D. Pavalkis: ministerija negali uždrausti mokykloms vežti moksleivius į Rusiją

  • Teksto dydis:

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) mato grėsmę dėl galimos priešiškos įtakos rusiškų mokyklų moksleiviams ir mokytojams, bet neturi instrumentų užkirsti kelią tokiai veiklai, teigia ministras Dainius Pavalkis.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) mato grėsmę dėl galimos priešiškos įtakos rusiškų mokyklų moksleiviams ir mokytojams, bet neturi instrumentų užkirsti kelią tokiai veiklai, teigia ministras Dainius Pavalkis.

„Galime pasakyti tik tiek, kad mes nepalaikėme, nepalaikome ir nepalaikysime visų renginių, kurie daromi NVS ir Baltijos šalių išskirtinio formato rėmuose. Mūsų mokiniai neišvyko į chemikų olimpiadą, kuri vyko NVS ir Baltijos šalių formatu, taip pat neišvyko į keletą kitų renginių. Bet mokyklos savarankiškai priima sprendimus, pavyzdžiui, į vieną tokią olimpiadą, mes sakėme, kad komandos nesiunčiame, bet iš Visagino vienas mokinys išvažiavo“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

„Mes suteikiame laisvę mokykloms, bet atsakomybės joms pritrūksta“, - teigė jis.

D.Pavalkis tvirtino, kad ministerija neturėjo informacijos apie Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklos moksleivių dalyvavimą sukarintose stovyklose Rusijoje. Gavusi apie informacijos ŠMM pradėjo tyrimą, bet realių priemonių ką nors daryti, anot ministro, ji neturi.

„Mokytojas, kuris išsivežė mokinius, yra Lietuvos pilietis, trečia karta gyvena Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai. Kokios paskatos yra to darymo, ministerija negali atsakyti. Mokykla elgiasi, kaip nori“, - sakė jis.

D.Pavalkis taip pat minėjo, kad vasarą sukarintoje stovykloje Kirgizijoje dalyvavo ir Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos istorijos mokytojas Romanas Abramovas.

„Šiandien mačiau V.Kačialovo gimnazijos direktorės Rozos Dementovos pareiškimą ministerijai, ji aiškina, kad šios gimnazijos mokiniai ir mokytojai per atostogas gali patys primti sprendimą, kur ilsėtis, su kuo susitikti. Ji paaiškina, kad gimnazija nuolat gauna pasiūlymų dalyvauti renginiuose, pavyzdžiui, Šaulių sąjungos, bet šiais metais pasirinkta stovykla Kirgizijoje. Aš įsivaizduoju, jeigu mokyklos vadovė tokį raštą parašytų Rusijos švietimo ministrui, manau, šį rytą ji nebedirbtų. Tačiau noriu pabrėžti, kad mes nesame Rusija ir nebūsime kaip Rusija tokiais savo darbo metodais“, - ketvirtadienį kalbėjo į Seimą iškviestas švietimo ir mokslo ministras.

Jis pabrėžė, kad ŠMM neturi instrumentų paveikti mokyklų vadovų, mokytojų sprendimų.

„Mes negalime nieko padaryti, nors oficialiai ministerija atsako už (mokymo - BNS) kokybę, už mokyklų priežiūrą, bet instrumentų ką nors nubausti, sukontroliuoti, padaryti mes neturime. Todėl kalbame, kad būtina įsteigti mokyklų priežiūros instituciją, kuri turėtų administracinius galėjimus bausti ir kontroliuoti ir pasakyti. Bet sužiūrėti, kur vaikai išvažiuos per atostogas, nebus įmanoma ir ateityje“, - sakė D.Pavalkis.

Ministras tvirtino, kad tai, kas vyksta rusiškose mokyklose, turi rūpėti ne tik ŠMM.

„Faktas, kad Vilniaus mokyklų mokiniai ir mokytojai dalyvavo sukarintose Rusijos stovyklose, turėtų rūpėti ne tik mums. Noriu paklausti retoriškai, ar Valstybės saugumo departamentas (VSD) dirba profilaktinį darbą su mokyklų vadovais? Ar nežinojo, kad Lietuvoje besimokantis mokinys važiuoja į stovyklą Rusijoje?“ - klausė jis.

D.Pavalkis pranešė kreipęsis į VSD generalinį direktorių Gediminą Griną, kad jo vadovaujama įstaiga atliktų tyrimą dėl V.Kačialovo gimnazijos mokytojo ir galbūt mokinių dalyvavimo sukarintoje stovykloje.

Ministras pabrėžė, kad ŠMM savo ruožtu padidino finansavimą patriotiniam ugdymui Lietuvos mokyklose. Tam suplanuota per 1 mln. litų, įvestas gynybos mokymo modelis.

Jis prisipažino neketinąs kviestis S.Kovalevskajos mokyklos vadovų, kad šie pasiaiškintų dėl mokinių vežimo į stovyklas Rusijoje.

„O ką aš jiems pasakysiu? Ministerija nėra jų darbdaviai, jų darbdavys yra savivaldybė. Aš kreipiausi į poną Zuoką (Vilniaus savivaldybės merą Artūrą Zuoką - BNS), jis atsakingas už mokyklos direktoriaus įdarbinimą. Ministerija gali pareikšti nuomonę, bet nebūtinai savivaldybė reaguos“, - sakė D.Pavalkis.

Kita vertus, jis akcentavo, jog nereikia kelti perdėtos įtampos šiuo klausimu, kad „rusų tautybės žmonių, kurie gana lojalūs Lietuvai, nebūtų nustumti į Lietuvai priešiškų jėgų glėbį“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai pranešė, kad kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl galimo nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamą veiką, veikimo prieš valstybę.

Naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos moksleiviai nuolat vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje, kurių vienas iš tikslų – atrinkti ir auginti būsimus Kremliaus karius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Balys

Balys portretas
Olialia, siurrealizmas. Mokyklos gauna iš valstybės finansavimą, jos nėra privačios krautuvėlės, kad elgtųsi kaip nori. O p. Pavalkis neįgalus, jis nieko negali padaryti.

Anonimas

Anonimas portretas
tai ir blogai kad mes per daug seiliojames todėl pas mus kas ką nori tą ir daro.liberalizmas liberalizmu bet reikia ir tvarkos.

nebūkime naivūs

nebūkime naivūs portretas
jokie ruskių mokyklų nei mokiniai, nei mokytojai, nei pagaliau rusakalbiai gyventojai nėra lojalūs Lietuvai, gal tik vienas kitas didžiai inteligentiškas asmuo. Nebūtų tiek dalyvių rusiškose šventėse ir nerėktų jie nežmoniškais balsais, įsisegę georgijaus kaspinuočius, rossija, rossija. Jei tokia meilė rusijai, tai ko jie sėdi Lietuvoje? Atsakymas vienas - griauti valstybę iš vidaus. Jei jie būtų lojalūs Lietuvai, tai tikrai jau 10 kartų galėjo pareikšti savo nuomonę ruskių banditų atžvilgiu, pasmerkti putino chuntos baisius darbus Ukrainoje. Bet to neatsitiko, jie net lietuviškai nemoka ir net nebando išmokti, nors 70 metų ėda lietuvišką duoną.Ir nemanykim, kad jei mes tylėsime ir ruskių jaunimas bus ruošiamas rusijos karinėse stovyklose, tai jie kažkokiu stebuklingu būdu taps mums lojalūs? Tai ar ministras, atsiprašau, keistai mąsto ir dar keisčiau mato, ar mus laiko nevispročiais?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių