Laikas pakeitė laikrodžius ir kalendorius
Ant Naujųjų metų slenksčio pagalvojame ne vien apie tai, kaip laikas pakeitė mūsų gyvenimus.
Kinta ir buityje naudojami daiktai, rodantys laiką.
Kasmet didėja kalendorių bumas, tačiau rankinių laikrodžių era pamažu slenka į užmarštį. Anksčiau atlikę būtinąją laiko rodymo funkciją, dabar laikrodžiai ant riešo nešiojami iš įpročio, kaip puošmena arba kaip būtinoji įvaizdžio detalė.
Telefonas - patogiau
„Rankinių laikrodžių paklausa mažėja. Netrukus ateis toks laikas, kai jie atsidurs muziejuje“, - prognozavo vienintelio šalyje Klaipėdos laikrodžių muziejaus vedėjas Romualdas Martinkus.
Nors nebe visi žmonės ant riešo nešioja laikrodžius, jų apstu mūsų aplinkoje.
Skaičiai, žymintys valandas ir minutes, rodo laiką kompiuteryje, telefone, televizoriuje, muzikos centre, mikrobangų krosnelėje bei daugelyje kitų buities prietaisų.
R.Martinkaus tai nestebina. „Laiko matavimo būdai visąlaik keitėsi. Vandens, smėlio, ugnies ir Saulės laikrodžius pakeitė modernių konstrukcijų bei dizaino prietaisai. Laikrodžio istorija iš tiesų atspindi žmonijos sąmonės vystymąsi“, - pridūrė R.Martinkus.
Jis pats, nors turi penkis rankinius laikrodžius, nė vieno nebenešioja. „Naudojuosi laikrodžiu mobiliajame telefone“, - neslėpė Laikrodžių muziejaus vedėjas.
Fotografuojasi kalendoriui
Verslininkė Eglė Jokužytė neįsivaizduoja savęs be rankinio laikrodžio. „Jis – įvaizdžio dalis, bylojanti, kad verslo žmonės skaičiuoja laiką“, - sakė Sauliaus Jokužio leidyklos-spaustuvės Rinkodaros skyriaus vadovė.
Ši įmonė šalyje buvo viena pirmųjų, prieš dvylika metų pradėjusi gaminti kalendorius.
Darbo, sieninių, suvenyrinių bei kišeninių kalendorių mada neblėsta.
„Paklausa kasmet auga. Kalendorius užsisako valstybinės bei privačios įmonės, įstaigos. Kalendoriai ne vien reprezentuoja įstaigą ir tarnauja reklamos tikslams. Tai - puiki dovana savo darbuotojams bei klientams Naujųjų metų proga“, - sakė E.Jokužytė.
Ji pastebėjo, jog kalendoriuose atsiranda vis daugiau šilumos ir intymumo.
Įmonės ir įstaigos savo kalendorius papuošia darbuotojų – kaip didelės šeimos – fotografijomis.
„Populiarėja ir asmeniniai kalendoriai. Naudodamos fotoalbumo ar fotosesijos nuotraukas, kalendorius užsisako norinčios draugus ar vyrus nudžiuginti moterys. Taip pat šeimos, kalendorius su savo nuotraukomis dovanojančios močiutėms, seneliams, kitiems artimiesiems“, - pridūrė E.Jokužytė.
Naujausi komentarai