Anot jos, pirmąsias savivaldybes – Šilutės, Telšių, Marijampolės, Molėtų ir Kupiškio – anksčiausiai susitvarkiusias reikiamus dokumentus ir pasirašiusias sutartis su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, pinigai pasiekė dar gegužės pradžioje.
„Kaip ir planavome, nesklandumų, keičiantis finansavimo šaltiniams, nebuvo. Lėšos savivaldybėms pervestos laiku, kad šios galėtų atsiskaityti su neformaliojo švietimo programų vykdytojais“, – teigia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Po mokytojų streikų kovą skyrus papildomų lėšų, 6 mln. eurų, jų algoms iš neformaliajam švietimui numatytų lėšų, nuogąstauta, kad nukentės popamokinis vaikų ugdymas. Bijota, kad gerokai užtruks būrelių finansavimo pakeitimas – mat vietoj valstybės biudžeto lėšos neformaliajam ugdymui dabar skiriamas iš ES fondų.
ŠMM tvirtinimu, savivaldybės, pasikeitus finansavimo šaltiniui, gaus tą pačią sumą, kokia ir buvo numatyta 2016 metams. Lieka ta pati rekomenduojama krepšelio suma – 15 eurų. Ji gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali kisti, atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje.
Iš viso šiemet neformaliojo švietimo krepšeliui finansuot iš valstybės biudžeto buvo numatyta skirti 9,7 mln. eurų.
Pernai įvestas neformaliojo švietimo krepšelis mokinio pasirinktai veiklai po pamokų 2015 metais finansuotas valstybės lėšomis. Šiemet krepšelis iš dalies finansuojamas valstybės, iš dalies – ES fondų.
ŠMM duomenimis, švietimo programų skaičius išaugo nuo 2235 pernai iki 2860 šiais metais, jose dalyvauja 82 tūkst. mokinių. Tai ketvirtadalis šalies vaikų.
Naujausi komentarai