- Viktorija Smirnovaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pernai Migracijos departamentas nustatė 300 asmenų, įgijusių kitos šalies pilietybę ir apie tai nepranešusių Lietuvos institucijoms. Už tai jiems buvo pritaikyta Pilietybės įstatyme numatyta administracinė atsakomybė, sako Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė. Pasak jos, dažnu atveju asmenys apie kitos šalies pilietybės įgijimą Lietuvos institucijoms nepraneša tyčia, nes nenori prarasti lietuviško paso.
„Pernai už nepranešimą įgijus kitos šalies pilietybę nubaudėme 300 asmenų. (...) Pilietybės įstatyme numatyta, kad pilietis, įgijęs kitos šalies pilietybę, privalo per du mėnesius nuo kitos pilietybės įgijimo dienos raštu apie tai pranešti arba Migracijos departamentui, arba Lietuvos diplomatinei atstovybei užsienyje. Jeigu jis šitos pareigos nesilaiko, yra numatyta administracinė atsakomybė – (...) bauda nuo 300 iki 850 eurų“, – Eltai sakė E. Gudzinskaitė.
„Vėlgi, gali nubausti tik tą, kurį pričiupai, taip sakant. Kurių nepričiumpi, tų negali nubausti. (...) Būna, kad apie tai mums praneša kitos valstybės, arba būna, kad asmuo ateina į Migracijos departamentą pasikeisti paso ir kokiu nors būdu sužinome, kad jis mums apie tai nepranešė. Arba kitos įstaigos perduoda mums informaciją ir taip gauname ją iš trečiųjų asmenų“, – dažniausius atvejus detalizavo departamento vadovė.
Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad apie tai, jog iš Lietuvos išvykęs asmuo yra įgijęs kitos šalies pilietybę, kartais sužinoma ir po 10 metų.
Pilietybės įstatyme numatyta, kad pilietis, įgijęs kitos šalies pilietybę, privalo per du mėnesius nuo kitos pilietybės įgijimo dienos raštu apie tai pranešti arba Migracijos departamentui, arba Lietuvos diplomatinei atstovybei užsienyje.
„Visokių istorijų būna. Yra daug žmonių, kurie išvyko po nepriklausomybės atgavimo, nepranešė apie tai ir tiesiog gyvena kitur. Būna ir taip, kad sužinome, jog prieš 10 metų tai įvyko, o žmogus dokumentų nesusitvarkė“, – sakė E. Gudzinskaitė.
„Bet dažniausiai žmonės tyčia nepraneša. (...) Tai jei per referendumą atsirastų ta dvigubos pilietybės galimybė, manau, kad tada žmonės neturėtų priežasčių slėpti šitos informacijos ir aktyviau apie tai praneštų. Tada turėtume tikslesnę informaciją apie tai, kiek turime tikrų piliečių. O dabar turime situaciją, kad žmonės apie tai nepraneša, nes žino, kad jei praneš, praras Lietuvos pilietybę“, – kalbėjo departamento vadovė.
E. Gudzinskaitė taip pat pabrėžė, kad Lietuvos pilietybę asmuo praranda iškart, tik įgijęs kitos valstybės pilietybę. Tuo metu Migracijos departamentas, nustatęs tokį atvejį, tik konstatuoja pilietybės netekimo faktą.
„Priimamas vidaus reikalų ministro įsakymas, kad asmuo neteko pilietybės – pagal įstatymą pilietybės netenkama nuo to momento, kai įgyjama kitos šalies pilietybė. (...) Tai mes tik konstatuojame pilietybės netekimo faktą, nes asmuo jos netenka automatiškai, pagal įstatymą, priėmęs kitos valstybės pilietybę“, – sakė E. Gudzinskaitė.
ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.
Dėl šalies vadovo posto varžėsi 8 kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis G. Nausėda, konservatorių keliama premjerė I. Šimonytė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis, savarankiškai išsikėlę teisininkas Ignas Vėgėlė, gydytojas E. Vaitkus ir eksparlamentaras R. Žemaitaitis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Gintaras Grušas: viltis padės išgyventi bet kokias negandas
Šalies tikinčiuosius ir ne tik juos su svarbiausia metų švente sveikina arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jis linki nepamiršti vilties, kuri padės išgyventi bet kokias negandas. ...
-
Baltos Kūčios aplankė dalį Lietuvos: šie regionai gali džiaugtis labiausiai2
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad Kūčių rytą rytiniuose šalies pakraščiuose buvo susidariusi sniego danga. ...
-
Kęstutis Kėvalas: visi esame sesės ir broliai12
Kiekvienais metais Caritas valgykla pakviečia sunkiai gyvenančius kauniečius Kūčių pusryčiams. ...
-
Kauno meras atlygino beveik 16 tūkst. eurų žalą už sunaikintas Kačiūniškės dvaro vertybes16
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis atlygino 15 tūkst. 886 eurų žalą, kurią jam priteisė teismas Kačiūniškės dvaro byloje. ...
-
Tikisi, kad per šventes pasienyje bus ramu: pareigūnai pasiruošę bet kokiam scenarijui
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad švenčių dienomis sieną norinčių kirsti migrantų srautai neturėtų išaugti. Visgi, pasak jo, pareigūnai ir toliau dirba sustiprintu režimu ir yra pasirengę ...
-
Per pusantrų metų pakeista daugiau kaip pusšimtis sovietinių gatvių pavadinimų8
Vykdant Desovietizacijos įstatymą, Lietuvoje jau pakeista daugiau kaip pusšimtis sovietinių gatvių pavadinimų. ...
-
Gruodžio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Gruodžio 24-oji, antradienis, 52 savaitė. ...
-
Ministerija didina finansavimą Lietuvos šaulių sąjungai7
Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) pirmadienį pasirašė biudžeto lėšų naudojimo sutartį, kuri numato beveik 7 mln. eurų didesnį finansavimą – 20,7 mln. eurų. ...
-
Eglutės žaisliukai – gyvenimo atspindys: kokias istorijas jie pasakoja?
Žiemos sode pastatyta Kalėdų eglutė antrus metus gaivina primirštą, bet prieš šimtmetį gyvavusią tradiciją. Mat grafai Tiškevičiai savo Kretingos rezidencijos Kalėdų eglę visuomet puošdavo Žiemos sode. Po ja dova...
-
Radviliškietis aštuonerius metus neapsiperka parduotuvėse7
Dabar daugelis žmonių tarsi išprotėję bėga į prekybos centrus, ruošiasi Kalėdoms, sudarinėja didelius pirkinių sąrašus – ką padės ant Kalėdų stalo, kokius patiekalus gamins. O radviliškietis Sandrius Ungurys prop...