Kur dėti nelegalius ginklus Pereiti į pagrindinį turinį

Kur dėti nelegalius ginklus

2004-09-04 09:00

Dienos rūpestis

Kur dėti nelegalius ginklus

Pastaraisiais metais vis dažniau tenka išgirsti, kad žmonės nelegaliai įsigyja ir namuose laiko ginklus, šovinius, tikėdamiesi apsiginti nuo plėšikų bei chuliganų.

Dažnai paaugliai pasigamina ar perdirba pistoletus, šautuvus, įvairių smogiamojo-kertamojo pobūdžio nešaunamųjų ginklų: lazdų, kastetų, nešiojasi didokus peilius. Vyresni žmonės atranda namuose kažkada iš karinės tarnybos parsivežtų šovinių, raketų, net sprogstamųjų užtaisų. Kai ką namo iš lauko parsineša vaikai. Kur dėti šį „turtą“? Išmesti į šiukšlyną ar atiduoti policijai? Apie tai kalbėjomės su Klaipėdos VPK Licencijavimo poskyrio specialistu Remigijumi Matijošaičiu.

Pareigūnas pasisako vienareikšmiškai: JOKIU BŪDU NEIŠMESTI Į ŠIUKŠLIŲ KONTEINERĮ! Išmestus daiktus akimirksniu surinks valkatos, o iš jų ginklai ir šoviniai nedelsiant atsidurs nusikaltėlių rankose.

R.Matijošaitis pataria atiduoti ginklus policijai. Anksčiau įstatymai leido legalizuoti laikomą ginklą, kurį tinkamai įforminę grąžindavo savininkui. Tačiau legalizavimo terminai seniai praėjo, ir dabar dėl kiekvieno daikto skiriamas tyrimas. Jei nerandama įrodymų, kad ginklai buvo panaudoti nedorais tikslais, tyrimas nutraukiamas.

Jei ginklas ar šoviniai surandami miške, gatvėje ar kitoje viešoje vietoje, jų geriau neliesti ir iškviesti policiją. Jei pavojingą daiktą randa vaikas ir parneša namo, reikia radinį nuvežti į policiją ir paaiškinti radimo aplinkybes. Galima apsilankyti nuovadoje ir perduoti daiktą apylinkės inspektoriui. Buvo atvejų, kai budrūs gyventojai rasdavo nusikaltimo įrankį ir padėdavo atskleisti patį nusikaltimą. Priešingu atveju, radęs ir pasisavinęs ginklą žmogus ateityje gali turėti daug nemalonumų.

Už neteisėtą disponavimą (įsigijimą, laikymą, nešiojimą, gabenimą ar realizavimą) ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Tai bausmė net už vieną ginklą ar šovinį. Jei ginklų buvo daugiau nei trys, o šaudmenų didesnis kiekis, bauda padidėja nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų