Kilus sąmyšiui ministras siūlo naują stojimo tvarką įvesti vėliau

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius siūlo naują stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką įvesti ne nuo 2014-ųjų, kaip įtvirtinta šiuo metu, o metais vėliau - nuo 2015-ųjų.

Su šiuo pasiūlymu jis ketvirtadienį kreipiasi į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją (LURK) bei Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO), teigia penktadienį besitikintis sulaukti aukštųjų mokyklų nuomonės.

„Reaguodamas į vienuoliktokų ir dalies mokyklų vadovų prašymą, aš šiandien kreipiuosi į Lietuvos rektorių konferenciją ir aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti, prašydamas apsvarstyti klausimą, ar vienais metais gali būti pavėlintas šių naujų priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų įsigaliojimas“, - ketvirtadienį sakė ministras.

„Klausiu, ar aukštosios mokyklos pritartų tokiam dalykui. Kadangi kaip tik rytoj rektorių konferencija Kaune renkasi, aš tikiuosi sulaukti aukštųjų mokyklų pozicijos šiuo klausimu“, - pridūrė G.Steponavičius.Trečiadienį ministras pripažino, jog ši tvarka nebuvo tinkamai aptarta.LURK generalinis sekretorius profesorius Kęstutis Kriščiūnas BNS sakė spėjantis, kad penktadienį posėdžiausiantys rektoriai tokiam siūlymui pritars.

„Kaip tik posėdį turėsime šį penktadienį, ir šis klausimas tik dabar iškilo, bet mes jį įtrauksime į darbotvarkę ir pašnekėsime. O šiaip galiu nuspėti, kokia nuomonė - kad mokinukai turi turėti du metus prieš (stodami - BNS) aiškias stojimo taisykles ir reikalavimus, tad šitam nusižengti neišeitų. (...) Nuo 2014-ųjų (įvedus naują tvarką - BNS), būtų pažeistas dvejų metų laikotarpis, dėl ko buvo susitarta“ , - BNS ketvirtadienį sakė K. Kriščiūnas.

Pagal dabartinius planus, 2014 metais stojant į universitetus ir kolegijas konkursinis balas bus formuojamas iš keturių mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų.

Dviejų dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros bei pagrindinio dalyko) bus įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų - valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai. Tačiau egzaminų laikymas duos aukštesnius balus.Šiuo metu norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą - tris.

Dar viena po dviejų metų įvedama naujovė ta, kad norint įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje reikės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį.Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti užsienio - anglų, vokiečių ar prancūzų - kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją - B1 lygiu. Šį lygį bus galima nustatyti laikant valstybinį egzaminą, kalbos mokėjimą bus galima pagrįsti ir pateikiant tarptautinius užsienio kalbų žinojimo įvertinimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
Nu matai - gali, kai nori (arba jam geriau tinkamu žargonu: a, ačiuchalsia, padla...)

Dėl lupikavimo universitetuo

Dėl lupikavimo universitetuo portretas
Aukštasis mokslas turėtų būti nemokamas, nes gyvenimas kiekvienam duotas vieną kartą.

Vilė

Vilė portretas
Baigsis kadencija liberalinė ir gal nesąmonių visokių neįvedinės, kaip pvz. humanitarus paversti matematikais, o inžinierius filologais :) Kad liberalų negalima prileisti prie kultūros ir švietimo, tai jau aišku :)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių