Liberalcentristai skubina tiesioginius merų rinkimus Pereiti į pagrindinį turinį

Liberalcentristai skubina tiesioginius merų rinkimus

2010-01-14 15:13
Liberalcentristai skubina tiesioginius merų rinkimus
Liberalcentristai skubina tiesioginius merų rinkimus / Tomo Raginos nuotr.

Nuolat tiesioginių merų rinkimų klausimą keliantys valdantieji liberalcentristai ragina koalicijos partnerius ir kitas parlamentines jėgas jau artimiausiu metu apsispręsti dėl to, kad jau kitąmet tokie rinkimai būtų surengti.

Pasak Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) atstovų, jeigu diskusijos dėl tiesioginių merų rinkimų tęsis dar tris-keturis mėnesius, nebeliks laiko juos įteisinti 2011 metais renkant savivaldybių institucijas. Todėl esą apsisprendimas reikalingas jau pačiu artimiausiu metu.

„Seimo LiCS frakcija dar kartą ragina Seimą rasti savyje politinės valios ir tęsti su Konstitucijos pataisomis, kurios įteisina tiesioginius mero rinkimus, susijusių įstatymų svarstymą“, - teigiama ketvirtadienį išplatintame frakcijos seniūno Jono Liesio pareiškime.

Pasak jo, ligšioliniai bandymai iš esmės pradėti pataisų svarstymą dėl formalių priežasčių yra vis atidėliojami. Todėl liberalcentristai nusprendė iš naujo registruoti nutarimą, kuriuo Seimas apsispręstų dėl tiesioginių merų rinkimų įteisinimo.

„Manau, kad toks žingsnis yra svarbus ir būtinas, juolab, kad konkretūs projektai jau yra parengti, tereikia apsispręsti kuris Seimo daugumai yra priimtinesnis“, - įsitikinęs J.Liesys.

Liberalcentristas pabrėžia, kad tiesiogiai rinkti merus pageidauja rinkėjai, tokį siekį savo rinkimų programose yra įsirašę ir daugelis partijų, taip pat Vyriausybė savo darbų programoje.

„Nuosekliai pasisakėme, pasisakome ir pasisakysime už savivaldos teisių didinimą, todėl Seimas tiesiog privalo pasiųsti optimistinį signalas visiems iniciatyviems ir savarankiškiems vietinių bendruomenių lyderiams taip pat ištesėti seną pažadą rinkėjams“, - teigia J.Liesys.

Tiesioginiai merų rinkimai nėra įteisinami dėl nesibaigiančių diskusijų, kaip padalinti įgaliojimus tarp savivaldos valdžios institucijų. Vieni politikai pasisako už tai, kad tiesiogiai išrinktas meras būtų savivaldybės tarybos narys, jos pirmininkas ir iš esmės turėtų tik reprezentacines funkcijas. Kiti remia pasiūlymą tiesiogiai išrinktą merą paversti vietine vykdomąja valdžia su pakankamai dideliais įgaliojimais. Yra ir politikų, apskritai skeptiškai kalbančių apie tiesioginių merų rinkimų idėjos įgyvendinimą.

Praėjusios Seimo kadencijos metu parlamentarai vieną kartą jau balsavo už Konstitucijos pataisą, įteisinančią tiesioginius merų rinkimus. Tačiau politikams ginčijantis dėl įgaliojimų paskirstymo savivaldos lygmeniu iki šiol nėra įvykęs antrasis balsavimas už šią pataisą, kuri ją galutinai įteisintų. Tokiam balsavimui yra reikalingas platus politinis sutarimas, nes už pataisą turi pasisakyti ne mažiau kaip du trečdaliai visų Seimo narių.

Liberalcentristų deleguoto vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio iniciatyva Vyriausybė kreipėsi į Seimą, ragindama pasirinkti tiesiogiai išrinkto mero įgaliojimų modelį. Tačiau šis nutarimas iki šiol nėra pateiktas Seimui, nes suabejota, ar Vyriausybė turi teisę rodyti tokią iniciatyvą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų