Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvą gyvai jau stebi 73 šalių gyventojai

2014-10-08 09:06
DMN inf.
Lietuvą gyvai jau stebi 73 šalių gyventojai
Lietuvą gyvai jau stebi 73 šalių gyventojai / A. Ufarto/BFL nuotr.

Per pirmąsias dvi savaites net 73 pasaulio šalių gyventojai pradėjo stebėti gražiausius ir įdomiausius šalies vaizdus, rodo projekto „Lietuva tavo delne“ statistika. Dažniausiai lankytojams įdomu pasižiūrėti į veiksmą Vilniuje, Trakuose ir Klaipėdoje. Ilgiausiai stebimos transliacijos – iš Baltijos pajūrio ir sostinės Katedros aikštės.

„Statistika rodo, kad lankytojus sugrįžti skatina dinamiškas vaizdas. Įsibėgėjant rudeniui ir vėstant orams sparčiai spalvas pradėjo keisti ir gamta – vieną dieną Nemuno pakrantė ties Raudone dar buvo žalia, o dabar rytais pro tirštą rūką jau matome vis ryškėjančius geltonus ir raudonus atspalvius“, – sako fotografas Marius Jovaiša, projekto „Lietuva tavo delne“ kūrybinis konsultantas.

Pasak jo, Lietuvos gamtovaizdis itin dėkingas nuolatiniam stebėjimui, nes sezonams ir paros metams besikeičiant kasdien galima pamatyti ypatingo grožio saulėtekių ir saulėlydžių, kylantį rūką bei vis didėjančias Baltijos jūros bangas.

Gyvomis transliacijomis iš Lietuvos per pirmąsias dvi savaites susidomėjo jau daugiau nei 15 tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio. Be lietuvių „Lietuva tavo delne“ portale lankėsi dar 72 valstybių gyventojai visuose žemynuose. Daugiausia jų buvo iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir JAV. Į aktyviausiai projektą stebinčių šalių dešimtuką taip pat pateko Danija, Vokietija, Švedija, Olandija, Airija ir Indonezija. Didžiausias lankytojų srautas stebimas apie 10 val. ryto Lietuvos laiku bei popiet apie 16 valandą.

Domisi ir valstybės įstaigos, ir mokyklos

„Pristatę projektą sulaukėme teigiamų atsiliepimų ir susidomėjimo ne tik iš pačių lankytojų, bet ir iš įvairių valstybinių įstaigų, savivaldybių ir mokyklų. Juk tiesioginės transliacijos – tai puiki galimybė parodyti Lietuvos grožį gyvai, panaudoti gyvus vaizdus geografijos, gamtos pažinimo, istorijos, fizikos ir kitose pamokose“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuvos“ rinkodaros direktorius.

Transliacijų geografija bus nuolat plečiama

Rugsėjo pabaigoje telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pristatė unikalų projektą „Lietuva tavo delne“, kurio tikslas – pasitelkiant mobiliąsias technologijas suteikti galimybę bet kuriam Lietuvos ar kitos šalies gyventojui tiesiogiai stebėti transliacijas iš gražiausių ir įdomiausių Lietuvos vietovių. Projekto konsultantu pakviestas Marius Jovaiša, žinomas leidėjas ir fotomenininkas, „Neregėtos Lietuvos“ autorius.

Stebėti vaizdus galima daugelyje išmaniųjų įrenginių (išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose ar asmeniniuose kompiuteriuose) prisijungus prie svetainės www.lietuvatavodelne.lt. Šiuo metu gyvas vaizdas transliuojamas iš septynių taškų visoje Lietuvoje, todėl galima stebėti nuostabius Vilniaus ir Kauno senamiesčius, nepakartojamą vaizdą į Trakų pilį, vėjuotas Žemaitijos apylinkes netoli Šilalės, rudeniškais rūkais besipuošiančią Nemuno vagą ties Raudone, įspūdingą Parnidžio kopą Nidoje ir šiaurinį molą Klaipėdos uoste. Projekto svetainėje galima balsuoti už naujas transliacijų vietas, kurių skaičius nuolat didės. Jau spalį startuos transliacijos iš 3 naujų vietų.

Svetainė nuolat papildoma naujomis laiko panoramomis, atspindinčiomis Lietuvos gamtovaizdžio keitimąsi įvairiu paros ar besimainant sezonams. Nuo šiandien svetainė pasipildė 14 naujų laiko panoramų, kuriuose užfiksuoti įdomiausiu kadrai, tad grįždami stebėti projekto vartotojai nuolat ras naujo turinio.

Projekto techniniai reikalavimai:

Per kompiuterius „Lietuva tavo delne“ rekomenduojame stebėti per „Internet Explorer 9“, „Chrome 32“, „Firefox 28“, „Opera 23“, „Safari 7“ ar naujesnes šių naršyklių versijas. Naršyklėje turi būti įdiegtas „Adobe Flash Player“ papildinys.

Iš mobiliųjų įrenginių rekomenduojame stebėti per „iOS 6“, „Android 4.0“, „BlackBerry 10“ ar naujesnes šių operacinių sistemų versijas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų