Ministrė: šąlant orams Lietuva nekeis migrantų neįleidimo strategijos

Šąlant orams Lietuva neplanuoja keisti migrantų neįleidimo strategijos, bet pagalba jiems bus teikiama, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Strategija bus tokia, kokia yra, mes jos tikrai nekeisime, todėl, kad yra priimtas sprendimas ginti savo sienas ir mes jas ginsime – tą turiu aiškiai patikinti“, – antradienį žurnalistams sakė ministrė.

„Bet, žinoma, humanitarinė pagalba – ji turi būti suteikiama ir bus teikiama“, – pridūrė ji.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

Po šio sprendimo buvo atvejų, kai migrantai įstrigdavo pasienyje, kai Baltarusijos pareigūnai nesutikdavo įsileisti šių žmonių grįžti atgal į šalies gilumą.

Lenkijoje tokia migrantų grupė prie sienos gyveno kelias savaites, o šalis sulaukė kritikos iš žmogaus teisių gynėjų.

Siūlo ES taisyklėse leisti neteisėtų migrantų apgręžimą pasienyje

Lietuva siūlo Europos Sąjungos migracijos taisyklėse numatyti galimybę apgręžti neteisėtus migrantus, kai šalyje galioja ekstremali situacija, taip pat patvirtinti fizinio barjero finansavimą iš Bendrijos biudžeto, sako ministrė A. Bilotaitė.

Taip, ši priemonė turėtų būti įteisinta, bet, noriu pabrėžti, tik esant ekstremaliai situacijai.

„Esant tokioms situacijoms, kai yra ekstremali situacija, kai nelegalūs migrantai yra naudojami kaip įrankis spaudžiant šalis, šalys narės turi teisę priimti tokius sprendimus, kaip mes esame prisiėmę nacionalinėje teisėje, t.y. neleisti patekti nelegaliai. Tai būtų galima padaryti tik legaliais būdais – pasienio kontrolės punktuose arba kitose numatytose vietose“, – žurnalistams antradienį sakė A. Bilotaitė.

„Taip, ši priemonė turėtų būti įteisinta, bet, noriu pabrėžti, tik esant ekstremaliai situacijai“, – pridūrė ministrė, paklausta, ar kalbama apie migrantų atstūmimą pasienyje.

Anot jos, ES taisyklėse taip pat „turėtų atsirasti suvokimas, kad fizinis barjeras yra būtina priemonė“.

„Šiuo metu Europinės institucijos palaikydavo tik sienų stebėjimo sistemos diegimą, apie fizinį barjerą nebuvo jokios kalbos. Yra vienas dalykas, kad fizinis barjeras kaip priemonė turi būti privaloma, jei reikia, ir statoma. Antras dalykas, ji turėtų būti finansuojamas iš europinių fondų, nes tai nėra tik šalių narių problema“, – teigė ministrė.

Pasak A. Bilotaitės, šie pasiūlymai bus teikiami spalį ES vidaus reikalų ministrų susitikime, kartu siekiant suburti ir valstybių aljansą, palaikantį migracijos taisyklių pokyčius.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kodel vatikanas nesirupina juk pinigu turi gali statyt globos namus kokioje sveicarijoje o jie uztai virs tu krikcionimis bet ne visa genocida krauna ant biedniauiu saliu zmoniu kupros ir tai jav sionizmo politika su svab programa==================================================

Anonimas

Anonimas portretas
o man VIENODAI tie NElegalai ! niekas ju cia neprase eiti lai varo atgal iskur ATEJO !

>karmai

>karmai portretas
nelegalai kaip pauksciai -i pietus,i pietus...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių