SKRYDŽIAI
Į dangų iškilo vaikų aitvarai
Į apniūkusį pajūrio dangų penktadienio popietę pakilo kelios dešimtys margaspalvių aitvarų.
Tris dienas uostamiesčio vaikus aitvarų kūrimo meno mokę svečiai iš Japonijos demonstravo ir tikrų japoniškų aitvarų grožį.
Menininkų namuose įsikūrusiose dirbtuvėse su aitvarų istorija, jų gamybos būdais supažindino Japonijos aitvarų kūrėjų asociacijos prezidentas Masaakis Modegis ir 20 metų aitvarus kuriantis meistras Ohye Makoto. Pagal amžiaus grupes suskirstyti vaikai turėjo galimybę ir patys iš ryžių popieriaus bei bambuko lazdelių pasigaminti aitvarus.
Ant šešiakampių aitvarų vaikai piešė Japonijos ir Lietuvos vėliavas, tik jiems vieniems suprantamus simbolius ir net kaukoles. Ant kiekvieno aitvaro vaikai savo vardus užrašė lietuviškai, o svečiai iš Japonijos juos išraitė hieroglifais.
Negausius poilsiautojus Melnragės pliaže užbūrė vienas po kito į dangų kylantys įvairių dydžių ir formų aitvarai. Vaikų pagaminti skrajūnai buvo mažesni, tačiau švietė ryškiomis spalvomis ir džiugino netikėtais viražais - vėjas šiai pramogai buvo itin palankus.
Ypač įspūdingai atrodė tikri japoniški aitvarai su juose pavaizduotais tradiciniais japoniškais simboliais. Vienas, regis, debesų gelmę skrodžiantis skrajūnas buvo pagamintas net iš 100 mažų aitvariukų. Juo besidžiaugiantis vaikas prisipažino, jog vos nulaiko šį vėjyje plazdenantį aitvarą.
Prie kito didžiulio aitvaro M.Modegis pritvirtino skaitmeninį fotoaparatą, kuris automatiškai kas 30 sekundžių iš aukštybių fotografavo pajūrį ir švytinčius žmonių veidus. Ponas M.Modegis sakė, kad vieną aitvarą gamina net tris mėnesius, todėl savo kūrinius labai saugo ir brangina. M.Modegio įkurtame aitvarų muziejuje yra išlikę net 500 metų senumo aitvarų.
Naujausi komentarai