- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Visą savaitę į tylų ir ramų Šiluvos miestelį Raseinių rajone plūs dešimtys tūkstančių tikinčiųjų: rugsėjo 7 dieną čia prasideda Didieji Šilinių atlaidai, truksiantys iki rugsėjo 15 d.
Švč. Mergelės Marijos gimimo dienai skirtos devynių dienų iškilmės tradiciškai yra suskirstytos pagal temas, kviečiant į atlaidus atvykti įvairių tarnysčių, profesijų, amžiaus tikinčiuosius. Pasak atlaidų organizatorių, didžiausias jų noras – kad kiekvienas atvykęs žmogus pasijustų laukiamas ir patirtų laukiančią, visiems ir kiekvienam atvirą bažnyčią.
Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vyskupas dr. Algirdas Jurevičius Šiluvos šventovę vadina ypatinga susitikimo erdve – tiek su Dievu, tiek vieniems su kitais.
Pasak jo, Šiluva apjungia įvairias bendruomenes – ne tik religines, bet ir kultūrines, visus geros valios žmones. Ne atsitiktinai šią vasarą čia skleidėsi sakralių temų ir meno jungtis Šiluvos meno bienalėje, vyko tarptautinė konferencija, pritraukusi pranešėjus iš Portugalijos, Vokietijos, Lenkijos, kitų kraštų.
„Tai rodo, kad Šiluva įgauna tarptautinį matmenį ir jos garsui Lietuvoje darosi ankšta. Tuo tarpu mums, tikintiesiems, Šiluva yra tarsi šaltinis: ateini, pasisemi, atsigaivini – ir keliauji toliau savo gyvenimo keliu. Linkiu, kad visi tie, kurie atvyks į Šiluvą, pajustų, kad jie yra nepaprastai reikalingi ir brangūs tiek Dievui, tiek žmonėms,“ – sako vyskupas A. Jurevičius, kviesdamas į šventę tiek tuos, kurie čia važiuoja kasmet, tiek tuos, kurie seniai bebuvę, tiek tuos, kurie dar niekada nesilankė Šilinėse – išgyventi tikėjimo bendrystę ir pajusti ypatingą Šiluvos dvasią.
Plati programa – ir vieta, kurioje jums turi laiko
Šiemetinėje iškilmių programoje – ne tik šv. Mišios, pamaldos, katechezės, bet ir knygų pristatymai, sakralinės muzikos koncertai, susitikimai, pokalbiai ir kitos dvasinės bei kultūrinės patirtys.
„Kiekviena atlaidų diena dedikuota įvairioms temoms ar žmonių grupėms: dalis jų jau yra nusistovėjusios ir tradicinės, pavyzdžiui, visuomenės ir valstybės apsaugos darbuotojų diena, kariuomenės, kunigų ir vienuolių diena. O šiemet skiriame nemažai dėmesio jaunimo temai: turime Katalikiškų mokyklų dieną (į ją užsiregistravo per 1 700 moksleivių!), Jaunimo dieną ir Šeimų dieną, kurios metu taip pat kviesime melstis už jaunimą – taip atspindime ir bažnyčios aktualijas, Popiežiaus kvietimą atsigręžti į jaunimą ir jį išgirsti,“ – pasakoja atlaidų programos koordinatorė Vaida Kneižienė.
Pagrindinė diena, sutraukianti didžiausią lankytojų srautą – sekmadieninės rugsėjo 8-tosios iškilmės, skirtos švč. Mergelės Marijos gimimo dienai.
Rugsėjo 7 d. bus pristatoma intriguojanti Nikolaas Sintobino SJ knyga „Apie jėzuitus – ir nerimtai. Humoras ir dvasingumas“, o rugsėjo 14 d. vyks Liongino Virbalo SJ knygos „Šventoji Žemė. Dvasinis vadovas piligrimams“ pristatymas.
„Dar vieną įdomią iniciatyvą įkvėpė kasdienybėje nuolat girdimi žodžiai „neturiu tam laiko“, „trūksta laiko“ – todėl sukūrėme palapinę, pavadintą „Turiu tau laiko“. Tiksliau, net dvi palapines – toks didelis buvo jų poreikis. Šiose palapinėse nuo ryto iki vakaro budi diakonai, vienuoliai, kunigai, pas kuriuos galima ateiti tiek atlikti išpažinties, tiek paprasčiausiai pasikalbėti – ir iš tiesų čia sulaukiame pačių įvairiausių žmonių, atsinešančių džiaugsmus, skausmus, istorijas ir klausimus,“ – pasakoja V. Kneižienė.
Kai geriausios atostogos – savanorystė
Apie 50-75 tūkstančius žmonių kasmet sutraukiančius atlaidus organizuoja nemenka komanda: koordinacinis komitetas, kunigai, vyskupai, seminaristai, Šiluvos parapija, vietiniai gyventojai ir, žinoma, savanoriai. Šiemet suburtas apie 50 savanorių būrys – tai žmonės, padedantys atlaiduose atlikti dažnai nematomus, bet labai svarbius darbus – nuo tūkstančių kėdžių sustatymo, iki takų nušlavimo ar pagalbos kunigams suteikimo.
„Kas tie žmonės? Moksleiviai, studentai, šeimos. Štai vienas jų pasiėmė darbe atostogas, kad galėtų savanoriauti Šiluvoje, sakydamas, kad nėra geresnių atostogų nei savanorystė – kur gauni dvasinį pastiprinimą, dalyvauji šv. Mišiose, gerai leidi laiką su draugais ir dar atlieki gerą darbą!“ – pasakoja savanorius koordinuojantis Kauno arkivyskupijos piligrimų centro vadovas Mantas Kuraitis.
Pats jau penkioliktus metus prisidedantis prie Šiluvos atlaidų organizavimo, Mantas pastebi, kad kasmet atlaidams augant, gražėjant ir keičiantis, išlieka jų esmė ir dvasia: „Man ši didžiulė tikėjimo šventė atrodo kone paveldas. Juk jei anksčiau visi žinojo, kas yra atlaidai, šiandien jų prasmę ir esmę suvokia toli gražu ne kiekvienas. Todėl man atrodo, kad Šilinės – tai gražus mūsų, tikinčiųjų, turtas, o šie atlaidai – tai didingas kultūrinis-religinis reiškinys. Ne tik reguliari malda, bet ir didžiulė šventė, skirta švęsti Marijos gimtadienį“.
Išpuošti šventovę gėlėmis ir pasiruošti šventei padeda Karaliaus Mindaugo profesinio centro floristai – studentai ir jų mokytojai, o giedoti iškilmėse į Šiluvą iš viso atvyks per 50 chorų kolektyvų iš visų Lietuvos kampelių.
Detalią Didžiųjų Šilinių atlaidų 2019 programą rasite čia: http://siluva.lt/atlaidai-2019/
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
A. Dulkys: STT tyrimas sveikatos apsaugos pirkimuose yra rimtas signalas sistemai
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimas aiškinantis galimą korupciją sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosius pirkimuose yra rimtas signalas sistemai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. ...
-
VTEK pradėjo tyrimą dėl buvusios kultūros viceministrės darbo Nacionalinėje bibliotekoje
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl buvusios kultūros viceministrės Ingridos Veliutės įsidarbinimo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomame Kultūros ministerijos inicijuotame projekte. ...
-
Premjerė palaiko idėją nustatyti privalomą testavimą grįžtantiems į darbus3
Premjerė Ingrida Šimonytė sako palaikanti idėją dėl COVID-19 privalomai testuoti asmenis, grįžtančius į darbus. ...
-
Papildomoms abiturientų konsultacijoms prieš egzaminus – 390 tūkst. eurų
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė skyrė papildomus 390 tūkst. eurų mokinių, pasirinkusių laikyti brandos egzaminus ir dėl COVID-19 pandemijos patyrusių mokymosi praradimų, tiesioginių konsultacijų išlaid...
-
Atvykstant į Lietuvą – prievolė turėti neigiamą COVID-19 testą
Vyriausybė trečiadienį posėdyje nutarė, kad visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji privalo turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. ...
-
Plečiant bandomąjį projektą, Vilniui leista grąžinti pradinukus ir į kitas mokyklas1
Vyriausybė leido Vilniaus savivaldybei grąžinti pradinukus ir į kitas pasirinktas mokyklas, taip plečiant iki šiol daugiau nei savaitę vienoje įstaigoje taikytą eksperimentą. ...
-
Premjerė: kultūros įstaigas būtų galima atverti savivaldybėse, kur mažas sergamumas
Prioritetas teikiamas lauko veiklų atnaujinimui, o uždaras kultūros įstaigas būtų galima svarstyti atverti savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu yra mažesnis, sako premjerė Ingrida Šimonytė. ...
-
Lietuva skolina Austrijai, Čekijai ir Slovakijai 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-195
Lietuvos paskolins Austrijai, Čekijai ir Slovakijai 1 tūkst. 860 dozių vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19). Tam trečiadienį pritarė Ministrų kabinetas, apsvarstęs tokį Europos Komisijos prašymą šalims narėms. ...
-
Komercinė žiniasklaida ragina Kultūros ministeriją peržiūrėti LRT finansavimą2
Komercinės žiniasklaidos atstovai kreipėsi į Kultūros ministeriją, ragindami peržiūrėti nacionalinio transliuotojo LRT finansavimą. ...
-
Įspėja: slenka vieno iš Kernavės piliakalnių šlaitai1
Slenka vieno iš Kernavės piliakalnių šlaitai, įspėja Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato vadovas Ramojus Kraujelis. ...