Nepriklausomybės stipendija įteikta istorikui M. Ėmužiui

Ketvirtadienį minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines tradicinė Nepriklausomybės stipendija įteikta istorikui Mariui Ėmužiui.

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas M. Ėmužis stipendiją gavo už projektą „Penktoji kolona nepriklausomoje Lietuvoje 1919–1940 m.: komunistinis pogrindis ir jo tinklaveika“.

Jo tyrimo tikslas – ištirti konfliktus tarp Lietuvos komunistų partijos lyderių, blokų susidarymą bei jo įtaką sovietų Lietuvos administracijos formavimuisi po okupacijos.

Atsiimdamas stipendiją M. Ėmužis sakė, kad ji leidžia prisidėti prie valstybės kūrimo ir puoselėjimo.

„Galbūt matydami sudėtingą praeitį galime šviesiau žvelgti į šiandieną. Kitaip nei tarpukariu, esame stipraus aljanso nariai, galime pagrįstai didžiuotis, kad vis dažniau kaip valstybė tampame sektinu pavyzdžiu kitiems, turime tvirtesnius demokratijos pagrindus. O ką ir kalbėti, kad nebetenka stoti tarp dviejų totalitarinių režimų, taip iškreipusių santykius tarp žmonių, kad vienas sprendė kito likimą ar net gyvybės klausimą“, – sakė jis.

„Jeigu iš istorijos ko reiktų pasimokyti, tai to, kad neturi pasikartoti tokia epocha, situacija ar valdžia, nusprendžianti kam gyventi, o kam mirti“, – teigė istorikas.

Nepriklausomybės stipendija kasmet skiriama humanitarinių ir socialinių mokslų sričių jauniesiems mokslininkams už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus, su jais susijusią visuomeninę veiklą ir mokslo populiarinimo darbus bei konkursui stipendijai gauti pateiktą įgyvendinti mokslinio tyrimo projektą.

Valstybės Nepriklausomybės stipendija įteikiama kiekvienų metų kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių