Kaimynai: Rusijos argumentai dėl ginklavimosi Karaliaučiuje nepagrįsti Pereiti į pagrindinį turinį

Kaimynai: Rusijos argumentai dėl ginklavimosi Karaliaučiuje nepagrįsti

2012-05-02 21:12
Kaimynai: Rusijos argumentai dėl ginklavimosi Karaliaučiuje nepagrįsti
Kaimynai: Rusijos argumentai dėl ginklavimosi Karaliaučiuje nepagrįsti / freepl.info nuotr.

Lietuvos ir Lenkijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų (URK) vadovai trečiadienį Vilniuje paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo atmetė Rusijos argumentus dėl karinių pajėgų stiprinimo Karaliaučiaus srityje kaip atsaką į NATO kuriamą priešraketinę gynybos sistemą.

„Argumentas yra visiškai nepagrįstas ir neatitinka NATO ir Rusijos partnerystės dvasios“, - teigiama pareiškime, kurį pasirašė Lietuvos Seimo URK pirmininkas Emanuelis Zingeris ir Lenkijos Seimo URK pirmininkas Grzegorzas Schetyna.

„Lenkijos Seimo ir Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komitetai pabrėžia, jog Europos sąjunga, NATO ir jų valstybės narės Rusijos Federacijai nekelia jokios grėsmės ir nelaiko Rusijos Federacijos priešu“, - rašoma pareiškime.

Taip pat pareiškime teigiama, jog Karaliaučiaus sritis įgyvendinant Rusijos modernizacijos siekius galėtų tapti Rusijos, ES ir NATO pavyzdiniu bendradarbiavimo regionu, o „nepakankamas skaidrumas ir pasitikėjimas karinėje srityje gali trukdyti kurti tikros partnerystės santykius tarp ES bei NATO ir Rusijos Federacijos“.

„Mes turėjome kartu su Lenkija pareikšti mūsų šiokius tokius nuogąstavimus dėl neproporcingai augančio karinio potencialo srityje, kuri yra tarp Lenkijos ir Lietuvos, dviejų NATO valstybių, tai yra Kaliningrade arba buvusiame Karaliaučiuje. Matydami mūsų tarnybų pranešimus apie naujai augantį karinį potencialą, mes išreiškiame savo nuogąstavimą, bet taip pat pareiškiame, kad bandome rasti pasitikėjimo stiprinimo kanalus su Rusijos Federacija“, - Seime spaudos konferencijoje, kurioje buvo paskelbtas pareiškimas, sakė E.Zingeris.

Pasak E.Zingerio, pareiškimo tekstas - ne konfrontacinis, „bet siūlantis Rusijai suvokti, kad NATO nėra nukreipta prieš Rusiją ir nelaiko Rusijos NATO priešu“.

„Todėl mes laukiame iš Rusijos adekvataus supratimo, ir kad Rusija nustotų neproporcingai auginti karines pajėgas Kalinigrado srityje ir kitose vietose, kurios yra arti NATO sienų“, - kalbėjo Lietuvos Seimo URK vadovas.

Rusijos karinė ir politinė vadovybė yra pareiškusi, kad NATO neatsižvelgus į jos poziciją dėl priešraketinės gynybos sistemos Europoje, tarp Lietuvos ir Lenkijos įsiterpusioje Karaliaučiaus srityje bus dislokuotos naujausios žemė-oras ir žemė-žemė tipo raketinės sistemos, tokios kaip S-400 ir „Iskander“. Rusijos žiniasklaida yra paskelbusi, kad naujausios zenitinės sistemos S-400 į šį eksklavą buvo atgabentos balandį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų