„Atsiimu šias pataisas (dėl vaikiško šampano – BNS) dėl to, kad jas reikėtų patobulinti – vienu kartu priimti ir kitus pakeitimus, nes nelogiška, kad vaikai gali pirkti nealkoholinį alų, vyną, sidrą ar šampaną, bet negali pirkti vaikiško limonado šampaną primenančiame butelyje“, – BNS kalbėjo A. Nedzinskas.
„Pakeisiu formuluotę taip, kad vaikai negalėtų įsigyti tų gėrimų, kurie turi alkoholinę alternatyvą“, – pridūrė parlamentaras.
Jis pabrėžė neatsisakantis pataisų dėl vaikiško šampano grąžinimo į parduotuvių lentynas.
Pakeisiu formuluotę taip, kad vaikai negalėtų įsigyti tų gėrimų, kurie turi alkoholinę alternatyvą.
„Blaivybės puoselėtojai motyvuoja tuo, kad vaikiškas limonadas šampano butelyje skatina alkoholizmą, o realiai jie nemato, kad yra nealkoholinis šampanas ir taip pat skatina“, – BNS teigė A. Nedzinskas.
Tai, kad A. Nedzinskas žada atsiimti pataisas dėl vaikiško šampano, šią savaitę Seime vykusioje diskusijoje apie alkoholio kontrolės politiką pranešė Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkas socialdemokratas Saulius Čaplinskas.
„Galiu nuraminti, kad Seimo nario iniciatyva dėl taip vadinamo vaikiško šampano buvo nugesinta pačioje pradinėje stadijoje. Jis pats atsiėmė šitą siūlymą ir jis (projektas – BNS) toliau neis“, – teigė S. Čaplinskas.
Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą dėl vaikiško šampano grąžinimo A. Nedzinskas ketvirtadienį atsiėmė.
A. Nedzinskas pataisa siūlė atšaukti penkerius metus galiojantį draudimą Lietuvoje gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą.
Lietuvoje prekiauti vaikišku šampanu negalima nuo 2019 metų lapkričio. Alkoholinius gėrimus imituojantys produktai buvo uždrausti motyvuojant, kad jie ugdo nepilnamečių įprotį vartoti alkoholį.
Tuo metu skaičiuota, kad vaikiško šampano Lietuvoje per metus parduodama daugiau kaip 0,5 mln. butelių.
(be temos)
(be temos)
(be temos)