H.Clinton ragina engiamų kraštų aktyvistus kovoti dėl demokratijos

Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton apgailestauja, kad pasaulyje liko dar nemažai vietų, neinančių demokratijos keliu ir kuriose neužtikrinamos žmogaus teisės.

Ji tikisi, kad tokių kraštų nuolat mažės, prie šio proceso prisidedant šalims, kurios jau seniai yra demokratiškos arba neseniai pasuko ta linkme.

Apie tai H.Clinton pareiškė ketvirtadienio vakarą Vilniuje dalyvavusi Demokratijų bendrijos darbo susitikime su nevyriausybinių organizacijų atstovais, skirtame pilietinės visuomenės įvairiuose pasaulio kraštuose stiprinimui.

JAV valstybės sekretorė padėkojo Lietuvai už efektyvų pirmininkavimą Demokratijų bendrijai, taip pat už tai, kad gerai pirmininkaujama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai.

H.Clinton pastebėjo, kad per pastaruosius kelis mėnesius pasaulis išvydo didelius pokyčius arabų kraštuose. „Tai buvo esminiai pokyčiai į demokratijos kelią“, - kalbėjo ji.

„Tačiau daugelyje pasaulio kraštų vis dar matome brutalius veiksmus prieš žmogaus teises ir pilietines visuomenes. Sirijoje valdžia užgniaužia demokratiją. Nuo Baltarusijos iki Birmos matome, kaip yra laužomos žmogaus teisės, kovojama su tais, kurie puoselėja demokratinius principus. Tai nepriimtina. Ir dėl demokratijos kova turi būti tęsiama“, - sakė amerikiečių pareigūnė.

Kreipdamasi į įvairių pasaulio šalių visuomeninių organizacijų atstovus H.Clinton teigė: „Jūs esate tos kovos priekinėse fronto linijose“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sutiko, kad „per pastaruosius šešis mėnesius ypač arabų kraštuose matėme stiprų pilietinės visuomenės traukos protrūkį, kovojant dėl žmogaus teisių užtikrinimo“.

Jis paragino „plačius visuomenės sluoksnius naudoti šį kovos už žmogaus teises ir demokratiją instrumentą vardan savo kraštų gerovės“.

Susirinkusiems į susitikimą buvo parodytas žinomos kovotojos už žmogaus teises Birmoje, Nobelio taikos premijos laureatės Aung San Suu Kyi kreipimosi vaizdo įrašas. „Mes žinome, kaip Baltijos šalys ilgai kovojo dėl savo laisvės, dėl žmogaus teisių užtikrinimo, dėl savo garbės. Tai buvo šventa kova, pasibaigusi pergale“, - sakė ji, išreikšdama viltį, kad engiamos tautos irgi anksčiau ar vėliau išsilaisvins ir gyvens demokratijoje.

„Noriu padėkoti Lietuvai už viską, kas buvo padaryta pirmininkaujant Demokratijų bendrijai“, - pridūrė Aung San Suu Kyi.

H.Clinton susitikimas su pilietinių organizacijų atstovais buvo dalis Vilniuje surengtų konferencijų, skirtų baigti Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai, programos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
nuosmauka lai uzsiciaupie , kai reikejo salims pagalbos amerikonai tik ginklus galejo pasiulyti uz tinkama kaina o i zmoniu aukas jiems nusispjaut

1-am

1-am portretas
prie ko čia Clinton? O pastaba teisinga, bet tie laikai jau praeityje. Su amerikėnais mums saugiau ir geriau, nes ne ruskiai čia bus su savo mus "saugančiais" ginklais. Kaip matosi iš visos ruskių politikos, jie nenuleis rankų ir su mūsų socdemais bandys visokiais būdais pajungti Lietuvą (pirmiausiai ekonomiškai, vėliau ir politiškai), nes sąlygos tam yra: jiems tarnauja socdemai, visi, kurie ruskiams dirba iki šiol, 5-toji kolona, net žurnaliūgos ir pan.

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
SVARBU: Ar padės mums ponia Hilari priversti blogio imperiją sumokėti Lietuvai kompensaciją už genocidinius nusikaltimus?Būtina nuvesti viešnią į Genocido muziejų, tegu pamato mąsinių lietuvių žudynių rusišką okupacinę istoriją.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių