Nauja akcija Ukrainai: nevyriausybininkai iki balandžio pabaigos ragina aukoti dronams

Pakruojo dvaras ir organizacija „Stiprūs Kartu“ pradeda naują paramos Ukrainai akciją „Laisvės paukščiai“ – gyventojai raginami aukoti lėšas dronams pirkti.

„Inciatyvos esmė labai paprasta – mes skatiname Lietuvos žmones, įmones, organizacijas, visus, aukoti tam, kad galėtume išsiųsti kiek įmanoma daugiau dronų į Ukrainą“, – antradienį Vilniuje, Bernardinų sode, pristatydamas naują iniciatyvą sakė „Stiprūs Kartu“ atstovas Edmundas Jakilaitis.

Jis pademonstravo lietuvišką droną-varnėną, kuris gaminamas Lietuvoje ir kurių norima nupirkti kovojantiems ukrainiečiams.

Anot E. Jakilaičio, siekiama, kad į Ukrainą pavyktų išsiųsti mažiausiai keletą šimtų tokių bepiločių orlaivių.

Prisidėti prie naujos akcijos galima trumpuoju numeriu 1409 arba pavedimu. Visa informacija pateikiama laisvespauksciai.lt.

Kadangi akcija rengiama pavasarį, ji truks iki balandžio pabaigos, o Lietuvos įmonės „RSI Europe“ gaminami mažieji koviniai FPV dronai pavadinti „varnėnais“.

Tuo pačiu rengiama ir inkilų tapymo bei pardavimo akcija.

Pasak Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, ištapyti inkilai bus parduodami, o surinktos lėšos – skirtos paremti Ukrainą nuperkant dronų.

Anot jo, taip pat galima nupirkti droną ir pavadinti savo vardu bei pasiųsti savo vardinį „varnėną“ į Ukrainą.

E. Jakilaičio teigimu, pats dronas kainuoja 500 eurų, tačiau papildomai kainuoja baterija ir, jeigu reikia, dar papildomai kainuoja sprogimo iniciatorius. Tokiu atveju bendra suma gali siekti tūkstantį eurų.

„Tie, kas naudoja FPV dronus sprogmenims gabenti, jiems nereikia nei valdymo pulto, nei nieko kito, nes iš esmės tai yra vienkartiniai produktai. Tie padaliniai, kurie naudoja FPV dronus, jie turi ir akinius, ir pultelius, ir daugybę kitos reikalingos dronams valdyti įrangos, jiems trūksta pačių dronų“, – aiškino E. Jakilaitis.

Pasak nevyriausybininkų, lietuvių gaminami FPV dronai gali būti naudojami ir žvalgybai, ir taikiniui naikinti. Pats dronas sveria apie du kilogramus, jis gali pakelti ir gabenti iki keliolikos kilogramų svorį, nuskristi apie 20 kilometrų.

„FPV dronai reikalingi kaip oras, nes artilerijos trūksta, žinome, kad FPV dronai  daugeliu atveju atlieka sprogmens gabenimo funkciją, ne vien žvalgybą ar teritorijos stebėjimą. Tikrai labai reikalinga įranga Ukrainai“, – tvirtino E. Jakilaitis.

Anot jo, su gamintojais sutarta, kad jie pagims tiek dronų, kiek akcijos organizatoriai užsakys.

„Man atrodo, labai simpatiška, kūrybiška, labai pozityvi iniciatyva – mūsų varnėnams, kurie atskrenda į Lietuvą, mes nuperkame namus ir Pakruojo dvare įrengiame visą parką špokinyčių (...), o tuos technologiškai pažangius „varnėnus“ siunčiame kariauti į Ukrainą“, – teigė E. Jakilaitis.


Šiame straipsnyje: dronaiaukojimaskaras Ukrainojenevyriausybinės organizacijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių