Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikimai - nepakankama sąlyga gerinti santykius Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikimai - nepakankama sąlyga gerinti santykius

2011-06-28 13:52
Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikimai  - nepakankama sąlyga gerinti santykius
Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikimai - nepakankama sąlyga gerinti santykius / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Lietuvos prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška sako, kad Lietuvos ir Lenkijos vadovų susitikimai yra būtini, bet vien jų nepakaktų siekiant gerinti dviejų šalių santykius.

"Turbūt galima pritaikyti matematinį terminą, kad tai - būtina sąlyga, bet nepakankama. Tai yra svarbus veiksnys, kuris padeda kurti gerą aplinką, gerą foną, kuris padeda pasiekti abiem pusėms priimtinų sprendimų. Aišku, tą stengiamasi daryti, ir abiejų valstybių lyderiai tą suvokia", - interviu Žinių radijui antradienį teigė jis.

Tai D.Semaška sakė komentuodamas Lenkijos premjero Donaldo Tusko pasisakymą apie dvišalius santykius. D.Tuskas Briuselyje praėjusią savaitę užsiminė, kad siekiant palaikyti gerus Lietuvos ir Lenkijos ryšius, verta surengti keletą abiejų šalių prezidentų, premjerų, ministrų susitikimų.

Patarėjas priminė, kad Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis buvo vienintelis užsienio svečias Lietuvoje Vasario 16-osios iškilmėse, o D.Grybauskaitė - vienintelė užsienio viešnia Lenkijos nacionalinės dienos iškilmėse pernai lapkritį.

"Tokių ženklų ir pokalbių yra ir jų turi būti dar daugiau ir bus, bet šalia to, aišku, reikia ir taip pat daugiau parodyti tai, kas gero vyksta tarp dviejų šalių, o vyksta tikrai svarbūs dalykai, svarbūs projektai", - teigė jis.

Lietuvos vadovės patarėjas paminėjo elektros tiltą, projektus gynybos srityje, Lenkijos dalyvavimą naujos atominės elektrinės projekte.
Jis taip pat užsiminė, jog ir žiniasklaida Lietuvos ir Lenkijos santykiuose galėtų įžvelgti daugiau teigiamų dalykų.

"Nepakenktų ir didesnis solidarumas iš žiniasklaidos pusės labiau viešinant gerą žinią, labiau kalbant apie pozityvius dalykus, kurie vyksta tarp dviejų šalių, ir galbūt rečiau suteikiant tribūną įvairiems radikalams ir jų radikalių pareiškimų nušvietimui", - teigė D.Semaška.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų