Iš Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Kaune į Vytauto Didžiojo karo muziejaus karinės technikos filialą Vilniuje išvežti du nebenaudojami tolimo siekio oro taikinių aptikimo radiolokatoriai P-37 ir mobilus aukštimatis PRV-11.
Artimiausiu metu ši technika bus eksponuojama muziejaus lankytojams, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Tolimo siekio radiolokatoriai P-37 nuo 1975 metų ir 1987 metų eksploatuoti ir naudoti III-ajame ir VI-ajame radiolokaciniuose postuose Degučiuose Šilutės rajone bei Gražiškiuose Vilkaviškio rajone.
Tolimo siekio radiolokatoriai P-37 ir mobilus tolimo siekio aukštimatis PRV-11 sovietų pagaminti 8-9 praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šiuos radiolokatorius ir aukštimatį Karinės oro pajėgos gavo 1994-1995 metais iš Valstybinės skrydžių valdymo tarnybos. Dėl susidėvėjimo ir nebetinkamumo vykdyti oro erdvės kontrolę šią seną radiolokacinę techniką buvo nuspręsta perduoti į Karo muziejaus technikos ekspoziciją.
Vietoj nenaudojamų radiolokatorių Lietuvos kariuomenė naudoja modernius vidutinio siekio taikinių aptikimo mobilius radiolokatorius TRML-3D/32, pagamintus tarptautinės kompanijos EADS.
Siekdama stiprinti šalies oro erdvės stebėjimą, kontrolę ir gynybą, Lietuvos kariuomenė įsigyja tris tolimojo siekio radiolokatorius. Du radarai bus įrengti Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos radiolokaciniuose postuose Degučiuose ir Aukštadvaryje Prienų rajone. Lietuvos kariuomenė jau yra parengusi šių postų infrastruktūros modernizavimo projektus. Trečiąjį radarą planuojama įrengti Lietuvos kariuomenės radiolokaciniame poste, esančiame Ceikiškės kaime Ignalinos rajone.
Per artimiausius penkerius metus taip pat numatoma visiškai modernizuoti šio posto infrastruktūrą, pritaikant ją naujai technikai. Visus tris postus visiškai atnaujinti ir įrengti juose naują techniką planuojama 2019 metais. Numatoma viso projekto vertė yra apie 200 mln. litų.
Nauja nacionalinius ir NATO reikalavimus atitinkanti technika užtikrins patikimą oro erdvės stebėjimą ir kontrolę ir padės sustiprinti bendrą su sąjungininkais oro erdvės gynybą. Tuo pačiu Lietuva prisidės ir prie geresnės NATO rytinių sienų apsaugos.
Visi trys radarai įsigyjami iš to paties NATO valstybei atstovaujančio gamintojo.
Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybai priklauso šeši radiolokaciniai postai.
Naujausi komentarai