KT skelbs sprendimą dėl Sporto įstatymo ribojimų finansuoti nevyriausybininkus Pereiti į pagrindinį turinį

KT skelbs sprendimą dėl Sporto įstatymo ribojimų finansuoti nevyriausybininkus

2025-05-21 06:39

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį skelbs nutarimą dėl Sporto įstatyme įtvirtintų ribojimų finansuoti nevyriausybines sporto organizacijas atitikimo Konstitucijai.

KT skelbs sprendimą dėl Sporto įstatymo ribojimų finansuoti nevyriausybininkus
KT skelbs sprendimą dėl Sporto įstatymo ribojimų finansuoti nevyriausybininkus / I. Gelūno/BNS nuotr.

Kaip nurodė teismas, įvertinti Sporto įstatymą KT paprašė Seimo narių grupė. Dalį jos prašymo teismas priėmė nagrinėti praėjusių metų lapkritį.

Teismas byloje vertino, ar Konstitucijai neprieštarauja Sporto įstatymo nuostatos, kad olimpiniam, paralimpiniam, regos, klausos, judėjimo ar intelekto negalią turinčių asmenų, studentų sporto judėjimams Lietuvoje vadovaujančios nevyriausybinės organizacijos, siekiančios gauti valstybės lėšų, turi būti įtvirtinusios valdymo organų narių rotaciją.

Be to, KT vertino, ar konstituciška įstatymo nuostata, kad valstybės lėšos negali būti skiriamos kai kuriems sporto asociacijų projektams, jeigu juridinio asmens vadovas, valdybos nariai, teisę sudaryti sandorius turintys asmenys, finansininkai ar kiti tvarkantieji apskaitą yra teisti už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, nepriklausomai nuo teistumo išnykimo.

Pasak parlamentarų, šitaip neproporcingai visam laikui užkertamas kelias skirti juridiniams asmenims valstybės finansavimą ir sudaromos prielaidos neremti organizacijų rengiamų nacionalinių ir regioninių fizinio aktyvumo programų, sporto bazių gerinimo projektų, aukšto meistriškumo sporto šakų populiarinimo ir tarptautinių varžybų.

Tuo metu įpareigojimu į valstybės finansavimą pretenduojančioms sporto organizacijoms ir federacijoms nustatyti valdymo organų narių rotaciją, anot pareiškėjų, nepagrįstai kišamasi į šių juridinių asmenų vidinį valdymą ir ribojama asociacijų laisvė.

„Pasak pareiškėjų, tik pati asociacija turi teisę spręsti, kokie reikalavimai, įskaitant ir reikalavimus dėl nepriekaištingos reputacijos, yra keliami jos nariams ir asociacijos veikloje dalyvaujantiems asmenims“, – nurodė KT.

Parlamentarai taip pat prašė įvertinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) lygiateisiškumą kitoms sporto organizacijoms, dėl prieštaravimo Olimpinei chartijai LTOK negalint riboti savo atstovų kadencijų skaičiaus ir dėl to esą negalint pretenduoti į valstybės finansavimą.

KT šią prašymo dalį atmetė konstatavęs, kad stinga teisinių argumentų. Teismo vertinimu, iš pareiškimo nebuvo aišku, kuriomis konkrečiai Sporto įstatymo nuostatomis LTOK valdybos rotacija reguliuojama kitaip nei kitų sporto organizacijų, o šio įstatymo atitiktis Olimpinei chartijai yra ne KT kompetencijoje.

Sporto įstatymas numato, kad sporto programai ar tarptautinėms varžyboms valstybės finansavimo siekianti organizacija steigimo dokumentuose turi būti įtvirtinusi valdymo organų narių rotaciją kas dvi kadencijas po ketverius metus arba kas keturias kadencijas po dvejus metus ir ketverių metų pertrauką kadencijoms pasibaigus.

Tuo metu finansavimas remiantis įstatymu neskiriamas, jeigu organizacijos vadovas, valdybos nariai, su sandoriais ar apskaita susiję asmenys yra teisti už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, neatsižvelgiant teistumo išnykimą arba panaikinimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
v

tai sporto MAFIJAI senai reikia aplaužyti ragus.reikalauja pinigų,bet gink dieve negalima kontroliuoti,kaip mokesčių mokėtojų pinigai išlaidaujami..pinigai gynybai reikalingi.o sporto MAFIJA taško milijonus savo algoms ir negrų importui.
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų