Ką turėtų žinoti kiekvienas „Darom“ akcijos dalyvis? Pereiti į pagrindinį turinį

Ką turėtų žinoti kiekvienas „Darom“ akcijos dalyvis?

2015-04-23 12:47 kauno.diena.lt inf.
Ką turėtų žinoti kiekvienas „Darom“ akcijos dalyvis?
Ką turėtų žinoti kiekvienas „Darom“ akcijos dalyvis? / BFL nuotr.

„Darom“ organizacijoje aplinkosauga yra tiesiog priemonė savanorystei ir pilietiškumui skatinti. Per eilę metų pakito daugelis procesų, išsigrynino strateginiai žingsniai, tačiau norint kuo efektingiau sudalyvauti „Darom“ akcijoje nepakanka vien žinoti, į kurį tašką reikia ateiti, svarbu žinoti ir techninius aspektus, kurie visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose yra gana skirtingi.

Bendra informacija

• Rekomenduojame į maišus nedėti buitinės technikos, baldų, statybinių atliekų, padangų, automobilių detalių.

• Lapų ir šakų nedėti į maišus su kitomis atliekomis. Pasiteirauti taško kordinatoriaus, rinkti lapus ir šakas ar ne – visose savivaldybėse situacija ir rūšiavimo principai skirtingi. Pasitikslinti, ar žaliosios atliekos bus atskirai išvežamos į tam skirtą kompostavimo aikštelę – ši informacija taip pat taško koordinatoriaus rankose.

• Šiai dienai turime susitarimą su Padangų importuotojų organizacija, kuri išveš iki 200 t. padangų, kurios bus surinktos akcijos metu visoje Lietuvoje.

• Maišus (raudonus) duos vietiniai koordinatoriai, piršinėmis rekomenduojame pasirūpinti patiems.

• Tvarkomos tik bendrai naudojamos teritorijos (informaciją suteiks taško koordinatorius).

• Atliekos išvežamos tik iš tvarkomo taško, dažniausiai iš tos erdvės, kuri ir yra susirinkimo taškas.

• Rekomenduojame atsargiai elgtis su stiklu ar kitomis pavojingomis medžiagomis savo ir aplinkinių labui.

• Pastebėjus pavojingas ar įtarimą keliančias atliekas, rekomenduojame skambinti  112, bei informuoti taško koordinatorių, ar centrinio biuro komandą ([email protected]).

• Pastebėjus į sutvarkytus taškus vežamas atliekas, informuoti dėl situacijos vietos taško koordinatorių, DAROM centrinį biurą ar tiesiog paskambinti 112.

• Šakas ir kitas biodegraduojančias atliekas rekomenduojame palikti gamtoje.
Stambiagabarites atliekas, padangas rekomenduojame sukratuti į tašką, kuriame reikia palikti atliekas (taško koordinatorius informuos).

Taigi, nors Lietuva maža, tačiau čia net ir renkant atliekas vyrauja daygybė skirtingų pozicijų. Po visų darbų, rekomenduojame visiems nepamiršti ir drauge su šeimomis, bendruomenėmis, kolegomis jau sutvarkytoje aplinkoje išsikepti ant laužo kepsnių ir su aplinkiniais pasidalinti teigiamomis emocijomis, nes tik veikdami kartu mes vėl ne tik išvalysime aplinką, bet ir sukursime pridėtinę vertę valstybei, mūsų Lietuvai.

Daugiau informacijos apie akciją www.mesdarom.lt, ten taip pat galite rasti ir nuolat naujai atsirandančius  taškus iš miškų urėdijų, bei saugomų teritorijų. Tad jei dar nenusprendėte kur tvarkysitės, mielai apsilankykite mūsų svetainėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų