tąkart K.Brazauskienė plačiai šypsojosi keldama vyno taurę.

Į laiškus neatsako

Paaiškėjo, jog Neringos valdžia, net ir raginama savivaldybės kontrolieriaus Valdo Antano Sakalausko, iki šiol nėra nutraukusi garažo nuomos sutarties, kuri pasirašyta su mirusiu žmogumi – prezidentu A.Brazausku.

Savivaldybės kontrolierius konstatavo, jog inventorinėje byloje šis turtas pažymėtas 12-uoju numeriu, o realiai garažas žymimas kaip 13-asis.

Negyvenamosios garažo patalpos sudaro 18,56 kv. m bendrojo ploto.

"Viskas labai seniai buvo, gal apie 1998-uosius. Žinoma tiek, kad sutartis buvo sudaryta 25-eriems metams. Tuo metu garažų netrūko, o ir mes visi ne tiek daug tų automobilių turėjome. Buvo statomas garažų kompleksas, va, ir skyrė prezidentui", – garažiuko istoriją prisiminė savivaldybės kontrolierius.

Mirus A.Brazauskui, o tai įvyko 2010-ųjų vasarą, Neringos valdžia devintus metus neįstengia nutraukti arba perrašyti garažo nuomos sutarties.

Sutartis pasirašyta juk su A.Brazausku. Nieko ji nemoka.

"Siuntėme raštus K.Brazauskienei, bet ji neatsako. Neperskambina net telefonu. Ir į Turniškes rašėme. Ji turi turto ir Nidoje, ten taip pat siuntėme laiškus. Neaišku, ar K.Brazauskienė yra sutarties paveldėtoja. Sutartis pasirašyta juk su A.Brazausku. Nieko ji nemoka", – aiškino V.A.Sakalauskas.

Siūlomų pinigų neėmė

Tiesa, prieš kurį laiką K.Brazauskienė pati pasisiūlė susimokėti už valdiško garažiuko nuomą, bet Neringos valdžia pademonstravo neįtikėtiną dosnumą – pinigus našlei grąžino. Buvo tik paprašyta pateikti paveldėjimo dokumentus sutarčiai.

Išeitų, jog devintus metus vietinė valdžia nemokamai ir be jokio teisinio pagrindo leidžia kažkam disponuoti savivaldybės turtu?

"Kodėl? Na, kaip imsi pinigus be jokios sutarties? Paskui dar apkaltins kuo nors. Išeitų, jog sutarties tąsa būtų, o sutartis nepasirašoma", – stebėjosi V.A.Sakalauskas.

Neringos savivaldybės kontrolierius dūsavo, jog išlaužti garažo vartų niekas nedrįsta, nes bijo kaltinimų.

"Negali išplėšti ir atidaryti. O jei koks turtas dings? Aišku, kad nieko ten nėra, bet tuomet tikrai bus pasakyta, kad kas nors dingo", – nuogąstavo kontrolierius.

Panašu, jog Neringos valdžiai tokie būgštavimai kur kas svarbesni, nei prievolė tinkamai disponuoti savivaldybės, vadinasi, ir visų mokesčių mokėtojų turtu.

"Ji turi atsiliepti, gal tuo ir žaidžiama, negaliu pasakyti. Kas naudos turi iš to? Nežinau. Yra, kaip yra. Administracijos reikia klausti. Neatsako ji, ir viskas, daryk ką nori", – rankomis skėsčiojo V.A.Sakalauskas.

Per ketvirtį – 33 eurai

Lietuvos prezidento pareigas A.Brazauskas ėjo 1993–1998 m., o 2001–2006-aisiais buvo Vyriausybės vadovas.

Turbūt daugeliui kiltų klausimas, kodėl Socialdemokratų partijos patriarcho našlei Neringos valdžia tokia dosni?

Neringos savivaldybei vadovauja absoliučią daugumą rinkimuose gavusios Lietuvos socialdemokratų partijos nariai.

Neringos meras Darius Jasaitis yra šios partijos Neringos skyriaus pirmininkas.

Atsakydamas į dienraščio klausimus, Neringos vadovas D.Jasaitis pabrėžė, jog ne jis, o ankstesnis meras, tai yra Stasys Mikelis, miręs 2006 m., pasirašė garažo nuomos sutartį.

"1998-aisiais negyvenamųjų patalpų nuomos sutartis buvo sudaryta su LR prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku (sutartyje būtent ir įvardijama, kad sutartis sudaroma su LR prezidentu). Sutartis buvo patvirtinta Neringos miesto savivaldybės valdybos, kuriai pirmininkavo tuo metu mero pareigas ėjęs gerbiamas Stasys Mikelis. Kokios aplinkybės nulėmė tokios sutarties sudarymą, šiandien mums nėra žinoma", – aiškino D.Jasaitis.

Sutartyje pažymėta, kad nuomos sandoris sudaromas nuo 1998 m. rugpjūčio 1 d. 25-eriems metams, bet ne ilgiau, kaip iki garažo patalpų įtraukimo į privatizavimo programą.

D.Jasaitis neslėpė, kokiomis sąlygomis nuomojamas savivaldybės turtas.

"Numatytas nuomos mokestis – kas ketvirtį 113, 91 Lt (apie 33 eurus – A.A.)", – pažymėjo meras.

Tačiau savivaldybės vadovas neįvardijo, kiek iš viso prezidentinė šeima yra sumokėjusi už patalpų nuomą savivaldybės biudžetui.NAUJAUSI KOMENTARAI

KEMBRIKAS

KEMBRIKAS portretas
Matyt babytes niekas nepabirbina, tai ir siunta,Matyt be kaimynu gyvena .

Audrius

Audrius portretas
Jasaičiui patalpų trūksta, o pats perduoda Juodkrantės mokyklą Kuršių nerijos nacionaliniam parkui? Greičiausiai Jasaičiui smegenų trūksta, arba jų panaudojimo galimybių. Ai, ne - trūksta smegenų. Neberinkime besmegenio Jasaičio niekada, būkime mąstančiai kategoriški

Vyte

Vyte portretas
A JOPTVAIMAT...
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių