KTU ir MRU įveda nuotolinį mokymą

Dėl Lietuvoje sparčiai didėjančio koronaviruso atvejų skaičiaus Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Mykolo Romerio universitetas (MRU) nuo spalio 26 d. skelbia įvedą nuotolinį mokymą.

Kiti universitetai pereiti tik prie bekontakčio mokymo kol kas neketina.

KTU dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos nuo spalio 26 d. iki lapkričio 14 d. užsiėmimus vykdys nuotoliniu būdu. Užsiėmus vykdyti tiesioginiu būdu bus galima tik išskirtiniais atvejais.

„Mes reaguojame į situaciją, į židinius Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus universitete, todėl tiesiog nusprendėme nerizikuoti. Nuo šio pirmadienio semestro tiriamieji, baigiamieji projektai ir privalomos praktikos gali būti atliekamos universiteto patalpose, jeigu nebus kitos galimybės. Visi kiti užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu“, – sakė KTU atstovas spaudai Mantas Lapinskas.

Jo teigimu, nuo mokslo metų pradžios KTU buvo taikoma mišri mokymo forma.

Prie nuotolinio mokymo nuo spalio 26 d. pereina ir MRU. Universitetas informuoja, kad užsiėmimai bus vykdomi nuotoliniu būdu, o dėl atsiskaitymų vykdymo būdo spręs dėstytojai.

Taip pat informuojama, kad baigiamieji egzaminai MRU vyks nenuotoliniu būdu, laikantis visų saugumo reikalavimų, o baigiamųjų darbų gynimas vyks nuotoliniu būdu.

Kiti universitetai nuotolinio mokymo įvesti kol kas neplanuoja

Vilniaus universiteto (VU) atstovas spaudai Ervinas Spūdys teigė, kad jau dabar 90 proc. universitete vykstančių užsiėmimų yra perkelti į nuotolinę erdvę. Visgi, pasak jo, visuotinio nuotolinio mokymosi būdo VU kol kas neplanuojama įvesti.

„Absoliuti dauguma užsiėmimų jau ir dabar vyksta nuotoliniu būdu, o tai, ar perkelti visus užsiėmimus (į nuotolinę platformą – ELTA), priklausys ir nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Nes universitete ta situacija yra geresnė negu šalyje kol kas. Bet jeigu situacija prastėtų, tai, be abejo, universitetas bus pasiruošęs pereiti nedelsiant ir į nuotolinį mokymą“, – Eltai teigė E. Spūdys.

Universiteto atstovas taip pat informavo, kad VU veikia koronaviruso valdymo ir prevencijos grupė, kuri ir spręstų dėl nuotolinio mokymo įvedimo.

Vytauto Didžiojo universitetas kol kas taip pat neplanuoja įvesti nuotolinio mokymo. Visgi VDU atstovė Ina Žurkukuvienė teigia, kad kol kas leidžiama fakultetams savarankiškai priimti sprendimus dėl nuotolinio mokymo įvedimo.

„Manau, kad gal kažkokie galutiniai sprendimai bus priimti kitą savaitę. Ir, aišku, mes žiūrime, reaguojame į situaciją. Jeigu matysime, kad kyla grėsmė bendruomenei, tai, žinoma, kad tie sprendimai bus priimti labai greitai ir operatyviai ir persikelsime į nuotolinį mokymą visiškai“, – patikino ji.

I. Žurkuvienė taip pat akcentuoja, kad viename iš universiteto pastatų atsiradus keletui kursų, kuriuose užsikrėtęs daugiau nei vienas žmogus, VDU visas paskaitas perkeltų į nuotolinę platformą.

„Kadangi pas mus gana tarpdisciplininės paskaitos, o ypač pirmaisiais metais, studentai gauna daug bendrauniversitetinių dalykų, migruoja (tarp pastatų – ELTA), tai tektų tada sustabdyti fizinį kontaktą paskaitų metu“, – paaiškino ji.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas taip pat džiaugiasi, kad universitetui kol kas pakanka taikomų lokalių saugos priemonių ir koronavirusas įstaigoje neplinta. Visgi VGTU studijų direkcijos direktorė Nora Skaburskienė pripažįsta, kad atsižvelgiant į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, svarstoma, kaip nuotolinio mokymo įvedimo atveju reikėtų organizuoti atsiskaitymus.

„Teorinės paskaitos yra nuotoliniu būdu, laboratoriniai darbai, kur reikalinga speciali įranga, programos, vyksta atėjus į universitetą. Jeigu atsiras eksponentinis didėjimas, tai, be abejo, tas sprendimas pereiti prie nuotolinių studijų bendrai bus priimtas“, – sakė N. Skaburskienė.

Savo ruožtu Klaipėdos universiteto atstovė Dalia Griškaitė informavo, kad nuotolis mokymas įstaigoje būtų įvestas tik Vyriausybei nusprendus įvesti visuotinį privalomą nuotolinį mokymą.

„Visuotinis perėjimas į nuotolinį mokymą būtų tik, jeigu būtų atitinkami Vyriausybės nutarimai, kad visas mokymasis vyksta nuotoliniu būdu. Kol kas yra taikomas mišrusis būdas“, – teigė D. Griškaitė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
kaip gerai KTU darbuotojams. Vel sedes atsipute namuose ir gaus atlyginimus. Juk ten pilna tokiu, darbuotoju, kurie ir taip nieko darbe neveikia, geria kava. Tai dabar gers namuose:)))
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių