LGBTQ artimieji kreipėsi į valstybės ir bažnyčios vadovus: mažinkime neapykantą visuomenėje

 • Teksto dydis:

Artėjant vienai svarbiausių krikščioniškojo kalendoriaus švenčių – šv. Velykoms – LGBTQ+ artimieji išsiuntė atvirą laišką valstybės vadovams ir bažnyčios hierarchams.

Laiške prašoma prisidėti mažinant neapykantą prieš LGBTQ+ asmenis bei jų artimuosius. Atvirą laišką pasirašė beveik 20 000 LGBTQ+ bendruomenę palaikančių asmenų.

„Artėja viena svarbiausių katalikų švenčių – šv. Velykos. Tikintiems žmonėms jos simbolizuoja prisikėlimą, tiems, kurie bažnyčios gyvenime nedalyvauja – atsinaujinimą ir viltį. Kreipiamės tikėdami, kad tokiomis akimirkomis galime sustoti ir susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų, o ypač autoritetą valstybėje ir tikinčiųjų bendruomenėje turinys asmenys galėtų padaryti, kad neapykantos ir priešiškumo būtų mažiau“, – sako LGBTQ+ artimųjų savitarpio paramos grupės narė ir viena iš laiško autorių Rasa Račienė.

Atviras laiškas paskelbtas vasario pabaigoje, viešojoje erdvėje suaktyvėjus neapykantai prieš LGBTQ+ asmenis. Jame LGBTQ+ vaikų turintis tėvai ir artimieji teigė su skausmu stebintys neapykantos laviną, kurią internete kelia LGBTQ+ raidės. Tėvai taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visiems LGBTQ+ artimiesiems kelias į atvirumą lengvas: daugelis augo terpėje, kurioje homofobija ir transfobija buvo kasdienė norma, o nuo nevaldomų neapykantos pliūpsnių tenka slėptis tiek LGBTQ+ vaikams, tiek jų tėvams.

LGBTQ+ vaikai prieš save pakelia ranką vien todėl, kad jų nepriima net patys artimiausi žmonės.

„Šiandien neapykantos kalba palydi bet kokį straipsnį apie LGBTQ+ žmones žiniasklaidoje. LGBTQ+ vaikai prieš save pakelia ranką vien todėl, kad jų nepriima net patys artimiausi žmonės. Visuomenėje sklando mitai apie galimybę išgyti nuo neheteroseksualios orientacijos, girdime nuolatinius kaltinimus grasinant tradicinei šeimai. Neapykantos kalba nėra siekiamybė ar visuomenės norma. Diskutuoti, išgirsti, sužinoti, bet neteisti, nesityčioti, nesmerkti. Žmonės gimsta įvairūs. Žmonės turi skirtingus tikėjimus. Bet nei vienas jų nėra nepelnytai nusipelnęs paniekos“, – teigia R. Račienė.

Kovo mėnesį Lietuvoje kilo diskusija dėl neapykantos prieš LGBTQ+ bendruomenę: menkinančios ir žeminančios pasklido ne tik internete, bet ir persikėlė į viešąją erdvę, susidoroti su LGBTQ+ bendruomenei priklausančiais asmenimis raginta viešo mitingo metu.

Atvirą laišką inicijavo LGBT+ artimųjų paramos grupė, vienijanti LGBTQ+ tėvus bei artimuosius. Laiškas išsiųstas prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei, Seimo nariams bei Lietuvos vyskupų konferencijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
P. R. Račiene, ar gerai apgalvojote ką rašote? Kaip galite rašyti apie LGB- tistų vaikus bei jų auklėjimą. Ar Jūs nesuprantat kaip daromi vaikai? Iš kur pas juos gali būti vaikai??? Kas čia per durnumas? Jeigu tokių dalykų nesuvokiat, tai neerzinkite žmonių. Vaikai atsiranda tik normalioje šeimoje. O šios bendruomenės pasakiškas susireikšminimas ir iššaukia priešiškumą ir net pyktį. Patys kalti, kad lenda su savo iškrypimais visiems į akis. Juk nei nuogaliai, nei svingeriai ar dar kokia grupuotė nedemonstruoja savo gyvenimo būdo. Ir jie neturi problemų. O šitie LGBT kaip pamišėliai su savo demonstracijomis. Patys ir kalti.

Domicelė

Domicelė portretas
Mes,tradicinės orientacijos piliečiai,kreipiamės į šalies vadovus - išaiškinkit LGBTQ atstovams,kad jie nustotų kiršinti visuomenę.Jų buvo visais laikais,bet nebuvo tokio šaršalo ir visi ramiai gyvenom kol jie patys nutarė visiems vadovauti pagal savo supratimą

Anonimas

Anonimas portretas
jei jusu seimoje yra toks as muo tai nebutina tai demonstruoti tai buvo ir senovei bet niekas to nedemonstravo ir nesigyre tai yra nukrypimas pries gamtos desnius
VISI KOMENTARAI 62
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių