Pareigūnai apie A. Dulkio požiūrį į prioritetines grupes skiepijant: labai apmaudu

  • Teksto dydis:

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija ragina sveikatos apsaugos ministrą atsakingiau viešai reikšti savo nuomonę. Taip reaguojama į šiandien „Žinių radijuje“ išsakytą ministro pareiškimą, kad pareigūnai neva neturėtų pykti, nes jie eilėje yra kartu su onkologiniais ligoniais.

„Tai labai aiškus emocinis sulyginimas. Labai apmaudu, kad ministras, pareigūnus priešpastatydamas onkologiniams ligoniams, formuoja nuomonę, kad pareigūnai mėgina skiepus gauti kažkieno sąskaita. Suprask – sunkiausių ligonių sąskaita. Manome, kad tokio rango politikai turėtų atsakingiau rinktis viešai išsakomus žodžius. Visuomenė ir taip susiskaldžiusi, o įtampas darbe patiria visi, ne tik ministras, pareigūnai taip pat. Tokie pareiškimai įtampų nemažina, o priešingai. Juolab, kad nuolat girdime apie vakcinų likučius. Tai vietoj to, kad vakcinos būtų skirstomos efektyviau, ministerija užsiims pareigūnų moralizavimu?“ – klausė LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Manome, kad tokio rango politikai turėtų atsakingiau rinktis viešai išsakomus žodžius.

LTPF lyderė taip pat primena, kad pareigūnai labai kantriai stebėjo prioritetinių sąrašų koregavimus ir pareigūnų stūmimą tolyn. Viešomis akcijomis reaguoti nutarta tik tada, kai paaiškėjo, jog kaupiasi „AstraZeneca“ vakcina, tačiau pareigūnai, nuolat kontaktuojantys su galimai rizikingais asmenimis, vis tiek neskiepijami.

Kaip jau rašyta, sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys nemato pagrindo policininkų pykčiui dėl to, kad jie įtraukti į žemiausią vakcinacijos prioriteto grupę, kadangi, pasak ministro, šiuo metu siekiama paskiepyti tuos, kuriems kyla didžiausias pavojus dėl viruso plitimo.

„Kai kas nors prioritetinėje grupėje sako „mes paskutiniai“, tai aš noriu priminti visiems tiems paskutiniams, kad už jų dar stovi daugiau nei pusantro milijono gyventojų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.

Jis tvirtina, kad kelių savaičių laikotarpiu visose šalies savivaldybėse bus pereinama prie žemesnių prioritetinių grupių skiepijimo, tačiau pirmiausiai dėmesys skiriamas didžiausioje rizikos grupėje esantiems asmenims.

Kai kas nors prioritetinėje grupėje sako „mes paskutiniai“, tai aš noriu priminti visiems tiems paskutiniams, kad už jų dar stovi daugiau nei pusantro milijono gyventojų.

„Per kelias savaites, man atrodo, mes susivienodinsime tą situaciją ir pasieksime vakcinavimą visose tose grupėse, apie kurias kalbama, bet šiandien pykti pagrindo aš nematau nei karininkui, nei policininkui, nes tiesiog šalia jų dabar stovi onkologinis ligonis, pensinio amžiaus žmogus, – tai kuriam dabar pirmam?“ – kalbėjo sveikatos ministras.

Trečiadienį policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką. Kelios dešimtys asmenų susirinko V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės pastatyti ženklai „Stop kontrolė“, taip siekiant Ministrų Kabinetui parodyti, kokį indėlį policininkai įneša kovoje su COVID-19 pandemija.

Policijos atstovų teigimu, jei Ministrų Kabinetas ir toliau laikysis panašaus požiūrio į pareigūnus, neatmetama ir streiko galimybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių