Šiemet projekto „Misija Sibiras'12“ organizatoriai teigia sulaukę rekordinio skaičiaus pretendentų anketų - dalyvauti projekte panoro beveik 1700 žmonių.
Tai didžiausias projekte panorusių dalyvauti žmonių skaičius per septynerius jo organizavimo metus, teigia misiją rengianti Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).
Anot tarybos pranešimo, šiemet iš užsienio gautų anketų skaičius viršijo jos lūkesčius.„Skaičiuojame, kad apie 10 proc. gautų anketų atsiųstos iš įvairių užsienio šalių - pradedant Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, dauguma senojo žemyno šalių, baigiant Haičiu, Kambodža, Meksika, kur gyvenantys, studijuojantys tautiečiai nepamiršta savo šaknų ir nori palaikyti ryšį su Lietuva“, - sako projekto „Misija Sibiras'12“ koordinatorius Arnas Marcinkus.
Jo teigimu, dalyvauti projekte šiemet panoro keletas kunigų, anketą taip pat pildė teisininkai, žurnalistai, kulinarai, aktoriai, stiuardesė, gidas, krepšinio teisėjas ir kitų profesijų atstovai.„Kaip ir kasmet, netrūksta moksleivių ir studentų dėmesio, o merginų aktyvumas šiemet gerokai didesnis nei priešingos lyties atstovų“, – sako A.Marcinkus.
Šiemet projekto ekspedicija vyks į už daugiau nei 5 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos esančias lietuvių tremties vietas Rusijoje, Chakasijos Respublikoje. Pasak projekto organizatorių, paskutinioji lietuvių ekspedicija čia lankėsi daugiau nei prieš dvidešimtmetį, todėl „Misija Sibiras'12“ komanda turės tikslą rasti, sutvarkyti greitai nykstančias kapinaites, susitikti su čia tebegyvenančiais lietuviais.
Projektas „Misija Sibiras“ - septintus metus LiJOT organizuojama jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo iniciatyva, kuomet lankomos ir tvarkomos sovietų buvusių ištremtų Lietuvos gyventojų kapavietės. Ji suteikia galimybę jauniems žmonėms parodyti patriotiškumą ir pilietiškumą jiems patiems priimtinais būdais bei savo pavyzdžiu skatinti bendraamžius domėtis šalies praeitimi, priminti visuomenei laisvės kainą.
Per pirmąją sovietų okupaciją 1940-1941 metais buvo įkalinta, nužudyta ar ištremta apie 23 tūkst. Lietuvos gyventojų. Vėliau sekė trejų metų nacių okupacija, per kurią išžudyta daugiau nei 90 proc. iš 200 tūkst. Lietuvos žydų.1944 metais sovietams sugrįžus į Lietuvą, per dešimtmetį buvo suimta ir įkalinta 186 tūkst., ištremta 118 tūkst. žmonių, nužudyta per 20 tūkst. su sovietų okupacija kovojusių partizanų ar jų rėmėjų.
Naujausi komentarai