Neįgaliųjų artimiesiems - daugiau laisvės
Nedirbantiems klaipėdiečiams, namuose prižiūrintiems neįgalius artimuosius, atsirado vilties patikėti ligotus giminaičius socialiniams darbuotojams, o patiems sugrįžti į darbą.
Praleistų dieną
Klaipėdos socialinės paramos centras nori teikti daugiau paslaugų ir įkurti mieste dienos globos paslaugų padalinį.
Dabar Socialinės paramos centre skaičiuojamos ir išmokamos įvairios pašalpos. Įkūrus globos paslaugų padalinį, čia galėtų dieną praleisti klaipėdiečiai, turintys fizinę ir galbūt senatvinę proto negalią. Tai žmonės, kuriuos dabar artimieji prižiūri namuose.
Planuojama, kad padalinyje dieną galėtų praleisti 50 žmonių. Čia būtų įrengti užimtumo kambariai, kuriuose neįgalieji mokytųsi įvairių rankdarbių, naudotis kompiuteriu, kiti užsiėmimai būtų suplanuoti pagal klientų poreikius. Taip pat veiktų kineziterapijos (gydymo judesiu), šviesos terapijos, muzikos kambariai.
Vieniems klientams paslaugos būtų mokamos, kitiems - tik iš dalies mokamos, o kai kuriems - nemokamos. Tai priklausytų nuo šeimos pajamų. Socialinių paslaugų įvairovė reglamentuota Lietuvos socialinių paslaugų kataloge, o jų apmokėjimo tvarka nustatyta Vyriausybės nutarimu. Juo vadovaudamasi, miesto taryba tvirtintų valandinius paslaugų įkainius.
Pasak Klaipėdos socialinės paramos centro direktorės Dianos Stankaitienės, kad būtų aišku, kas gali tapti dienos globos paslaugų padalinio klientais, dar reikės parengti oficialų dokumentą - „tvarką“.
Reikėjo tyrimų
Prieš keletą dienų miesto valdžiai ir politikams jau pristatytas projektas „Nestacionarios dienos globos paslaugos Klaipėdos mieste“. Mat prieš miesto tarybos prašant pritarti tokio padalinio steigimui, reikėjo atlikti tyrimus, ar tokių paslaugų mieste iš viso reikia. Paaiškėjo, kad neįgaliesiems trūksta dienos užimtumo paslaugų, nes kol kas tokios paslaugos Klaipėdoje teikiamos tik dvie-jose įstaigose - Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje ir neįgaliųjų jaunuolių darbo centre „Lakštutė“ .
Šiuos tyrimus kartu su bendrove „Eurointegracijos projektai“ atliko Klaipėdos socialinės paramos centro specialistai. Lėšos tyrimams atlikti gautos iš Europos regioninės plėtros fondo. Iš viso skirta 26 tūkstančiai litų. Pagal atliktus tyrimus apklausus 101 šeimą, paaiškėjo, kad dabar Klaipėdoje 30 žmonių negali išeiti į darbą vien todėl, kad turi prižiūrėti neįgalų šeimos narį. Įkūrus padalinį, šie žmonės galėtų atnaujinti profesinius įgūdžius ir vėl pradėti dirbti, nes dieną jų artimaisiais būtų rūpinamasi padalinyje.
Grįžtų dirbti
Padalinį planuojama įrengti buvusios 3-iosios poliklinikos patalpose, tačiau greta dar planuojamas ir priestatas. Jo statybai ir jau esančioms patalpoms įrengti reikėtų daugiau nei 1,5 mln. litų. Šiems pinigams gauti taip pat būtų teikiama paraiška ES fondui, tačiau vėliau centras taptų išlaikomas iš miesto biudžeto. Socialinės paramos centro administracijos prašymas pritarti projektui jau pateiktas miesto tarybai. Per metus jam išlaikyti reikėtų apie 160 tūkst. litų. Tai pinigai patalpų išlaikymui, darbuotojų atlyginimams.
Padalinyje planuojama sukurti 15 naujų darbo vietų. Tai kvalifikuoti socialiniai darbuotojai, kurie rūpintųsi, kad neįgalieji padalinyje nenuobodžiautų ir gerai jaustųsi.
Iš namų iki centro ir vakare - atgal neįgalieji būtų atvežamai taip pat už biudžeto skiriamus pinigus. Per metus transporto paslaugoms reikėtų apie 16 tūkst. litų.
Lyg „senelių darželis“
Panašią idėją dar šių metų sausio mėnesį politikams buvo pristačiusi Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro administracija. Tose pačiose patalpose buvusioje 3-iojoje vaikų poliklinikoje buvo pasiūlyta įrengti slaugos dienos stacionarą - „senelių darželį“. Tačiau čia buvo siūlomos tik medicininės paslaugos. Kadangi Socialinės paramos centras jau gavo ES lėšų atlikti tyrimus dėl paslaugų poreikio mieste ir sukūrė konkrečius pasiūlymus, Klaipėdos savivaldybės administracija nusprendė palaikyti pastarąjį projektą. Be to, D.Stankaitienė minėjo, kad dienos globos padalinys vėliau galėtų plėstis ir netgi teikti laikinos globos paslaugą, kai neįgalusis būtų globojamas padalinyje iki 12 mėnesių. Tačiau tik tuo atveju, jei klientui nereikėtų intensyvios medikų priežiūros.
Socialinės paramos centro administracija tikisi, kad artimiausiame posėdyje miesto tarybos politikai projekto nestabdys. Tik miesto tarybai pritarus, paraiška dėl dienos globos paslaugų padalinio idėjos įgyvendinimo gali būti teikiama prašant ES pinigų.
Naujausi komentarai