„Pradėsiu nuo pagrindinės geros žinios – pirmasis plieninis lynas buvo užkabintas ant paskendusio šarvuočio kablio, kas iš principo reiškia, kad yra paruošta tolesniam veiksmui, kas būtų ištraukimas“, – žurnalistams sekmadienį Pabradėje sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas leitenantas Remigijus Baltrėnas.
„Narai dirbo keturias valandas, kol pasiekė tą tašką, užkabino, dabar yra šiokia tokia pertrauka narams ir jie dirbs toliau, siekdami surasti antrą užkabinimo tašką ir užkabinti antrą lyną“, – sakė jis.
Anot jo, kūnai pelkėje aptikti nebuvo, kol kas sunku pasakyti, kokioje padėtyje šarvuotis nuskendo.
„Narai dirba visiškoje tamsoje, su visišku dumblu, ten nieko nesimato, viskas yra jutimo būdu aptinkama, paliečiama, sudėliojama, pasakyti, kur konkrečiai, dar negalime“, – kalbėjo R. Baltrėnas.
Tolesnis žingsnis – antro lyno užkabinimas
Generolo leitenanto tvirtinimu, toliau seks antros užkabinimo vietos suradimas, lyno užkabinimas.
„Tada planuosime, kaip bandysime ištraukti M88 iš pačios pelkės ar bent jau pajudinti. Šiam momentui, kalbėti apie tai, kaip atliksim ištraukimą, dar anksti, nes turime surasti antro lyno užkabinimo vietą ir užkabinti lyną“, – teigė jis.
Kariuomenės atstovo teigimu, antroji narų operacija, kaip ir pirmoji, turėtų trukti apie keturias ar penkias valandas, ji vyks sekmadienį vakare ir artėjančią naktį.
Pasak R. Baltrėno, užkabinus antrą lyną, šarvuočio ištraukimas būtų „žymiai stabilesnis ir sėkmingesnis“, tai taip pat leis stabilizuoti mašinos tolesnį grimzdimą į pelkę.
Jis teigė, kad šeštadienio vakarą narams nepavykus pasiekti karinės mašinos, visą naktį dirbo žemsiurbės, kranai ir ekskavatoriai, buvo siurbiamas vanduo ir bandoma išvežti kuo daugiau dumblo.
Šiuo metu su bendromis Lietuvos ir amerikiečių karių, civilių įstaigų bendromis pastangomis turime gerą teigiamą žingsnį šioje labai sudėtingoje operacijoje.
„Šiuo metu su bendromis Lietuvos ir amerikiečių karių, civilių įstaigų bendromis pastangomis turime gerą teigiamą žingsnį šioje labai sudėtingoje operacijoje“, – sakė R. Baltrėnas.
Sunku pasakyti, kas toliau
Pasak Gynybos štabo viršininko, sunku pasakyti, kas bus toliau.
„Labai sunku prognozuoti ir aš tikrai to nedarysiu, tiesiog džiaugiamės, kas yra, ir toliau dirbame operacijoje“, – kalbėjo R. Baltrėnas.
Kol kas planuojama, kad nuskendusios priemonės traukimui bus naudojami to pačio M88 modelio šarvuočiai.
„Ir mes turime spektrą sunkiosios technikos, kuri pagal svorį bus naudojama, kas geriausiai tiktų, bet šiai dienai tie patys M88 yra planuojama, kad dalyvaus traukime“, – teigė Gynybos štabo viršininkas.
BNS rašė, kad vikšrinė gelbėjimo mašina M88 „Hercules“ su keturiais amerikiečių kariais per pratybas Pabradės poligone Švenčionių rajone dingo antradienį.
Didelio masto gelbėjimo operacijoje dalyvauja Lietuvos ir JAV kariuomenė, šalies institucijos. Į pagalbą atvyko ir keliasdešimt Lenkijos karių su įranga.
(be temos)
(be temos)
(be temos)