Kinija smerkia Tibeto atstovo vizitą Lietuvoje: tai rimtas incidentas

Kinijos ambasada pirmadienį griežtai pasmerkė Tibeto vyriausybės tremtyje ministro pirmininko Lobsango Sangay (Lobsango Sangės) vizitą Lietuvoje ir pavadino jį „rimtu politiniu incidentu“.

Ambasada visiškai nepriimtina pavadino spaudos konferencijoje Seime išsakytą kritiką Kinijai. Joje be L. Sangay dalyvavo buvęs valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, Seimo narys Andrius Navickas ir viešosios įstaigos „Tibeto namai“ direktorius Vytis Vidūnas.

„Kinijos ambasada griežtai smerkia spaudos konferenciją, kurią organizavo Andrius Navickas Seime šįryt, ir reiškia griežtą prieštaravimą dėl Dalai separatistinio bloko vadovo Lobsango Sangay apsilankymo Seime ir Lietuvoje“, – nurodė ambasada BNS atsiųstame komentare.

„Laikome tai rimtu politiniu incidentu“, – pridūrė ambasada.

Kinijos ambasada tikina, kad L. Sangay – „Amerikos pilietis, niekada negyvenęs Tibete, neturi kvalifikacijos kalbėti apie Tibetą ir neturi teisės atsitiktinai komentuoti Kinijos politiką Tibeto atžvilgiu“.

„Keletas žmonių, kalbėjusių spaudos konferencijoje, neatsižvelgė į didelius Tibeto pasiekimus pastaraisiais dešimtmečiais ir ignoravo didelę ekonominę, socialinę ir kultūrinę tibetiečių pažangą“, – nurodoma pareiškime.

Kinijos atstovybė tikina, kad L. Sangay kalba yra kupina melo, o „Tibetas šiandien klesti ir progresuoja“.

„Tibeto kultūros reliktai ir ekologinė aplinka yra puikiai saugomi. Tibeto tradicijos ir paveldas puikiai saugomi. Tibetiečių gyvenimo būdas ir religinė praktika labai gerbiama“, – nurodo ambasada.

Laikome tai rimtu politiniu incidentu.

„A. Navicko, V. Vidūno ir V. Landsbergio komentarai yra kupini nusistatymo ir priešiškumo Kinijos vyriausybei ir Kinijos žmonėms, įskaitant tibetiečius. Jų žodžiai apie Kiniją yra visiškai nepriimtini“, – rašo ambasada.

„Kaip pripažįsta tarptautinė bendruomenė, Tibetas visuomet buvo neatskiriama Kinijos dalis Tibeto istorija niekuo nepanaši į Lietuvos. Tibeto klausimas yra susijęs su Kinijos suverenitetu, teritoriniu vientisumu ir pagrindiniais Kinijos interesais“, – teigia atstovybė.

Ambasada pareiškė griežtai prieštaraujanti „bet kokiam bandymui suskaldyti Kiniją ir esame prieš bet kokią instituciją ar organizaciją, suteikiančią platformą Tibeto separatistų veiklai, įskaitant Vilniaus politikos analizės institutą, kuris kviečia Lobsangą Sangay į konferenciją“.

Ambasada perspėjo, kad Tibeto klausimas gali pakenkti dvišaliams Kinijos ir Lietuvos santykiams.

„Kinijos vyriausybė vertina Lietuvos vyriausybės ilgalaikį įsipareigojimą vienos Kinijos politikai ir jos supratimą apie Kinijos politiką Tibeto atžvilgiu. Bet kokia parama Tibeto nepriklausomybės separatistiniam judėjimui pakenks dvišaliams santykiams. Be to, tikimės, kad Lietuvos žmonės korektiškai įvertins Tibeto klausimą ir jų nesuklaidins neteisinga informacija“, – perspėjo ambasada.

Kinija aiškina, kad Tibetas yra istorinė jos teritorijos dalis nuo XIII amžiaus, o komunistinė Pekino vyriausybė valdo šį Himalajų regioną nuo 1951 metų.

Daugelis tibetiečių sako, kad jų kraštas didžiąją istorijos dalį buvo faktiškai nepriklausomas ir kad Kinijos vyriausybė siekia naudoti turtingus Tibeto gamtinius išteklius bei sunaikinti jame gyvenančių žmonių kultūrinę tapatybę.

L. Sangay Seime sakė, kad Tibetas yra testas pasauliui ir Lietuvai – ar išties ginamos žmogaus teisės ir laikomasi savo konstitucinių vertybių, ar tai tėra deklaracijos.

„Tibeto namų“ direktorius orientalistas V. Vidūnas per spaudos konferenciją teigė, kad Lietuvą solidarizuotis su Tibetu įpareigoja jos pačios nepriklausomybės atkūrimo istorija.

V. Landsbergis sakė, kad situacija atkurti Lietuvos nepriklausomybę pasaulyje buvo palankesnė, nes „pasaulis buvo mažiau konformistinis, mažiau prisitaikantis prie didžiųjų diktatūrų, vertino laisvę ir demokratiją, matyt, daugiau negu šiandien“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Lietuva kiša savo nosį kur nereikia.Pati nesusitvarko su ubagystę ,korupciją šalyje,mokina kitus.O šitas kuprius turėtų dingti iš viešumos,nes jo pavardė ir vaizdas kelia nemalinų jausmą ir šalies vaizdą gadina.

kinas mandarinas

kinas mandarinas portretas
Jūs man čia dar palokit, kepurėmis užmėtysim...o dykaduonius lamas jau privertėm dirbti. Tibetas- neatskiriama Kinijos dalis visiems laikams. Matysit eksportą į Kiniją kaip savo ausis.

Anonimas

Anonimas portretas
Galima tik dziaugtis ,kad Kinijos meshlini plastmasiniai " dzionkai " nustotu tershti musu teritorija, Tokiu prekiu Lietuva turetu neisileisti ,,O nurodineti su kuo Lietuva bendrauja ne Kinijos reikalas,,,Nors Okupacija Yra meshlas .
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių