Dar vienas miestelis siekia tapti kurortu: aiškinasi, kokias kliūtis dar reikia įveikti Pereiti į pagrindinį turinį

Dar vienas miestelis siekia tapti kurortu: aiškinasi, kokias kliūtis dar reikia įveikti

2025-07-07 15:45

Žemaitijos nacionaliniame parke esantys Plateliai jau seniai siekia kurortinės teritorijos statuso. Plungės valdžia jau nustatė būsimos vietovės ribas, apklausė gyventojus, svarsto apie vadinamąjį pagalvės mokestį ir aiškinasi, kokias kliūtis dar reikia įveikti.

Dar vienas miestelis siekia tapti kurortu: aiškinasi, kokias kliūtis dar reikia įveikti
Dar vienas miestelis siekia tapti kurortu: aiškinasi, kokias kliūtis dar reikia įveikti / L. Balandžio / BNS nuotr.

Kai kuriems poilsiautojams Platelių ežeras tapo nuolatine vasaros kryptimi.

„Gražu. Gamta iš tikrųjų nuostabi, labai smagu atsipalaiduoti, pabūti gamtoje“, – sakė moteris.

Kitus čia irgi gamta, vandens pramogos ir ramybė žavi.

„Saulutė šviečia, vanduo blizga – labai nuostabu“, – tvirtino poilsiautojas.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos duomenimis, šias vietas kasmet aplanko apie pusė milijono žmonių. Platelių siekis tapti kurortine vietove – ne naujiena.

„Jau panašiai apie 10 metų pradėjome kalbėti, bet tokie rimti darbai prasidėjo 2021 metais, kai Plateliai kaip kurortinė potenciali teritorija įtraukta į Lietuvos bendrąjį planą“, – teigė Plungės turizmo informacijos centro vadovė Sandra Kasmauskienė.

Pretenduojama tapti gana didele kurortine teritorija.

„Kurortinės vietovės arealas būtų Platelių ežeras, Platelių miestelis ir šiaurinėje pusėje – šiek tiek toliau už Platelių ežero, o pietinė pusė eitų sulig Ilgio ežero pakrante“, – aiškino Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Pasak specialistų, kurortinis statusas Plateliams padidintų vietovės žinomumą ir galėtų pritraukti daugiau investicijų.

„Tikimės ir potencialių investuotojų, ypač sveikatingumo linkme, nes norėtume ir sanatorijų, ir sveikatinimo paslaugų. Manau, kad atsiradus daugiau paslaugų teikėjų – atsirastų ir sveika konkurencija“, – įsitikinusi S. Kasmauskienė.

Anot parko direkcijos, kurortinis statusas neprieštarauja saugomos teritorijos tikslams.

„Su saugomos teritorijos steigimo tikslais nesusikerta, nes pagal specialųjį planą ir kurortinės vietovės konceptą nešnekama apie labai didelių statinių statybą, labai intensyvią rekreacinę veiklą. Ir pagal kriterijus pasakyta, kad reikalingi gamtiniai resursai kurortinės vietovės užtikrinimui. Tie gamtiniai resursai netgi būtų apsaugoti“, – kalbėjo R. Lydis.

Vietiniai sako, kad Plateliai jau dabar – tarsi kurortas.

„Beveik kurortinis jau skaitos. Pilna žmonių. Vasarą. Kai yra orai. O jeigu oro nėra gero – ir nėra žmonių“, – sakė vyras.

Šį sezoną plateliškiai vadina silpnesniu – prasti orai sumažino poilsiautojų srautus. Visgi savaitgaliais žmonės suplūsta į daugiau nei 60 įvairių apgyvendinimo vietų – nuo viešbučių iki stovyklaviečių. Vietos gyventojai dėl kurortinio statuso vertina situaciją dvejopai.

„Minusai, kad pabrangs nekilnojamas turtas, žemė. O gal pliusai – daugiau turizmo paslaugų, pritrauks daugiau lankytojų. Bet aišku – reikalingos investicijos. Ir tų investicijų reikia labai daug“, – svarstė vietos gyventoja.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Plungės rajono valdžia į galimus neigiamus pokyčius žvelgia kitaip.

„Jeigu bus pripažinta kurortine vietove – tai turto vertė bus didesnė, tai pardavus tu gausi daugiau naudos, pajamų. Manau, kad  nepagrįstos tos baimės. Tuo labiau – tapus kurortu bus gaunama daugiau investicijų, mokesčių daugiau surenkama. Dabar yra minčių ir apie pagalvės mokestį“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis.

Dėl pagalvės mokesčio politikai dar neapsisprendė. Be to, Plateliai dar turi atitikti tam tikrus kriterijus, kad gautų kurortinės vietovės statusą.

„Viena iš pagrindinių kliūčių, kur galime turėti sunkumų – dėl sveikatos įstaigos, dėl reabilitacijos“, – teigė D. Pečiulis.

Gyventojų apklausa rodo, kad apie 75 proc. jų palaiko idėją Plateliams tapti kurortine vietove.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų