Interpeliacija finansų ministrui A.Šemetai virto galvosūkiu Pereiti į pagrindinį turinį

Interpeliacija finansų ministrui A.Šemetai virto galvosūkiu

2009-05-18 16:28
Interpeliacija finansų ministrui A.Šemetai virto galvosūkiu
Interpeliacija finansų ministrui A.Šemetai virto galvosūkiu / Gedimino Bartuškos nuotr.

Antradienį gresia slaptas Seimo narių balsavimas dėl interpeliacijos finansų ministrui Algirdui Šemetai. Tačiau ar jis tikrai įvyks, kol kas neaišku.
 
Pirmadienį ryte posėdžiavo praėjusią savaitę Seimo po interpeliacijos svarstymo sudaryta redakcinė komisija, kuri turi apsispręsti, ar parlamentarus tenkina A.Šemetos pateikti atsakymai į opozicijos jam reiškiamas pretenzijas. Jeigu redakcinė komisija nuspręstų, kad atsakymai netenkina, Seimas privalo slaptai balsuoti dėl nepasitikėjimo ministru. Tokio slapto balsavimo atveju yra nemenka tikimybė, kad A.Šemeta neteks savo posto.
 
Į redakcinės komisijos posėdį atvyko dešimt jos narių iš vienuolikos. Nedalyvavo opozicinės Darbo partijos atstovas Mečsilovas Zasčiurinskas, iš anksto įspėjęs komisijos pirmininką, konservatorių Stasį Šedbarą, kad jis negalės atvykti. M.Zasčiurinskas paprašė pridėti jo balsą už tai, kad finansų ministro atsakymai į interpeliacijos klausimus netenkina Seimo, todėl turėtų būti rengiamas slaptas balsavimas dėl A.Šemetos atstatydinimo.
 
Tačiau komisijos vadovas S.Šedbaras neatsižvelgė į tokį darbiečio prašymą. Komisijos pirmininkas mano, kad posėdyje nedalyvaujant komisijos nariui negalima automatiškai pridėti jo balsą prie vienokios ar kitokios nuomonės dėl interpeliacijos pareiškimo.
 
Paskelbus balsavimą komisijos nariai pasidalino į dvi lygias puses. Penki komisijos nariai – keturi Tėvynės sąjungos atstovas ir vienas iš Liberalų sąjūdžio – balsavo už tai, kad A.Šemetos atsakymai tenkina Seimą ir slaptas balsavimas nereikalingas. Taip pat penki – po vieną valdančiųjų Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijų, taip pat du opoziciniai socialdemokratai bei vienas „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas – buvo už tai, kad slaptas balsavimas vis dėlto būtų surengtas. Už tai balsavo ir valdantieji - liberalcentristas Žilvinas Šilgalis bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovas Aleksandras Sacharukas.
 
Jeigu M.Zasčiurinskas dalyvautų komisijos posėdyje arba jo iš anksto pateiktas balsavimas būtų įskaitytas, balsavimo rezultatai būtų kitokie. Tuomet 6 būtų už slaptą balsavimą dėl A.Šemetos, 5 prieš tai.
 
Balsams pasidalinus po lygiai nulėmė komisijos pirmininko S.Šedbaro balsavimas. Jis buvo prieš nepasitikėjimą finansų ministru.
 
Opozicijos atstovai protestuoja prieš komisijos vadovo sprendimą nepalaukti M.Zasčiurinsko arba neįskaityti jo iš anksto pareikštos nuomonės. „Reikalaujame antradienį ryte surengti dar vieną komisijos posėdį, kuriame dalyvautų visi vienuolika narių ir būtų iš naujo balsuojama“, - sakė socialdemokratas Algirdas Sysas.
 
S.Šedbaras tvirtina, kad jis kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas labai skubiai surengti posėdį ir pateikti išvadą, ar redakcinės komisijos posėdis bei balsavimas turi būti pakartotas.
 
Jeigu antradienį ryte etikos sargai nuspręstų, kad vadinamoji interpeliacijos redakcinė komisija turi susirinkti vėl, tai bus padaryta dar pirmoje antradienio pusėje.
 
Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas garantavo, kad antradienį ryte ši komisija turės galimybę susirinkti skubiai svarstyti pateikto prašymo.
 
Finansų ministro A.Šemetos likimo klausimas Seimui turi būti pateiktas svarstyti antradienio plenariniame posėdyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų